Úterý, 7 února
Shadow

Vysvědčení reprezentačních debutantů. Jak obstáli Kaša, Staněk nebo Wiesner?

„File:Jaroslav Šilhavý, CZE-NIR 2019-10-14 (1).jpg“ by Tadeáš Bednarz is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Namísto vyrovnaného kvalifikačního střetnutí zasloužený úspěch domácího favorita. Tuzemské reprezentační mužstvo podlehlo sebevědomým Rudým ďáblům, během nedělního fotbalového večera neproměnilo žádný ofenzivní výpad a zároveň třikrát inkasovalo. Rozhodování trenéra Šilhavého ovlivnilo významné množství (nejen) zdravotních absencí, příležitost dostalo několik absolutních zelenáčů. Nakolik přesvědčili Jindřich Staněk, Filip Kaša nebo Tomáš Wiesner?

Filip Kaša

Debutové reprezentační vystoupení absolvoval sedmadvacetiletý plzeňský obránce Filip Kaša, kterého rozhodil naprosto katastrofální začátek. Časomíra zrovna odpočítávala první minutu, když vlastnímu gólmanovi adresoval nesmírně těžkopádnou přihrávku. Couravý balón stíhal fenomenální Romelu Lukaku. Hrozbu precizním vyběhnutím zažehnal Tomáš Vaclík, střetnutí nicméně odnesl zdravotním handicapem. Jakmile poprvé inkasoval (Kaša opět neměl čisté svědomí), uvolnil brankoviště zaskočenému Staňkovi. Následky stoperova nezodpovědného počínání ovlivnily celé utkání. Třebaže postupně nabíral formu a vyřešil několik kritických situací, určitě mohl dopadnout lépe.

Jindřich Staněk

Bolestivé přišlápnutí způsobilo vynucené střídání gólmanů. Dvaatřicetiletý Tomáš Vaclík odkulhal na střídačku, opačným směrem bleskurychle zamířil překvapený Jindřich Staněk. Plzeňský eskamotér se mezi věhlasnými reprezentačními tyčemi opravdu nenudil. Úvodem vytěsnil Hazardův zlověstný pokus, několikrát pohořel Romelu Lukaku. Pětadvacetiletý letenský odchovanec hýřil aktivitou a zdravým sebevědomým. Ačkoli dvakrát inkasoval, domácí fotbalové příznivce rozradostnil nesmírně sympatickým výkonem. Určitě nechytal naposledy.

Tomáš Wiesner

Premiérové reprezentační minuty odehrál také čtyřiadvacetiletý fotbalový univerzál Tomáš Wiesner, který během druhého poločasu nahradil týmového spoluhráče Adama Hložka. Talentovaný sparťanský mladík částečně vzkřísil zesláblou ofenzivu, konkurenční brankoviště zásoboval precizními centry. Jednou nesmyslně zaváhal. Chybnou rozehrávkou Belgičanům nabídl interesantní příležitost, nebezpečnou situaci nicméně uhasil vlastním tělem. Mezinárodní prvotinu zvládl celkem obstojně.

3 Comments

 • Stana

  Já osobně jsem moc zvědavý na A.Krále.Nevím co by se muselo stát aby nešel na hostování a to by byla ta lepší varianta

 • Hanzl

  Mužstvo je nesehrané.Mnoho hráčů hraje v různých klubech v zahraničí.Lepší hru můžeme těžko očekávat.Fotbal je hlavně o penězích.Dobře již bylo.

 • Pic

  Staněk to zvládl nad očekávání dobře, od Šilhavého dost překvapivá nominace, která i mě jako plzeňákovi nedávala smysl. Ale tady měl trenér šťastnou ruku a jakákoliv kritika není na místě.

  Kaša, tam už to bylo horší. Jenže to měl sakra těžký a jakýkoliv jiný stoper (z těch k dispozici) by to lépe nezvládl. Jemelka taky ne, ten má zase problém, že je pomalý. Holeš by to možná díky sehranosti dal lépe, ale koho pak do středu? Král je momentálně úplně mimo, vůbec mu to nejde. Sadílek vzhledem k predispozicích by také nebyl ta pravá volba. Tohle moc nemělo dobré řešení.

  Wiesnera bych až tak nehodnotil, hrál chvíli za rozhodnutého stavu. Spíš se mi líbilo, jak hráli Pešek s Hložkem, ale opět, gól nedali… A to je ten největší problém. Nejsme kreativní, jenom běhjme…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *