Spravedlnosti bude učiněno zadost. V kauze zastřeleného brankáře má policie první podezřelé

Datum 26. října 2014 se do historie jihoafrického fotbalu nesmazatelně zapsalo černou tuší. Talentovaný Senzo Meyiwa, který hájil brankoviště mateřského klubu Orlando Pirates a první cenné zkušenosti sbíral také na poli reprezentačním, se stal jedinou obětí loupežného přepadení v domě své tehdejší přítelkyně. Té sice zachránil život, sám ale vážným zraněním bohužel podlehl. Ačkoli odešel jako pravý hrdina, jehož pohřeb prožíval prakticky celý národ, spravedlnost pracuje pomalu a v tomto konkrétním případě přichází se šestiletým zpožděním. Policie dopadla pětici potenciálních pachatelů, údajně už stojí na prahu očekávaného rozuzlení.

Hlavní podezřelý dopaden, další zatykače se údajně připravují

Jihoafrická republika se před šesti lety stala dějištěm obrovské národní tragédie. Sedmadvacetiletý fotbalový brankář Senzo Meyiwa, který svou profesní kariéru zasvětlil výhradně mateřskému klubu Orlando Pirates a domácí reprezentaci, tragicky zahynul během nočního transportu do nemocnice. Smrt zapříčinila střelná rána do zad, jíž měla na svědomí dvojice ozbrojených lupičů v útrobách luxusního domu zpěvačky Kelly Khumalové, fotbalistovy tehdejší přítelkyně. Populární sportovec se zachoval jako pravý hrdina, bezmocnou dívku před neznámými útočníky ochránil za cenu vlastního života.

Posledního rozloučení se tehdy účastnilo na třicet tisíc osob, pietní akt prožíval doslova celý národ. Všichni se tehdy dožadovali spravedlnosti a brzkého dopadení chladnokrevných vrahů. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. V tomto konkrétním případě si daly pořádně načas. První pětici potenciálních pachatelů totiž policejní vyšetřování odhalilo až po dlouhých šesti letech. “Věříme, že národ konečně dostane odpovědi, na které celé ty roky čekal,“ komentoval aktuální situaci policejní ministr Bheki Cele. „Vyšetřování stále probíhá a nelze vyloučit další zatýkání. Jsme ale přesvědčeni, že tentokrát se blížíme do finále.“

Odvážně bojoval za spravedlnost pro zesnulého syna, konečného verdiktu se ovšem nedožil

Příběh, na jehož konci Senzo Meyiwa tragicky zahynul, obletěl doslova celý svět. Dokladem mnoha krvácejících srdcí budiž neskutečná účast při posledním rozloučení v útrobách fotbalového stadionu. Není se tedy čemu divit, že aktuální vývoj událostí potěšil nejednoho obyvatele Jihoafrické republiky. Zásadního průlomu v dosud nevyjasněném případu vraždy se bohužel nedožil sportovcův otec Sam Meyiwa, který celé ty roky nezapomněl a urputně naléhal na příslušné úřady, aby po pachatelích za žádnou cenu nepřestávaly pátrat. Pouhých patnáct měsíců po Samově smrti se snad spravedlnost konečně dostaví.

Zdroj: Goal.com

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.