28/03/2024

By Ralf Roletschek - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=33836585 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FC Viktoria Plzeň pokračuje v herní i výsledkové mizérii, jíž dokonale podtrhla nedělní ligová prohra na Slovácku. Vyznamenal se též zkušený bek David Limberský, který si se soupeřem zahrál vybíjenou.
By Ralf Roletschek – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

První vlaštovka se nad hlavami západočeského mužstva dlouho nezdržela. FC Viktoria Plzeň pokračuje v herní i výsledkové mizérii, jíž dokonale podtrhla nedělní ligová porážka na Slovácku. Hosté jednoznačně tahali za kratší konec provazu, rozdíl čtyř branek budiž s přihlédnutím k vývoji zápasu ještě poměrně milosrdný. Těžko hledat hráče, jehož výkon zasluhoval pochvalu. Vyznamenal se především David Limberský. Frustrovaný bek si s překvapeným soupeřem zahrál “vybíjenou”, karetnímu trestu unikl jen zázrakem.

Další zkrat plzeňského mužstva a nejistá budoucnost hlavního kouče

Pokud si Adrián Guľa díky úternímu skalpu Teplic částečně oddychl, nedělní fotbalové odpoledne mu pravděpodobně vrátilo původní negativismus. FC Viktoria Plzeň venku nastoupila proti Slovácku, jemuž v podstatě darovala vítězství 4:0. Domácí fotbalisté se od začátku neohroženě vrhali vstříc soupeřově brance, během jedenácté minuty se z dorážky prosadil Jan Kalabiška. Hostující mužstvo se snažilo odpovědět, všechna ofenzivní tažení nicméně kolabovala hned v zárodcích.

Úvod druhého dějství sice opticky patřil Západočechům, branka ale nakonec padla na druhé straně hřiště. Sadílkovu nabídku v padesáté minutě úspěšně zakončoval Stanislav Hofmann. Skvělým výkonem se posléze prezentovala také defenzivní sekce jihomoravského klubu, která zastavila hned několik zajímavých šancí Plzně. Dvanáct minut před koncem základní hrací doby inkasoval druhou žlutou kartu hostující Milan Havel a zaslouženě tudíž odešel do sprch. Početní převaha dala Slovácku křídla, hráči dalšími dvěma přesnými zásahy zpečetili jednoznačné vítězství. Poslední gólový hřebíček do plzeňské rakve nevydýchal David Limberský.

Obrovský zkrat plzeňské legendy nepochopitelně unikl trestu

Sedmatřicetiletý krajní obránce David Limberský pamatuje doby, kdy FC Viktoria Plzeň pravidelně bojovala o titul a úspěchy též sklízela na mezinárodní scéně. Současná situace mateřského klubu jej tedy pochopitelně nijak netěší. Frustrace se s každou další porážkou stupňovala a během nedělního fotbalového odpoledne zřejmě dosáhla vrcholu. Několikanásobný reprezentant předvedl další ze svých pověstných zkratů, když v reakci na poslední branku domácího mužstva popadl balón a mrštil jím proti Patriku Šimkovi. Devětadvacetiletý obránce byl k Limberskému otočený zády a přestože s vybíjenou logicky nepočítal, situaci nakonec bez problémů ustál. Incidentem se překvapivě nezabýval ani hlavní rozhodčí, potažmo člověk u videa. Nesportovní chování známého bouřliváka přitom volalo po červené kartě.