Zlatan a obnovená premiéra v AC Milán

“Turchia-Svezia la diretta e le formazioni” by NazionaleCalcio is licensed under CC BY 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Opravdu k tomu došlo. Švédský útočník Zlatan Ibrahimovic se po 2794 dnech vrátil do San Siro a hned v úvodním duelu jara toužil po střeleckých úspěších. Přestože mu tribuny nachystaly přivítání hodné kovaného odchovance klubu, on se jim brankami neodvděčil. AC Milán se Sampdorií Janov remizoval 0:0.

Žádný poprask se nekonal

Osmatřicetiletý veterán se stal zřejmě největší zimní posilou italského velkoklubu AC Milán. V úvodním zápase se do něj tudíž vkládala nemalá očekávání. Těm však Zlatan Ibrahimovic nedostál. Na hřiště se dostal až na posledních čtyřicet minut, branku i přes ohromnou dávku motivace vsítit nedokázal. V tomto směru jej “podpořili” i spoluhráči, kteří potvrdili střeleckou impotenci. Šancí si přitom vytvořili poměrně hodně.

Přivítání proběhlo ve velkém stylu

Ačkoli zápas AC Milán se Sampdorií Janov skončil bezbrankovou remízou, fanoušci svou staronovou posilu přivítali s plnou parádou. Po tribunách rozložili obří transparenty, zaznělo i nespočet oslavných chorálů. Důvod jejich konání je naprosto zřejmý. Doufají, že jim Zlatan Ibrahimovic pomůže z herní i výsledkové krize.

Na první pokus to bohužel nevyšlo. Blížící se utkání s Cagliari však nabídne prostor pro reparát.

Zdroj: Dailymail

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.