Zmar Sparty: Tomáš Rosický bere část viny na sebe

“File:Tomas Rosicky 2007.jpg” by Arvedui89 is licensed under CC BY 2.0 
Zdroj: Wikipedia.org

Sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický vnímá nespokojenost fanoušků a část viny přejímá na svou hlavu. Letenští zažívají jeden z nejhorších vstupů do nové sezóny a situace je opravdu kritická. Někdejší fotbalista Borussie Dortmund či Arsenalu však stále věří, že v brzké době dojde ke zlepšení. O mnoha palčivých tématech se rozpovídal na klubovém YouTube kanálu.

Václav Jílek má i nadále důvěru

Devětatřicetiletý Tomáš Rosický nastoupil do funkce sportovního ředitele Sparty v tu nejméně přívětivou dobu. Není žádným tajemstvím, že chemie uvnitř klubu je dlouhodobě narušena, což je jasně patrné při pohledu na výsledky z posledních let.

Trenéři Zdeněk Ščasný, Pavel Hapal či Michal Horňák se kýženými spasiteli nestali a zatím to vypadá, že ani Václav Jílek situaci nezachrání. Mnoho fanoušků Sparty proto volá po jeho odvolání. Rosický ovšem uvedl, že do jeho práce vkládá veškerou důvěru.

Výběr hráčů jde na hlavu Rosického

Tomáš Rosický nepatří k lidem, kteří své vlastní neúspěchy hází na ostatní. Proto ve videu na klubovém kanálu pronesl, že výběr hráčů je jeho práce a také zodpovědnost.

Problémů má Sparta Praha opravdu několik. Nevyrovnané výkony jednotlivých fotbalistů, nízká střelecká produktivita, špatná obranná hra a do toho všeho ještě rozsáhlá marodka. Tomáš Rosický uvedl, že na této nepříjemnosti se dlouhodobě pracuje a zlepšení nemůže přijít okamžitě.

Zdroj: AC Sparta Praha

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.