Vandalové poničili Ibrahimovičovu sochu

“Zlatan Ibrahimovic” by Doha Stadium Plus is licensed under CC BY 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Zavděčit se prostě nelze všem a v případě švédského útočníka Zlatana Ibrahimoviće to platí dvojnásobně. Legendární kanonýr rozděluje fanoušky fotbalu na dva tábory – jedni jej milují, druzí nenávidí. Pravdou je, že na obou stranách barikády existují pádné důvody. Poničit ale Ibrahimovićovu sochu? To už je prachsprostý vandalismus švédských občanů.

Ibrahimović rozčílil své příznivce

Osmatřicetiletý Zlatan Ibrahimović fotbalově vyrostl ve švédském Malmö FF, odkud se později vydal do světa. Tamní obyvatelé jej považují v podstatě za národního hrdinu, což dokládá i skutečnost, že přímo před stadionem do výšky tří a půl metru ční Ibrahimovićova bronzová socha. Ta se ovšem v poslední dnech stala obětí vandalismu neznámých pachatelů. Proč?

Důvody jsou všem nadmíru jasné. Zlatan Ibrahimović totiž ve stejný den podepsal smlouvu s konkurenčním klubem Hammarby. Přestup? Co vás nemá. Fotbalista se na domácí scénu nehodlá vrátit ještě minimálně dva roky. Pouze odkoupil čtvrtinový podíl klubu, což mu zřejmě někteří skalní fanoušci nedokáží odpustit.

Vandalům se nevyhnul ani Zlatanův dům

Švédští vandalové se rozhodli podniknout útok na všechno, co je v Malmö s Ibrahimovićem spojené. Kromě poničené sochy, kterou momentálně chrání plot a modrá plachta, si vzali na paškál také jeden z fotbalistových domů.

Na jeho dveře pak nastříkali všeříkající nápis “Jidáš”, před nimi rozprostřeli zkažené a značně páchnoucí sledě. Bude se chtít po tomto incidentu Zlatan Ibrahimović ještě vůbec vrátit domů?

Zdroj: CNN

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.