Zlatan Ibrahimovic se dohodl s AC Milán

“Ibrahimovic rifila una gomitata e com.menta sarcastico..” by NazionaleCalcio is licensed under CC BY 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Konec všem dohadům a spekulacím. Švédský útočník Zlatan Ibrahimovic se skutečně vrací do AC Milán. Podepsal půl roční smlouvu s opcí na další sezónu. Úkoly před ním však neleží jednoduché. Přichází totiž jako rytíř na bílém koni, který má zachránit tápající klub před jistou zkázou. Uspěje?

Ibrahimovic si v AC Milán slušně vydělá

Osmatřicetiletý útočník se navzdory kritikům, kteří tvrdí, že je na elitní evropskou soutěž už příliš starý a pomalý, vrací do AC Milán. Dohodl se na šestiměsíčním hostování s opcí na další sezónu, pokud spolupráce dospěje ke vzájemné spokojenosti.

I kdyby se spojení neosvědčilo a skončilo hned s úderem dalšího léta, Zlatan Ibrahimovic si přesto vydělá vcelku slušné peníze. Čeká na něj celkem 3,5 milionu eur (89 milionů korun). S tím už se složenky poplatit dají, nemyslíte?

Ibrahimovic v roli mocného spasitele

Vedení AC Milán si od návratu Zlatana Ibrahimovice, který poslední dva roky strávil v zámořské MLS, hodně slibuje. V podstatě ani nemá na vybranou, jelikož za současné konstelace hvězd mu nezbývá nic jiného, než začít věřit na zázraky.

Přiznejme si, že jedenácté místo v tabulce Serie A naděje na titul zřejmě neskýtá. Ani evropské poháry se zatím příliš reálně nejeví. Sám “Ibra” na sociálních sítích informoval, s jakými ambicemi do AC Milán vlastně přichází. Chce pomoci klubu zpět na vrchol, kam patří.

Předchozí mise Zlatana Ibrahimovice byla úspěšná

Když Zlatan Ibrahimovic do AC Milán přicházel poprvé, měl za sebou úspěšný angažmá v Ajaxu Amsterdam, Interu Milán či Juventusu Turín. Ani na nové adrese si nevedl vůbec špatně. Svými brankami se výrazně podepsal po ziskem dosud posledního ligového titulu v roce 2011. O rok později navíc ovládl tabulku střelců. Celkem odehrál 85 zápasů a nastřílel 56 branek.

Zdroj: CNN

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.