74 thoughts on “Sparta a první pohár po šesti letech s hořkou pachutí

  1. presne tak, jako hrat finale poharu na stadionu ucastnika to za 30 let co sleduju fotbal nepamatuju. takze nejake slapnuti neslapnuti zvlaste kdyz ani neslo o nejaky golovy moment je pro mne jen slabej odvarek.

   1. To je normální vše pro tu zkorumpovanou ligu a rozhodčí se zalibuje Spartě a máj to všichni doma komunistická Sparta a jejich bolševický kamarádi proto nikdy nebude dobrá naše liga protože u nás nejde o sport ale o prachy

    1. O prachy jde vždy a všude, i v zahraničí. Ohánět se komunistama 30 let po revoluci? Ty nejsi normální fanoušek, ale kokot, protože komanči byli nalezlí v každém klubu a ne že néé.
     To, že Sparta v tom uměla nejlíp chodit a nerozkradla si vše pod rukama jako třeba Slávie, Bohemka atd. je známá věc a dnes se vymlouvat na komanče je trapný. A co Plzeň???

  2. Nejlepším hráčem Sparty rozhodčí ovlivnil celý zápas . Asi jediný neviděl červenou kartu . Asi slaví dnes ze Spartou . A Frýdek raději bez komentáře .

   1. Tak faul to byl…ale – vymlouvat se tím na prohru…nijak to zápas neovlivnilo. Pokud by Liberec „vyhrál“ protože by měl o hráče navíc, taky by to nebylo nic-moc…Malinský normálně dohrál, že je Frýdek blb, je zase věc jiná…

    1. Tak ty jsi taky dobrý. To bych taky mohl napsat, že žádná penalta neměla být. Brankář sice chyboval, balón neodkopnul, ale žádný velký kontakt s útočníkem nezpůsobil, balón se útočníkovi odrazil do strany tak že by ho už nedovedl uklidit do prázdné brány a tak s sebou plácnul na zem. Nic mu nebylo a utkání v Klidu dohrál,takže žádná penalta a žlutá pro Tetteha…. Fakt logika co:D

   2. Každý vidí co chce. Pohár je pohár a to ze za tuto po covidovou etapu poháru bylo červených víc než bylo uděleno. Kdyby to vyhrál někdo jiný bude klid. Ale ze to vyhrála Sparta je malér.
    Pokrytecký lidi v této zemi mají o čem mluvit

   3. Čím ovlivnil celý zápas? Tím, že nenechal liberec hrát 11 proti 10ti? A bylo by to pro tebe fér vítězství, kvůli otřené podrážce o dres největšího hovna v lize? Frýdek je idiot, jen on sám mohl pomoct liberci. Rozhodčí po lidské stránce udělal dobře, že červenou neudělil. Ale chápu, že babráci, kteří nedokáží férově 11:11 vyhrát zápas, budou brečet. Doufám, že Malinský půjde do Slávie, budou tam všichni uplakánci na hromadě.

  3. O systému poháru i místu finále se rozhodlo před sezonou a rozhodl o něm sparťan Svoboda, takže mluvit o nějaké výhodě pro Liberec je hloupost. Kdyby hrála Sparta finále s Plzní nebo Slávii, hrála by doma, což by se vám zajisté líbilo.

   1. A,si tak pan Rada má pravdu—–Je to rozhodnutí, které se mi vůbec nelíbí a nesouhlasím s ním. Stále něco vymýšlíme, místo abychom navázali na mnohaletou tradici. Chceme být zřejmě něčím zajímaví a vytváříme více než podivné novinky. Už před zahájením sezony mělo být jasno, kde se finále bude hrát. Třeba v Edenu, na Letné, v Teplicích nebo kdekoliv jinde, a ne aby se o místě rozhodovalo tímto způsobem. Němci rok vědí, že finále bude v Berlíně, Angličané ve Wembley a tak dále. Jen my musíme pošlapat tradici a jít více než divnou cestou.

   1. nejsem sparťan a je za mě nepochopitelné nastavit pravidlo, že se bude hrát na hřišti jednoho z účastníků finále. Hřiště má být neutrální, pak se můžeme bavit o regulérnosti. Si představ, že hraješ finále ty… Bude ti líp, když se budeš chystat v domácím prostředí, ve své šatně, na svém místě, atd….. ? Já myslím, že ano 😉 Znáš místo, znáš zázemí, znáš lidi, co tam jsou – od pokladní, přes údržbáře až po správce třeba, t všichni Ti dodávají pocit, že jsi doma a to se jinak chystá na zápas. Za mě je to neregulérní a nemá to tak být a je jedno, kdo to finále hraje a kolikátý skončí v lize 😉 Frýdek měl dostat červenou, ale myslím, že sudí nechtěl ten zápas rozbít a přihlédl k tomu, že ho nedošlápl tak , jak to udělal Kopic. Nic to nemění na tom, že tohle udělá jen omezenec, který nepřemýšlí o tom, jaké to mohlo a mělo mít následky….

  4. O systému poháru i místu finále se rozhodlo před sezonou a rozhodl o něm sparťan Svoboda, takže mluvit o nějaké výhodě pro Liberec je hloupost. Kdyby hrála Sparta finále s Plzní nebo Slávii, hrála by doma, což by se vám zajisté líbilo.

  5. Dobrý den pane „Anonym“.Takže pan rozhodčí Frýdka vyloučit nemohl protože tím vlastně kompenzoval výhodu domácího prostředí.To si komentátoři,rozhodčí u videa a novináři asi neuvědomili

  6. Úplně jiný přístup, než v nadstavbě. Tam dostává výhodu domácích ten lepší. Proč je to u poháru obráceně.
   Normální by bylo neutrální hřiště….

  7. Píšete nesmysly. O výhodě domácího prostředí pro tabulově slabší tým ve finále bylo rozhodnuto před začátkem MOL Cupu. To není nic z Korony a žádná nečekaná výhoda pro Libe. To se vědělo už loni v létě. Takže hrát Sparta finále s Plzní, hrála doma. To by nevadilo?
   Navíc FAČR jako distributor vstupenek zaplnil (překvapivě, že?) liberecké hlediště především fanoušky Sparty a domácích tam bylo výrazně méně.

  8. Sparta určitě nedostala žádnou výhodu, naopak, kdyby Frýdka vyloučil, tak by mimo domácího stadionu, měl liberec ještě výhodu hry proti 10 hráčům. To bych řekl, že by nebylo úplně fér vítěztví, co myslíte pane Břachu? Frýdek toho hráče nijak nezranil, jen kolíky otřel o jeho dres. Odpovězte si sami, vy fanoušci dobrého a férového fotbalu. Bylo by opravdu fer, aby mimo toho, že Liberec hraje doma, ještě vyhrál kvůli tomu, že má vpoli jednoho hráče navíc?
   Měli šanci vyhrát 11:11. Dokonce vedli, ale nezvládli ferově vyhrát. Chtěli byste, aby vyhráli s podporou nejen domácího stadionu, ale ještě přečíslením kvůli banálnímu přestupku, který nikomu neublížil, vy fanoušci ferového fotbalu?

 1. Rozhodčí vliv domácího prostředí pro Slovan eliminoval jasně a tvrdě od 1.minuty zápasu. Od začátku bylo jasné, kdo bude vítězem, přes to vlak nejel. Být to 1:1 i ke konci II.půle šli by ven aspoň 2 liberečáci a penalta by byla až jako třešnička na dortu. Klasický český humus, Sparta byla zralá na bůra, kdyby to nemehlo Pešek uměl kopnout z malýho vápna do brány.

  1. Asi jste se díval na jiné utkání než všichni ostatní. Jistě, Frýdek měl jít pod sprchy. Ale co by se stalo? Sparta by to zatáhla a Liberec, protože není schopen hrát do plných a umí jen rychlé protiútoky, tak by nic světoborného nevymyslel a Sparta by z nějakého ojedinělého útoku dala branku přesně ve stylu Liberce. Navíc Liberec od nějaké 65 minuty tahal nohy a fyzicky to nezvládal. Není se čemu divit s tím úzkým kádrem. A s výjimkou červené pro Frýdka jsem si nevšiml, že by byl Liberec nějak poškozen. Neschopnost proměnit šance, penalta jasná, Kačaraba měl po lokti v obličeji Tetteha dostat červenou, nedostal ani žlutou, Mara dohrál utkání bez žluté po mnoha faulech (i zákeřných), tak o co vám jde. Vyhrál ten jednoznačně lepší i když s kaňkou na výsledku. Jo a Malžinského neposlouchejte. On sám se v utkáních se Spartou několikrát zasloužil o neregulérní výsledek. Boží mlýny prostě melou pomalu, ale jistě. A to určitě nejsem pro to, aby se rozhodčí takto mýlili.

 2. Rozhodčí Královec už dávno pískat nemá, pomalu každý zápas, rozhodující důležitý okamžik zkazí a zápas tím ovlivní.

  1. Vždyť to nebylo poprvé co Královec rozhodl zápas. Už je to okaté, prokazatelné a nestoudné co si tento „nejlepší“ náš rozhodčí dovoluje. On jediný, kromě všech ostatních-rozhodčí WAR, komentátoři zápasu, odborníci ve studiu a spousta diváků to „viděl“ jinak. Ovšem Slovan si to prohrál sám a Sparta umně využila situace co ji Liberec nabídl.

 3. Dobrý den pane „Anonym“.Takže pan rozhodčí Frýdka vyloučit nemohl protože tím vlastně kompenzoval výhodu domácího prostředí.To si komentátoři,rozhodčí u videa a novináři asi neuvědomili

 4. Sparta po všech stránkách lepší. Pokud je Bitengel a Brabec experty, pak Bureš je čistý jak lilie. Už jsme zažili v pohárech Teplice, Boleslav a jiné. Vždy propadák. Tak je dobře že to bude Sparta.

  1. Jsem sice Sparťan,ale nemyslím si,že byla Sparta nějak lepší.Rozhodlo to,že nedali druhou branku z obrovské šance.Rozhodčí udělal hrubou chybu a měl Frýdka vyloučit,ale vzpomeňme na situaci,kdy Sparta prohrála v Liberci a pan Malinský chtěl poučovat o pravidlech při nesprávně odpískané penaltě.asi karma.Nic to ale nemění na tom,že rozhodčí utkání ovlivnil a fotbal to nijak hezký nebyl.

 5. Jsem sparťan už nějakých 52 roků, ale také mě mrzí, že se takový incident vůbec stal. Frýdka mám celkem rád, protože je to bojovník, ale toto si mohl odpustit a myslím že měl být vyloučen. Ale pamatuji se také jak Sparta hrála před pár lety tuším s AC Milán a právě Frýdkovi šlápl Higuain do rozkroku a nedostal za to tehdy vůbec žádnou kartu a měla být červená tam byl jasný úmysl. To ho ovšem neomlouvám jen jsem si na to vzpoměl. A spojovat tuto situaci a omlouvat ji tím že byla Sparta poškozena dost tím, že hrála v Liberci je s prominutím hovadina, jakou to má souvislost?

 6. Jsem sice Sparťan,ale nemyslím si,že byla Sparta nějak lepší.Rozhodlo to,že nedali druhou branku z obrovské šance.Rozhodčí udělal hrubou chybu a měl Frýdka vyloučit,ale vzpomeňme na situaci,kdy Sparta prohrála v Liberci a pan Malinský chtěl poučovat o pravidlech při nesprávně odpískané penaltě.asi karma.Nic to ale nemění na tom,že rozhodčí utkání ovlivnil a fotbal to nijak hezký nebyl.

 7. Řekl bych to jasně. Za to, jak se sudí ke Spartě poslední roky chovají, je to naprosto v pořádku. A dodávám, polibte nám prdel.

 8. To zase vylezlo gaučáků. Jsem zvědavý, kam byste dupli vy. Frýdek byl rozhoupanej a rozhodně nechtěl Malinského prošlápnout. Kam měl v tom nekoordinovaném pohybu dát nohy ? Zkuste si ten fotbal někdy zahrát a přestanete mlít u klávesnice kraviny

  1. To vypadá,že koukáš na fotbal hooodně z dálky. Ten kdo někdy hrál, dobře ví, že tu nohu mohl dát mimo tělo soupeře. Ale Frýdek je Frýdek…

   1. NO tak podle Vašeho názoru jste hrál nějakou horskou ligu. V těchto kontaktních situacích a v té rychlosti je to problém. Hraju sálový fotbal , kde je těch kontaktů hodně a tyhle situace tam jsou časté. Málokdo se vyhne ležícímu soupeři, i když se snaží, aby případné doteky noh byly co nejlehčí.

 9. Kdyby se nejednalo o Spartu,ale o jaký koli jiný tým tak nad tím všichni mávnou rukou a nikdo by neřešil červenou kartu atd…. a bylo by vám jedno kdo to vyhrál

  1. To jako když Sparta v 70. letech spadla do druhé ligy, to bylo díky připískávání? To bylo asi bezhlavejch, to muselo spadnout hlav:)))
   A když soudruzi chtěli zničit Jana Bergera, to bylo taky ku prospěchu Sparty?
   Pokud si pamatuju, vládla třeba prominentní Dukla, ostatní se jen dívali, jak jim brakuje nejlepší hráče „na vojnu“. Nemám na mysli samozřejmě éru Spartak Sokolovo (Byla tam taky osmdesátková éra soudruha Adamce, ale na druhou stranu to byla éra trenéra Ježka a hráčů jako Berger, Straka, Chovanec, I. Hašek, Skuhravý a Bílek, kteří byli opravdu výjimeční, což všichni potvdrdili i v prestižních evropských ligách). Sparta začala vládnout lize až v devadesátkách a to na to „soudruzi“ už vliv neměli, jen ti, co byli přímo ve Spartě (Košťál, Pelta a spol.). Takže o připískávání se nehádám, jen o tom, že to bylo na objednávku soudruhů.

 10. Je skupina rozhodčích, kteří pískají jen určité mančafty. Jedním z nich je Královec,, který je duší Sparťan a proto Liberec neměl šanci, No a když komisi rozhodčích vede Chovanec, je diskuse zbytečná. Královec bude brzy končit, tak už má Sparta v záloze další rozhodčí: Zelinku, Hrubeše a Fraňka. Předsedu komise rozhodčích by měl dělat funkcionář z oddílu hrajicí nižší soutěž, než z našich dvou profesionálních soutěží. Ostudu nedělají jen u nás, le i v jiných zemích. Proč nejsou naši rozhodčí delegováni na důležitá mezistátní a mezinárodní utkání a pískají jen fotbalově rozvojové země? Protože to jinak neumí.

 11. Hrát se mělo napůl cesty mezi kluby ,aby to diváci měli stejně daleko.Český fotbal pro fanoušky.A že naši rozhodčí dokáží zpochybnit war si pomalu zvykáme.Dobrá práce pane Svobodo,Chovanče a spol…

 12. Ze záběru bylo jasně vidět, že se Frýdek dostal nekoordinovaným pohybem nechtěně k ležícímu Malinskému a nic jiného mu nezbývalo , než se přes Malinského dostat a neupadnout na něj.
  Úmysl to jasně nebyl. Zvládl to jak jen mohl. Jeho levá noha sice přes něj bez dotyku nepřešla,
  ale určitě to nebylo nějaké tvrdší přišlápnutí. Rozhodčí byl u toho , proto to posoudil správně.
  Podle mě neměla být ani žlutá karta. Ale pro určitý klid ji udělil. Všímám se již delší dobu, že
  když jde o spartu tak je u všeho velký humbuk.

 13. O Frýdka se údajně zajímá Besiktas Istanbul,tak já doufám, že to dopadne a po žních bude Frýdek u Turka. Když přišel z Liberce do Sparty, moc se mi líbil, skvělý byl v pohárech (např. proti Schalke 04), a zaslouženě i v repre, ale poslední dobou místo bojovnosti jenom prasí a je zákeřnej, už mě fakt štve. Už aby byl z ligy pryč.

 14. finale by se mělo vždy hrát na neutrálnim hřišti , takže měl Liberec obrovskou výhodu a kdo řiká , že ne , tak je blb , ale Frýdek měl jíttaky ven

 15. Sparta má pohár a tím to končí,že pískal Královec je taky jasný umí totiž pískat ,jak potřebuje Sparta.Frýdek v hlavě po fotbalové stránce vymalováno jen bojovnost a nasazení nestačí.Faul naprosto úmyslný a žlutá od Královce naprosto úmyslná.Před zápasem psali někteří odborníci o kvalitách Dočkala,jako nejlepšího hráče ligy a reprezentanta.Vedle Malinského vypadal,jako dorostenec,kterého přivedly z pralesní ligy.On a Hložek nejslabší na hřišti ovšem Hložek to má před sebou,tak jak Bořek za sebou.

 16. Nestačím se divit čím rudoši ještě dokážou překvapit. Některé komentáře jsou vrcholem debility.
  Frýdek je prase a každý to ví. V Edenu vyloučen pak vrácen, pak omluva, že měl být vyloučen a včera to samé. Udělal jsem chybu řekl sudí ale tím se nic nevrátí. Bez pohárů dlouhá léta tak už museli, jen se bojím, že body do národního koeficientu zase nepřinesou. Jediná persóna je Hancko, ale na toho nemáte prachy. Tak co s váma

 17. Zdravím. Není to poprvé, kdy Frýdek do někoho takto zajel. Již v minulosti mi někdy připadal tak, jako by měl zrak zalitý krví, protože některé jeho zákroky na protihráče jsou devastující. I tento zákrok si mohl odpustit. Z tohoto důvodu i jako sparťan, Frýdka dvakrát nemusím. Jinak jsem rád, že to Sparta dobojovala do vítězného konce a že jí opět uvidíme alespoň v EL. Za výkony na jaře vidím jednoznačně zásluhu trénera Kotala, který po dlouhé době vtiskl Spartě nějaký systém a že se začíná po delší době opět objevovat i to srdíčko pro hru. Celkově se zlepšil i Kanga a na hře Sparty je to znát. Doufám, že ve Spartě zůstane i pro příští sezonu a poháry. Byla by škoda, kdyby odešel a stejně tak i Hancko.

 18. Fotbalový fanoušek , který sleduje anglickou ligu , vidí ten rozdíl oproti té české, nejen výkonnostní , ale hlavně ve férovosti hráčů , výkonů rozhodčích a chování diváků.Potom musíme konstatovat , že český fotbal se řítí do „žumpy“. Tohle chceme ukazovat naší mládeži? Chtějí ještě stále rodiče posílat své děti hrát u nás tuto oblíbenou hru? Co jim máte odpovědět , když se vás ptá , proč svému ležícímu protihráči hráč šlápne na hruď,proč rozhodčí se rozhodne ho nepotrestat dle pravidel?Co mu odpovíte? Že je to obraz naší dnešní společnosti ,že to lepší nebude , ba naopak ještě horší. Že , rozhodčí si arogantně , a beztrestně dělá co chce. Že, fotbalové vedení , složené z bývalých sportovních fotbalových legionářů,mají oči zavřené,a nedokáží dosciplinárně tyto chyby napravit. Rodiče , dobře si rozmyslete dát své dítědam , kde není férovost , co nám u nás předváděli páni Masopustové ,Pluskalové,ale i z dnešní doby hráči anglické ligy .Díky za pozornost.

 19. Sparta určitě nedostala žádnou výhodu, naopak, kdyby Frýdka vyloučil, tak by mimo domácího stadionu, měl liberec ještě výhodu hry proti 10 hráčům. To bych řekl, že by nebylo úplně fér vítěztví, co myslíte pane Břachu? Frýdek toho hráče nijak nezranil, jen kolíky otřel o jeho dres. Odpovězte si sami, vy fanoušci dobrého a férového fotbalu. Bylo by opravdu fer, aby mimo toho, že Liberec hraje doma, ještě vyhrál kvůli tomu, že má vpoli jednoho hráče navíc?
  Měli šanci vyhrát 11:11. Dokonce vedli, ale nezvládli ferově vyhrát. Chtěli byste, aby vyhráli s podporou nejen domácího stadionu, ale ještě přečíslením kvůli banálnímu přestupku, který nikomu neublížil, vy fanoušci ferového fotbalu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.