Xavi odmítl post trenéra Barcelony

“Xavi Hernandez” by Doha Stadium Plus is licensed under CC BY 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Legendární Xavi Hernandez odmítl nabídku Barcelony, aby převzal roli hlavního kouče poté, co odvolala Ernesta Valverdeho. Někdejší záložník si údajně myslí, že zatím nemá dostatek zkušeností, aby se této výzvy zhostil. Zároveň ovšem připustil, že v budoucnu by se angažmá nebránil.

Xavi je v trenérské branži úplným nováčkem

Když fotbalista ukončí kariéru, nezřídka se vzápětí vrhá na dráhu trenérskou. V případě devětatřicetiletého Xaviho Hernandeze tomu samozřejmě nebylo jinak. Klubová legenda Barcelony, jíž obětoval většinu svého života, aktuálně vede katarský celek Al Sadd, kde se teprve na jaře rozloučil s fotbalovými trávníky.

Ačkoli je v této roli absolutním nováčkem a veškeré zkušenosti získá teprve praxí, Barcelona jej i přesto oslovila v momentě, kdy odvolala Ernesta Valverdeho. S nabídkou ale neuspěla. Xavi střízlivě prohlásil, že i když by se do mateřského klubu rád vrátil, momentálně se na takto významnou pozici ještě necítí.

Xavi míní, že Quique Setién je muž na svém místě

Osminásobný držitel titulu španělské ligy a vítěz čtyř ročníků Ligy mistrů míní, že se Quique Setién, jehož vedení katalánského klubu nakonec angažovalo, na nové adrese rozhodně neztratí. Xavi vyzdvihl především jeho způsob práce a také nesporný fakt, že trénovat Barcelonu bylo jeho celoživotním snem.

Novému kouči samozřejmě přeje jen to nejlepší, zároveň ale v koutku duše určitě doufá, že mu za pár let uvolní místo.

Zdroj: Complete Sports

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.