Talentovaný Egon Vůch upadl v zapomnění, vinou covidu nyní brigádničí jako pokladní

By Vachovec1 – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons

Přestože kdysi patřil mezi největší naděje tuzemské fotbalové školy, nastupoval v mládežnických reprezentačních týmech a pravidelně hrál první ligu, jeho kariéře vrcholového sportovce už nejspíš definitivně odzvonilo. Krátká zahraniční angažmá v Kazachstánu vyměnil talentovaný záložník Egon Vůch za nižší soutěže u nás, aktuálně kope za domažlickou Jiskru. Navíc si v čase koronavirových restrikcí a zásadně omezených příjmů přivydělává jako pokladní.

Brigádu mimo vlastní obor bere Egon Vůch evidentně s nadhledem

S vládními restrikcemi se lidé vyrovnávají různými způsoby. Majitelé vyhlášených restaurací vyměnili přeplněné stoly za rozvážkové služby, provozovatelé fitness center poskytují cvičební lekce skrze sociální sítě či jiné internetové platformy, hudební skupiny pořádají online vystoupení, herci nebo politici mnohdy pomáhají v nemocnicích a doplňující zdroj příjmů musejí pochopitelně hledat také sportovci působící mimo elitní soutěže. Příkladem za všechny budiž devětadvacetiletý záložník Egon Vůch, kterého přitom fanoušci ještě před třemi lety pravidelně vídali na prvoligových trávnících. Kariéra kdysi opěvovaného mladíka prošla dosti turbulentním obdobím, na jehož konci vzal fotbalista za vděk nabídkou domažlické Jiskry.

Jelikož se Česká fotbalová liga (zkráceně ČFL) kvůli koronavirovým opatřením po osmi odehraných kolech zastavila a opětovné spuštění je plánováno až koncem ledna, musejí si fotbalisté jednotlivých klubů aktivně hledat další zdroj příjmů. Výše zmíněný Egon Vůch se prostřednictvím sociálních sítí pochlubil, že momentálně vypomáhá v jednom nejmenovaném obchodním řetězci, kde sedí za kasou. Fotografii sebe sama při vykonávání dané činnosti doplnil komentářem, z něhož lze usoudit, že současnou situaci nebere nijak tragicky. „Ano přátelé, takhle se fárá,“ pobavil svůj uzavřený okruh fanoušků na Instagramu.

Obrovský fotbalový talent, který bohužel nevyužil všechen potenciál

Egon Vůch na sebe odmalička poutal pozornost zahraničních klubů. Kdysi dokonce absolvoval testy v nizozemském klubu Feyenoord Rotterdam, k finální dohodě ale nakonec nedošlo. První prvoligové krůčky učinil v barvách severočeských Teplic, odkud následně zamířil do rodné Plzně. Tam ale bohužel nedostal tolik prostoru, kolik si původně představoval. Minimum herní praxe na západě Čech doháněl hostováním, výraznou stopu zanechal především v Liberci. Roku 2017 opustil Českou republiku, načež podepsal s kazachstánským klubem FC Tobol Kostanay. Ještě před návratem domů si střihl angažmá v konkurenčním celku Šachťor Karaganda. Pak už se jen krátce mihl v Příbrami, několik zápasů odehrál za druholigový Žižkov a sezónu 2020/2021 započal ve výše zmíněných Domažlicích, kde se třemi přesnými zásahy patří k nejlepším střelcům týmu i celé soutěže.

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.