Hon na rasisty pokračuje. Obvinění čelí zkušený manažer Dale Tallon

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Amerikou stále zmítají protesty proti rasové nesnášenlivosti, které zásadním způsobem pronikají do prostředí profesionálního sportu a hledají další obětní beránky. Vyšetřování ze strany nejslavnější hokejové ligy světa aktuálně čelí dlouholetý manažer Dale Tallon, který měl údajně rasisticky urážet černošského obránce Matta Dumbu při poslechu jeho srpnového proslovu. Zpráva o právě probíhajícím případu zastihla devětašedesátiletého Kanaďana zcela nepřipraveného a šokovaného. Prohřešku se prý nikdy nedopustil a vůbec nechápe, odkud tato informace vzešla. Otázkou však zůstává, jestli se oné nálepky s ohledem na současnou náladu společnosti dokáže zbavit.

Obvinění z rasismu Dale Tallon rezolutně odmítá

Kanadský hokejový manažer Dale Tallon se po deseti letech rozešel s klubem Florida Panthers a jelikož už vzhledem ke svému úctyhodnému věku možná další zajímavé angažmá nepřidá, rozhodl se volné chvíle využít k zasloužené relaxaci. Plány mu ovšem částečně zhatilo vyšetřování ze strany NHL. Nejslavnější hokejová liga světa po vzoru ostatních zámořských soutěží naskočila na protirasistickou vlnu a zabývá se všemi podněty, které k ní doputují. Právě výše zmíněný funkcionář se měl údajně vypustit několika rasistických urážek na adresu černošského obránce Matta Dumby, jehož proslov předcházel jednomu ze srpnových zápasů. Problémem však je, že sám Tallon všechna obvinění kategoricky odmítá a dokonce tvrdí, že hokejistovu řeč vůbec nesledoval.

Aliance pro různorodost v hokeji plánuje rozsáhlé změny

Devětašedesátiletý Dale Tallon dále zdůraznil, že plně podporuje snahu o nastolení rovnoprávnosti a dokonce také schvaluje novinky, které plánuje zavést Aliance pro různorodost v hokeji. Spolek tvořený devíti černošskými hokejisty, jemuž se v posledních dnech dostalo obrovské mediální pozornosti, přispěchal s několika kontroverzními nápady. Navrhuje například dočasné (a povinné) zavedení černých dresů během rozbruslení, zvýšení počtu zaměstnanců tmavé pleti v jednotlivých klubech nebo přemalování tradičních modrých čar na černé. Všechna tato opatření ale logicky jen přilévají olej do ohně a jediným reálným dopadem bude prohloubení zákopů mezi dvěma rozbouřenými skupinami lidí, které společnou řeč ještě dlouho nenaleznou.

Zdroj: Florida Hockey Now

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

6 komentářů: „Hon na rasisty pokračuje. Obvinění čelí zkušený manažer Dale Tallon

 • 2 září, 2020 (12:44 pm)
  Trvalý odkaz

  Proboha, kdy už tahle demence skončí. Když řeknu o bělochovi, že je blb, je to v pořádku, ale když černoch vyplodí totální nesmysl, tak člověk nesmí ani říci, že s ním nesouhlasí? Přeci nejde o to, že je černoch, ale o to, že vyslovil totální nesmysl. Mám pocit, že někdo chce vyvolat válku mezi černými a bílými. Doufám, že si černobílá společnost nenechá vnutit žádný takový nápad.

  Reagovat
  • 2 září, 2020 (2:45 pm)
   Trvalý odkaz

   Jde o to, kdo to pošťuchuje a kdo přilévá olej do ohně. Největší zájem na rozložení Ameriky má Rusko a Čína. A pokud investují pár milionů do firem na dezinformační weby, tak je výsledný efekt v podstatě zadarmo.

   Reagovat
   • 2 září, 2020 (5:13 pm)
    Trvalý odkaz

    Ale na BLM, LGBT, eko klimatické šílenství a další “výdobytky” dnešní doby nejvíce přispívají ty největší a nejmocnější firmy jako Google, Adidas, Coca Cola atd. nikoliv Rusko a Čína.

    Reagovat
   • 2 září, 2020 (6:44 pm)
    Trvalý odkaz

    Rusko ani Čína se nemusí vůbec snažit – černoši zatím za celou historii předvedli akorát to, že umí páchat terorismus, organizovat genocidy a státní převraty, páchat násilnosti a rabovat… Ukažte mi jeden jediný černošský stát na světě, kde funguje státní správa, zdravotnictví, školství a lidé se tam mají dobře. Není ani jeden jediný – všude jen přelidnění, bída, špína, korupce a násilí, takže Rusko a Čína mohou být v klidu – ještě pár desítek let a z USA je další černošský stát se vším všudy….

    Reagovat
 • 2 září, 2020 (4:23 pm)
  Trvalý odkaz

  Za studii v sedumdesatych letech jsem mel znameho, take cecha a ten mel teorii, ze dojde k valce mezi bilymi a cernymi. Tenkrat jsem si myslel, ze blbne. Ted si to jiz nemyslim.

  Reagovat
 • 2 září, 2020 (4:24 pm)
  Trvalý odkaz

  Nejvíc těhle blbostí bohužel vymýšlí běloši.Je to smutný.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.