Už je to oficiální! Lipsko ulovilo českého kanonýra Patrika Schicka

Autor: Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, CC BY-SA 3.0 at,
Zdroj: Wikipedia.org

Jak už bylo řečeno, Lipsko do nové sezóny vstoupilo skutečně znamenitě. V dosavadních třech odehraných kolech dosud neztratilo ani jediný bod a právem tedy zaujímá první místo tabulky slavné bundesligy. Aby si ovšem výkonnost i důležité výsledky udrželo, je samozřejmě potřeba investovat do nových tváří, zvláště proto, že někteří hráči bezprostředně po startu ročníku odešli hledat štěstí jinam.

Sám český útočník se těší na novou výzvu, kterou opravdu potřeboval

Patrik Schick nastartoval svou raketovou kariéru v kádru pražské Sparty, odkud se nejprve vydal na hostování do sousedních Bohemians. Svými výkony na sebe upoutal pozornost zahraničních klubů a v roce 2016 se poprvé vydal za hranice naší země, když posílil Sampdorii Janov.

Odtud následně putoval do slavného AŠ Řím, kde však nedostal šanci dokázat, jaký talent se v něm vlastně skrývá. Nutno podotknout, že jeho pozice byla skutečně velice složitá. Konkurenci na post hrotového útočníka mu totiž dělal Edin Džeko. V posledním roce se o jeho odchodu básnilo prakticky neustále a nyní veškeré spekulace vzaly za své.

Třiadvacetiletý kanonýr potřebuje pravidelně nastupovat a bylo jasné, že takový luxus mu Římané nedopřejí. Na hostování v Lipsku se dle svých slov velice těší. Uspěje Patrik Schick na své další fotbalové misi? Budeme mu určitě přát jen to nejlepší!

Zdroj: Goal.com

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.