Extraligová brána se otevírá. Hokejisté, kteří táhnou kladenské Rytíře zpátky mezi elitu

By Resolute – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Kladenští Rytíři neohroženě kráčejí za vytouženým postupem do české nejvyšší hokejové soutěže. Houževnatá partička kolem legendárního křídelníka Jaromíra Jágra ovládla pět zápasů v řadě a nadále vévodí průběžné tabulce základní části, která zanedlouho dojde svému konci. Extraliga už provokativně otevírá brány především zásluhou velice produktivních hráčů, jež vám záhy představíme.

Tomáš Guman

Kariéru profesionálního hokejisty odstartoval na území Teplic, odkud se ještě jako mladík vydal vstříc mnohem významnějším klubům. Okusil konkurenční prostředí pražské Sparty, Ústí nad Labem nebo kladenských Rytířů, zlákala jej také zajímavá nabídka švýcarského Davosu. Když dosáhl dospělosti, vrátil se zpátky do rodné vlasti a posílil České Budějovice. Třiadvacetiletý křídelník absolvoval ještě několik tuzemských i zahraničních zastávek, během právě probíhající sezóny se domovině Jaromíra Jágra snaží navrátit prvoligovou příslušnost. K současnému sympatickému umístění výrazně přispěl třinácti brankami a čtrnácti asistencemi.

Marek Račuk

Rytíři Kladno momentálně spoléhají na několik odchovanců teplické hokejové školy. Tamní mládežnickou přípravku kromě výše zmíněného Tomáše Gumana absolvoval také Marek Račuk, jehož nezpochybnitelný talent poměrně brzy zaregistroval mnohem významnější Litvínov. Osmadvacetiletý útočník v barvách severočeského klubu toužil okusit domácí nejvyšší soutěž, příležitost ale bohužel nedostal. Tu mu nakonec poskytlo až vedení chomutovských Pirátů, kterým nepřetržitě sloužil šest sezón. Poslední dva druholigové ročníky vévodil produktivitě prostějovských Jestřábů, nyní jeho apetitu využívá Kladno. Vzájemnou spolupráci doposud ozdobilo sedm branek a třiadvacet finálních přihrávek.

Nicolas Hlava

Blížíme se do finále. Druhé místo mezi nejproduktivnějšími hokejisty Rytířů aktuálně zaujímá Nicolas Hlava. Šestadvacetiletý útočník, jehož dosavadní kariéra profesionálního sportovce byla úzce spjata především s mateřským Chomutovem, během úvodní sezóny svého kladenského dobrodružství k dnešnímu dni zaznamenal úctyhodných čtrnáct branek a osmnáct přesných nahrávek. Protože do konce základní části zbývá odehrát ještě další dvě utkání, může bodový příspěvek ještě navýšit.

Tomáš Plekanec

Žádné velké překvapení se nekoná. Tabulce kladenské produktivity bezprostředně před koncem základní části vládne ostřílený harcovník Tomáš Plekanec. Osmatřicetiletý hokejový útočník s bohatými zámořskými i reprezentačními zkušenostmi doposud zaznamenal třiatřicet kanadských bodů, prostřednictvím kterých žene Rytíře k vytouženému postupu. Není to přitom poprvé, kdy mateřskému klubu výrazně pomáhá odrazit se ode dna. Všichni jistě máme v živé paměti spanilou jízdu, jíž společně s legendárním Jaromírem Jágrem absolvoval během vyřazovacích bojů na konci sezóny 2018/2019. Že by se snad historie opakovala? Pokud ano, čekají Kladno opravdu divoké oslavy.

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

6 komentářů: „Extraligová brána se otevírá. Hokejisté, kteří táhnou kladenské Rytíře zpátky mezi elitu

 • 4 března, 2021 (4:30 pm)
  Trvalý odkaz

  Extraliga je uzavřená.Jak by se tam mohli dostat??

  Reagovat
  • 4 března, 2021 (5:02 pm)
   Trvalý odkaz

   Hezký den,
   Extraligu letos opravdu neopustí žádný klub, výherce druhé nejvyšší soutěže nicméně postupuje. 🙂

   Reagovat
  • 5 března, 2021 (10:42 am)
   Trvalý odkaz

   Bude Jardovi udělena vyjímka za propagaci českého hokeje a zvelebování českého hokeje, který dnes můžou hrát klidně padesátníci………………

   Reagovat
 • 5 března, 2021 (10:33 am)
  Trvalý odkaz

  Máme to tolik kvalitních hokejistů, že si můžeme dovolit rozšiřovat extraligu…

  Reagovat
 • 7 března, 2021 (7:44 am)
  Trvalý odkaz

  pořád je Kladno v novinách, TV – já nevím, asi máme v Chance lize jen to Kladno, že se o dalších mužstvech nepíše? Tím nechci říci, že bych měl něco proti Jardovi, dokázal toho hodně, ale nerovnost v této rovině mě vážně štve.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.