Tomáš Řepka a jeho narozeniny ve vězení

Zdroj: Pixabay.com

Momentálně byste asi těžko hledali slavnějšího českého vězně, než-li bývalého fotbalistu Tomáše Řepku. Ten si za mřížemi odpykává trest za několikanásobné porušení zákonů již od 27. května a jelikož mu byla žádost o podmínečné propuštění během listopadu zamítnuta, musel v prostředí zlodějů, podvodníků a vrahů oslavit i své šestačtyřicáté narozeniny.

Tomáš Řepka a jeho rok hrůzy

Když dojde na přemítání o uplynulém roku 2019, Tomáš Řepka do banku zcela určitě pozitivním hodnocením nepřispěje. Během oněch dvanácti měsíců totiž často balancoval na hraně zákona, což nakonec soud odměnil odnětím svobody na 2,5 roku. Trest si vysloužil zejména za zpronevěru svého (Nebo jak se to vlastně vezme, že?) luxusního vozidla či internetové útoky cílené na Vlaďku Erbovou, fotbalistovu exmanželku.

Většinu dnů za mřížemi Řepka strávil v plzeňské věznici Bory, kde v minulosti seděl například Jiří Kajínek. Jelikož začal vykonávat veřejně prospěšné práce v blízké pekárně, trest mu byl nakonec výrazně snížen. Každý jiný by tuto skutečnost nadšeně vítal, někdejší hráč Sparty či West Hamu ovšem toužil opustit vězeňské prostředí ještě o něco dříve.

Podmínečné propuštění Řepkovi nevyšlo, alespoň zatím

Žádost o podmínečné propuštění mu soud v listopadu zamítl s tím, že sportovec neprokázal, zda se ze svých hříchů dostatečně poučil. Tomáš Řepka tak strávil Vánoce, Silvestr, Nový rok a nyní i narozeniny za mřížemi. Blesk ovšem přispěchal s informací, že dne 15. prosince může žádost opakovat.

O tom, jestli se v brzké době Řepka dostane na svobodu, dosud nebylo rozhodnuto. Každopádně je připraven o svém příběhu vyprávět veřejnosti a, jak se říká, “vyždímat z toho maximum”.

Zdroj: Wikipedia.org

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.