Sparta řeší, jak nahradit Adama Hložka. Možností se jí moc nenabízí

By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

AC Sparta Praha musí navzdory právě probíhající reprezentační přestávce řešit nesmírně závažný problém. Vinou únavové zlomeniny zánártní kůstky si minimálně čtyři měsíce nezahraje její ofenzivní klenot a zároveň korunní princ tuzemské fotbalové školy Adam Hložek. Teprve osmnáctiletého mladíka z Ivančic, jehož jméno za normálních okolností jednoznačně patří do základní sestavy, opravdu nebude lehké nahradit. Někoho však trenér Václav Kotal vedle skvěle hrajícího Lukáše Juliše postavit musí. Kdo konkrétně dostane důvěru? To zatím není jasné. Několik potenciálních kandidátů jsme nicméně dali dohromady.

Libor Kozák

Jako nejpravděpodobnější náhradník za zraněného Adama Hložka se momentálně jeví Libor Kozák. V minulém ročníku české nejvyšší soutěže odehrál zkušený útočník drtivou většinu zápasů a zároveň uzmul titul krále ligových střelců, během právě probíhajícího podzimu však jenom zahřívá lavičku náhradníků a do hry se obvykle dostává spíše symbolicky na posledních pár minut. Jednatřicetiletého odchovance Opavy limituje obrovská konkurence mladíků, v jejichž prospěch hraje dravost, výkonnost a bohužel také produktivita. Z těchto důvodů se probuzený Kozák opět dostal do fáze, kdy jeho kariéra víceméně stagnuje. Uvidíme, jestli zranění kolegy rozložení sil uvnitř klubu alespoň dočasně zvrátí.

Martin Minčev

Devatenáctiletý ofenzivní univerzál Martin Minčev, který lidsky i fotbalově vyrůstal v útrobách bulharské Varny, zatím na nové adrese příliš neoslnil. Přestože do Sparty přicházel s pověstí neskutečně talentovaného a zároveň pracovitého hráče, důvěře trenéra Kotala se však doposud těšili jiní. Díky nepříjemnému zranění Adama Hložka však může teoreticky naskočit do hry, poradí si totiž na obou krajích zálohy a případně zvládá také útok. Pořádnou šanci by si po měsících marného čekání každopádně zasloužil.

Srdjan Plavšić

Za časů Andrea Stramaccioniho přicházel jako obrovská posila, řádnou příležitost nicméně dostal až pod vedením Pavla Hapala. Od té doby střídá vynikající momenty s těmi špatnými, chvíli kope za Áčko a jindy zas jeho výkony stačí pouze na rezervu. Tam ostatně působí i nyní, přesto se díky zranění Adama Hložka může posunout zpátky mezi letenskou elitu. AC Sparta Praha potřebuje rychlonohého a zároveň technicky zdatného hráče, který vedle Lukáše Juliše perfektně zapadne. Čtyřiadvacetiletý srbský záložník by si s takovou rolí teoreticky mohl poradit, karty však v rukou drží Václav Kotal a my mu do nich pochopitelně nevidíme.

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

14 komentářů: „Sparta řeší, jak nahradit Adama Hložka. Možností se jí moc nenabízí

 • 17 listopadu, 2020 (10:17 am)
  Trvalý odkaz

  Problémy jsou od toho,aby se řešily.Nelze se však spoléhat na to,že hráč v 18ti letech bude trvale tahounem týmu.To se nepovedlo ani Jágrovi,který měl v těchto letech spasit národní tým.Zkrátka došlo k tomu,že je hráč zraněný a je třeba se s tím poprat.Nářkem se nikdy nic nespraví!Bez ohledu na to,kdo pláče.

  Reagovat
  • 17 listopadu, 2020 (10:44 am)
   Trvalý odkaz

   Nahradit Hlozka není třeba…stejně se liga nedohraje kvůli opatření co bude dělat vláda aby zničila fotbal a sport jako takovej

   Reagovat
  • 17 listopadu, 2020 (8:07 pm)
   Trvalý odkaz

   Žádnej nářek od Sparty neslyším. Ty jo?

   Reagovat
 • 17 listopadu, 2020 (11:10 am)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den. Hledáte náhradu a jedna je na hostování v Teplicích. Co vy nato ?

  Reagovat
 • 17 listopadu, 2020 (6:33 pm)
  Trvalý odkaz

  Na hostování máme PULKRABA a DRCHALA a ještě je tu KARLSON,proti Celtiku nejlepší hráč Sparty,takže k JULIŠOVI je koho postavit,horší je to s obranou a zálohou,tam moc eventualit nevidím,Dočkal za zenitem,Karabec prý také zraněný a obrana ta se rozsypala kompletně,panu Kotalovi není co závidět.

  Reagovat
  • 18 listopadu, 2020 (11:13 am)
   Trvalý odkaz

   Dočkal je hroznej,proto ve Skotsku nehrál,ani proti Izraeli,jen pár minut..

   Reagovat
 • 17 listopadu, 2020 (8:04 pm)
  Trvalý odkaz

  Jednoznačně Minčev. Tu šanci si zalouží. Popřípadě stáhnout zpět Drchala.

  Reagovat
 • 22 listopadu, 2020 (8:22 am)
  Trvalý odkaz

  Asi by bylo nejlip postavit Minčeva aby se rozehrál z Julišem!

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.