Alexander Salák prožil trpký návrat do KHL

By Keith & Alyssa – originally posted to Flickr as Alexander Salak, CC BY 2.0,
Zdroj: Wikipedia.org

Dlouho nevěděl, kam jeho další hokejové kroky povedou. Během letní pauzy trénoval s Kladnem, jenže spolupráce s českým klubem byla pro Alexandera Saláka až tou úplně poslední možností. Když se ozvalo vedení Dynama Riga, nemohl být šťastnější. Jenže úvodní zápas se mu krutě nevydařil. Inkasoval sedm branek s úspěšností zákroků pod 80%.

Hrdina, jehož Dynamo Riga dlouho vyhlíželo

Kontinentální hokejová liga má za sebou prvních dvanáct kol a Dynamo Riga je zatím beznadějně poslední v tabulce Západní konference. Zmar nebývalých rozměrů se vedení klubu rozhodlo řešit výměnou brankářů. Dosavadní jednička mezi třemi tyčemi Andrej Makarov se na ledové ploše trápila a Alexander Salák, který byl stále oficiálně bez práce, měl proto zaujmout jeho místo.

Odchovanec Českých Budějovic s týmem sice neabsolvoval letní přípravu, ale v Česku, kde do té doby pobýval, trénoval s Jaromírem Jágrem na kladenském stadionu. Proto měl podle představitelů Dynama ty nejlepší předpoklady postavit se v nejbližší době mezi tři tyče. Ta očekávaná chvíle nastala v zápase proti dosud poměrně suverénnímu Avangardu Osmk.

Ani Alexander Salák klub nespasil

Je pravda, že spoluhráči Alexanderu Salákovi v jeho premiéře nijak zvlášť nepomáhali. Hokejisté Omsku protínali děravou obranu domácích jako nůž polské máslo a jelikož jim soupeř nedokázal na žádnou branku odpovědět, při závěrečném hvizdu svítilo na výsledkové tabuli skóre 0:7.

Salák se tedy uvedl pořádnou náloží a 78,8 % úspěšných zákroků. Možná dnes lituje, že na Kladně, které o něj stálo, nakonec nezůstal. Doufejme, že si v příštím vystoupení povede lépe.

Zdroj: Onlajny.com

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.