Populární hokejový komentátor skončil, prý urazil ženy

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Někdejší hokejový obránce a nyní všeobecně uznávaný sportovní komentátor Mike Milbury si štiplavou poznámkou na adresu ženského pokolení pořádně zavařil. Zdánlivě nevinný vtípek, který se opíral o současnou sociální bublinu National Hockey League, vyústil v expertův odchod z televizní stanice NBC Sports. Oficiálně se rodák z amerického Brigtonu rozhodl dobrovolně, zákulisní zdroje však hovoří o silném nátlaku ze strany vedení nejslavnější hokejové ligy světa. Kam až může snaha o zachování korektnosti vlastně dojít?

Stálice televizního vysílání překvapivě končí

Osmašedesátiletý Mike Milbury patří k živoucím legendám zámořské hokejové NHL. Dlouhá léta vystupoval v barvách klubu Boston Bruins coby aktivní hráč, z pozice hlavního trenéra vedl New York Islanders. Jelikož věk nezastavíš, poslední roky už se milovanému sportu aktivně nevěnuje a zastává roli televizního komentátora, kde uplatňuje své obrovské zkušenosti. Tak to alespoň ještě donedávna platilo. Nefalšovaný specialista nyní opouští stanici NBC, jelikož se údajně dopustil nevhodné poznámky na adresu ženského pohlaví.

Někdejší hokejista se podle zástupců National Hockey League provinil, když společně s analytikem Brianem Boucherem během přestávky v zápase Philadelphie Flyers a Motrealu Canadiens komentoval sociální bublinu letošního play-of. Boucher nejprve pochválil prostředí uzavřeného komplexu, které hráčům skýtá ideální požitek z vyřazovacích bojů a zároveň přispívá k utužení kolektivu. Milbury jeho myšlenku rozvedl a prohlásil, že sportovcům jistě prospěje také absence žen, které narušují koncentraci. Pochopitelně se jednalo o žert, jenže mnoho lidí si bohužel myslí opak.

Nedobrovolný odchod z veřejného prostoru

Mike Milbury čelil vcelku zbytečné kritice ze strany organizací, které bojují za práva žen. Jelikož společností nadále rezonuje také kampaň Black Lives Matter hájící zájmy menšin, ve snaze zabránit další pohromě přistoupilo vedení National Hockey League k poměrně radikální preventivní obraně. Údajně vyvinulo nátlak, kvůli němuž došlo k rozvázání spolupráce mezi ostříleným komentátorem a televizní stanicí NBC. Ačkoli Milbury veřejně pronesl, že odchází dobrovolně, aby jeho přítomnost negativně neovlivňovala vrchol sezóny, mnozí fanoušci tomuto vysvětlení příliš nevěří. Zároveň polemizují, kde honba za korektností vlastně skončí, když se i nevinné vtípky začínají přísně trestat.

Zdroj: The Star

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.