29/03/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Zatímco úvodní vystoupení české hokejové reprezentace do 20 let bylo velkým zklamáním, napodruhé se zrodila senzace. Tuzemští mladíci překvapivě zdolali ruskou sbornou, sklízí tedy zasloužené ovace.

Zatímco úvodní vystoupení české hokejové reprezentace do 20 let bylo obrovským zklamáním, napodruhé se zrodila senzace. Tuzemští mladíci v rámci právě probíhajícího světového šampionátu překvapivě zdolali ruskou sbornou a jelikož podali naprosto excelentní výkon, sklízí nyní zasloužené ovace. Upřímná slova chvály prostřednictvím sociálních sítí vyjádřili například ostřílení krajané působící za oceánem a komentář tradičně nevynechal ani hlavní trenér seniorského národního týmu.

Favorizovaný soupeř nedokázal skórovat, zuby si něsčetněkrát vylámal na českém gólmanovi

Málokdo věřil, že drtivou porážku se Švédskem dokáží čeští junioři napravit hned v nejbližším možném termínu. K opožděnému předávání vánočního dárku ale nakonec přeci jen došlo. Svěřenci zkušeného kouče Karla Mlejnka nastoupili proti ruské sborné, jíž překvapivě obrali o všechny body. Přestože se favorizovaný soupeř od samého počátku tlačil do útočného pásma, nedokázal najít recept na dobře propracovanou defenzivu a také skvělého Lukáše Paříka, který mezi třemi tyčemi nahradil neméně kvalitního Nicka Malíka. Devatenáctiletý odchovanec letňanské hokejové školy během úvodního dějství zaznamenal celkem devět důležitých zákroků, jednou mu pomohla dobře postavená branková konstrukce.

Houževnatí Češi odolali prvotnímu tlaku, přibližně po deseti minutách hry vyrovnali síly a ještě před přestávkou několikrát nebezpečně zahrozili. Druhá třetina nabídla obdobný scénář jako ta předchozí. Rusové v počátečních chvílích jednoznačně dominovali, tuzemští mladíci se z vlastního obranného pásma dostávali pouze sporadicky formou rychlých protiútoků. Trpělivé vyčkávání se jim ale nakonec vyplatilo. Unikající Jakub Rychlovský bezprostředně před další pauzou nesobecky přihrál Filipu Kofferovi, jehož tvrdá rána málem protrhla síť.

Ruská hokejová reprezentace do 20 let se nevzdávala ani v závěrečné části tohoto nesmírně napínavého utkání, její zajímavé střelecké pokusy ovšem narážely na obranný val nebo geniálního Lukáše Paříka. Pohár hořkosti naplnil Martin Lang, který přibližně pět minut před koncem zvýšil náskok českých mladíků. Jelikož další góly nepadly, vyhrála tuzemská družina 2:0.

Super týmový výkon, shodují se české hokejové celebrity

Překvapivé vítězství české hokejové reprezentace do 20 let pochopitelně nezůstalo bez odezvy. „Super týmový výkon, pánové! Poučili jste se ze zápasu se Švédy a vyhráli velký zápas tak, jak to historicky český tým umí! Obětavostí, dodržováním systému a špičkovým výkonem brankáře. Gratulace,“ napsal prostřednictvím sociální sítě Twitter trenér seniorského národního týmu Filip Pešán.

„Nádherný týmový výkon kluci jen tak dále,“ nezůstal pozadu ani nejlepší tuzemský hokejista současnosti David Pastrňák.

„Neskutečný výkon kluci. Tolik zablokovaných střel jsem v zápase ještě neviděl. Klobouk dolů, makejte dál,“ neskrýval emoce jednadvacetiletý útočník Martin Kaut, jehož služeb aktuálně využívá zámořský klub Colorado Eagles (farma slavného celku Colorado Avalanche).