Středa, 22 března
Shadow

Sparta dá v posledním pohárovém utkání šanci mladým. Nastoupit jich může několik

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

AC Sparta Praha během čtvrtečního večera absolvuje rozlučkové utkání s evropskými poháry, na domácím stadionu vyzve slavný AC Milán. Přestože chce definitivní tečku za svou mezinárodní účastí okořenit kvalitním výkonem a v nejlepším případě také bodovým ziskem, vzhledem k vysoké úrovni italského soupeře, jíž ostatně dokonale vykresluje výsledek předchozího vzájemného utkání, to rozhodně nebude mít jednoduché. Obrovskou komplikaci navíc představuje avizovaná absence kapitána Bořka Dočkala i jeho případného zástupce Ondřeje Čelůstky. Trenér Václav Kotal nicméně zůstává optimistou a zároveň kvituje, že do základní sestavy může namísto tradičních opor nasadit šikovné mladíky. Koho konkrétně zvažuje? To se dozvíte prostřednictvím následujících řádků.

Martin Vitík

Sparta začátkem právě probíhající sezóny disponovala nesmírně pestrou paletou středních obránců. Několikrát dokonce nastoupila se čtyřmi stopery v základní sestavě. Pak se ovšem situace radikálně změnila. Trenérovi začaly chodit zdravotní omluvenky, které zásadním způsobem komplikovaly situaci. Václav Kotal musel improvizovat, v defenzivě proto mnohdy nastupoval například David Pavelka nebo Ladislav Krejčí mladší. Bezprostředně před závěrečným utkáním Evropské ligy proti favorizovanému AC Milán není situace o nic lepší.

Do hry během čtvrtečního večera určitě nenastoupí vykartovaný Ondřej Čelůstka ani dlouhodobě zraněný Lukáš Štětina. Otazníky visí nad Dávidem Hanckem, který se ještě evidentně necítí úplně ve své kůži. Logicky se nabízí ne úplně šťastná spolupráce Dominika Plechatého s Davidem Lischkou, šanci ovšem může teoreticky dostat také mladičký Martin Vitík. Urostlý sedmnáctiletý stoper s áčkem absolvoval celou letní přípravu, pak se ovšem přesunul zpět ke své věkové kategorii. Počítal s ním rovněž kouč letenské rezervy. Jelikož mládežnické i nižší seniorské soutěže aktuálně stojí, chybí šikovnému odchovanci Králova Dvoru herní praxe. Že jej ovšem pan Kotal nasadí od začátku, rozhodně nemůžeme vyloučit.

Matěj Polidar

Do základní sestavy oslabeného letenského mužstva možná nakoukne také dvacetiletý Matěj Polidar, který poslední soutěžní utkání vinou podlomeného zdravotního stavu odehrál před měsícem. Nyní už se ale odchovanec příbramské fotbalové školy oficiálně vrací na scénu a trenér Václav Kotal nevyloučil, že dostane příležitost od začátku. Když si důvěru hlavního kouče vybojoval naposledy, perfektním výkonem přispěl k vysoké výhře nad Celticem Glasgow. Cenný skalp italského giganta by se v osobních statistikách talentovaného mladíka rovněž dokonale vyjímal.

Adam Karabec

AC Sparta Praha si musí poradit bez svého kapitána a zároveň nenahraditelného tvůrce hry. Bořek Dočkal minulý týden inkasoval třetí žlutou kartu, do závěrečného duelu základní skupiny Evropské ligy má tudíž vstup zapovězen. Obrovská nepříjemnost dává prostor mladé krvi, výsostnou pozici v základní sestavě totiž pravděpodobně obsadí Adam Karabec. Ten sice několik týdnů léčil zranění, nyní už je ale opětovně připraven do akce. Sedmnáctiletý záložník mnohokrát prokázal, že Dočkalův post i přes nedostatek zkušeností zvládne.

Martin Minčev

Čtveřici potenciálních kandidátů uzavírá devatenáctiletý Martin Minčev. Bulharský ofenzivní univerzál během letní přestupové pauzy přicházel s pověstí geniálního mladíka, kterého čeká zářná budoucnost. Realita nicméně zatím zůstává daleko za původním očekáváním. Odchovanec klubu Černo More Varna nedostává tolik prostoru, kolik by si zřejmě zasloužil. Chabých osmašedesát odehraných minut však může výrazně navýšit během čtvrtečního utkání s AC Milán.

3 Comments

 • Mládí vpřed? Najednou.

  Staří už mají těch porážek v poslední době po krk, tak pustí mladé? No, proč to nezkusit, kulhavý Bajaja porazil zlého draka.

 • Anonym

  Přemýšlí pan KOTAL o jménu „Sparta“ nebo přemýšlí o jménech „Karabec, Polidar,
  Vitík,Minčev“ ? Nic proti nim, vůbec a vůbec nic. Ale Ti chlapci mají vše před sebou
  a musí tomu dát ještě a ještě daleko víc. Tito hráči musí dostávat daleko větší šanci
  ve Fortuna lize a tam něco dokázat a ne !!! v EL. Hrajme o jméno SPARTA, o koeficient, ani AC Milán nepřijede v plném obsazení, navíc má postup zajištěn.
  Kdy jindy je možnost je porazit ? Ať o SPARTĚ konečně někdo ví víc a nezná jí jen někdo z minulosti, kdy něco dokázala a dostala se do podvědomí celého světa
  a není tudíž dobře ji vyškrtnout a zahodit z fotbalového světa. Ať hrají a pořád
  nestřídají hráči co něco už dokázali – PLAVŠIČ, KARLSSON,HANOUSEK,SÁČEK atd.
  Však i oni mají před sebou motivaci a být ještě lepší do budoucnosti. Oni jsou typy
  těch hráčů co na to mají.
  Ano, neznám počet a jména hráčů zraněných a nemocných, ale myslím si, že
  se má hrát s osvědčenými hráči a ne zkoušet mladíky v EL a hazardovat se jménem SPARTA.
  AC Milán má postup zajištěný a určitě přijede v jiném obsazení než v tom
  nejlepším. A kdy jindy chceme porazit takový tým, když ne teď. Kdy získat
  koeficient za vítězství, když ne teď. Dívejme se do budoucna, ať evropské soutěže
  hraje víc mančaftů z Čech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *