Za smrt Šurala 15 let vězení pro řidiče

Zdroj: Pixabay.com

V Turecku i nadále pokračuje soudní řízení s řidičem, který v dubnu letošního roku zavinil smrt českého fotbalisty, manžela a otce Josefa Šurala. Ačkoli se šofér Esat Altinsas snažil očistit své dobré jméno, expertíza nakonec prokázala, že vina je skutečně na jeho straně. Obžalovaný studii napadl a líčení bylo odloženo.

Řidiči hrozí vysoký trest

Esatu Altinsasovi hrozí podle zahraničních zdrojů až patnáctiletý trest za zabití v nedbalosti. V dubnu letošního roku vezl fotbalisty tureckého Antalyasporu z venkovního zápasu, nicméně nezvládl řízení, sjel z vozovky a zavinil zranění šesti osob. Josef Šural byl jako jediný člen posádky na místě mrtvý.

S řidičem z povolání se od té doby vleče soudní řízení, které si klade za cíl zjistit příčinu smrti Josefa Šurala. Jasno do případu vnesla až expertíza, z níž vyplývá, že vina je jednoznačně na straně obžalovaného. Podle ní nebyl v daný okamžik na silnici v podstatě žádný provoz a roli prý dokonce nesehrál ani fakt, že Šural nebyl během nehody připoután bezpečnostním pásem.

Altinsas se hájí, že šlo o nešťastnou náhodu

Devětatřicetiletý Esat Altinsas se před soudem dušoval, že před jízdou nepožil alkohol, byl řádně vyspalý a nehoda vznikla pouze nešťastnou souhrou okolností. Rychlost vozidla byla shledána taktéž za přiměřenou a proto hrozící trest vnímá jako neadekvátní. Proti expertíze se tedy samozřejmě odvolal a tribunál jeho žádosti vyhověl. Jednání bude pokračovat v únoru příštího roku.

Zdroj: AA.com

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.