Nemazlil se s tím. Jakub Voráček urazil zahraničního novináře

„Jakub Voracek“ by IDSportsPhoto is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Nejslavnější hokejová soutěž světa ukončila nezvykle dlouhou přestávku a k nezměrné radosti fanoušků během posledního týdne oficiálně vstoupila do nové sezóny. Vskutku povedenou premiéru zaznamenala Philadelphia Flyers, která jednoznačně ovládla obě dosavadní utkání a zaslouženě proto vévodí průběžné tabulce Východní konference. Český hokejový útočník Jakub Voráček se doposud blýskl dvěma gólovými asistencemi, všeobecný rozruch nicméně vzbudil především kvůli ostré slovní přestřelce s jedním ze zámořských novinářů. Videozáznam incidentu okamžitě zaplavil sociální sítě. Sklízí chválu i kritiku.

Fanouškům vyrazil dech. Jakub Voráček neudržel nervy na uzdě

Philadelphia Flyers prožívá úspěšný start nového zámořského ročníku. Doposud nastoupila ke dvěma soutěžních utkáním proti Pittsburghu, uhrála stejný počet cenných vítězství a zaslouženě proto vévodí průběžné tabulce Východní konference. Přestože z hlediska kanadského bodování zazářil především Travis Konecny, který se čtyřmi přesnými zásahy a jednou gólovou asistencí vládne statistikám celé NHL, mediální pozornost mu nepříliš sportovním způsobem ukradl Jakub Voráček.

Český hokejový útočník se zúčastnil virtuální tiskové konference, kde společně s výše zmíněným kolegou odpovídal na otázky přítomných novinářů. Všechno probíhalo naprosto hladce, dokud se ke slovu nedostal populární sloupkař Mike Sielski. Ten jednatřicetiletému kladenskému odchovanci položil zdánlivě nevinnou otázku, jestli oproti přechozím sezónám vnímá nějaké zásadní rozdíly. Dostalo se mu ovšem velice ostré, vulgární odpovědi. „Nezáleží na tom, co říkám Miku, protože stejně zase napíšeš ty svoje sr*cky,“ pronesl kapitán tuzemského národního týmu.

Voráček se při slovním napadení novináře nechal unést společnou minulostí

Když Jakub Voráček v návalu negativních emocí pronesl tato ostrá slova, vyrazil dech nejednomu přihlížejícímu novináři. Oči zaskočeně valil dokonce i týmový kolega Travis Konecny. Výstup světového šampiona z roku 2010 nicméně zanedlouho napsal další pokračování. „Sezóna je pochopitelně úplně jiný než obvykle. Získali jsme zatím čtyři body v prvních dvou soutěžních duelech…. Ne, neměl jsem ti vůbec odpovídat. Jsi hrozný člověk, ani to vlastně není k smíchu. Další otázka.“

Co přesně ryšavého kanonýra vyvedlo z míry? Zámořská média hovoří o dlouhodobé nevraživosti, která je údajně způsobena řadou negativních komentářů, jimž Mike Sielski prostřednictvím deníku Philadelphia Inquirer vdechl život. Tisková konference ale každopádně není obvykle místem, kde se skládají účty.

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

16 komentářů: „Nemazlil se s tím. Jakub Voráček urazil zahraničního novináře

 • 16 ledna, 2021 (6:06 pm)
  Trvalý odkaz

  Jen řekl co si myslí, asi ten novinář nebude žádný svatoušek.

  Reagovat
  • 17 ledna, 2021 (8:27 am)
   Trvalý odkaz

   Mě se strašně líbí ten jeho kolega jak se uculuje 😆 ten měl co dělat aby nevybouchnul smíchy 😀😀 Dobře to ten Jakub řekl 👍 je vidět že má taky jenom jedny nervy a když vidí že si novináři stejnak napíšou co chtěj tak co ty novináři čekaj?

   Reagovat
 • 16 ledna, 2021 (7:58 pm)
  Trvalý odkaz

  Kuba Voráček je výborný hokejista o tom žádná, ale není to poprvé co se projevil jako hypointeligent.

  Reagovat
  • 16 ledna, 2021 (9:20 pm)
   Trvalý odkaz

   Urazil? Pokud reknu novinari ze lze, nebo dela neco co nesvedci o jeho moralnosti, tak tim ho urazim? Mate zrejme spatnou vychovu. Urazka je pokud o nekom prohlasite neco co neudelal. Novinar situaci ale priznal. Trvate na urazce?

   Reagovat
   • 17 ledna, 2021 (8:40 am)
    Trvalý odkaz

    Souhlasim.Pravda se ma rikat nahlas. Jinak lhari budou nadale lhat.

    Reagovat
  • 16 ledna, 2021 (11:36 pm)
   Trvalý odkaz

   rekl pravdu kde je problem? ze je to buh na zemi jmenem novinar?

   Reagovat
 • 17 ledna, 2021 (6:13 am)
  Trvalý odkaz

  O českých novinářích si myslím své a je vidět,že žumpoidní škrabálkové jsou i za mořem.👎

  Reagovat
 • 17 ledna, 2021 (6:26 am)
  Trvalý odkaz

  Kubu Voráčka znám jen po jeho profesní stránce, protože předvádí velmi dobrý hokej. Podle toho, co předvedl na této tiskovce, si jej asi budu cenit i po lidské stránce, protože přehnaná korektnost je cestou do pekel.

  Reagovat
 • 17 ledna, 2021 (8:45 am)
  Trvalý odkaz

  Kdyby předstoupil před české novináře, tak mu rupne žilka. Tady lžou všichni.

  Reagovat
 • 17 ledna, 2021 (9:56 am)
  Trvalý odkaz

  voraček ma pravdu,občas novinaři jsou nedobrota,

  Reagovat
 • 17 ledna, 2021 (11:12 am)
  Trvalý odkaz

  Voráček odešel od partnerky a ročního dítětě, a to v době, kdy už to hezky dlouhou dobu táhl s někým jiným, svoji partnerku podváděl zřejmě už v době, kdy byla těhotná. On je ten poslední, kdo by si mohl dovolit soudit morálku ostatních.

  Reagovat
 • 17 ledna, 2021 (4:16 pm)
  Trvalý odkaz

  keby boli vsetci taky ako on, mozno by novari zacali pisat aj pravdu!!!! Bravooo!

  Reagovat
 • 17 ledna, 2021 (9:22 pm)
  Trvalý odkaz

  Kuba to řekl správné.Hodne hokejistů to mají na jazyku a boji se novinářů jako by to byli boží.Jsou to normální namistrovani zmr…Někteří ani v kvótě nesportovali ale umí vše.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.