Slovácko vyhlíží evropské poháry. Úspěšnou sezónu dirigovali tito produktivní fotbalisté

By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Slovácko navzdory občasným výkonnostním výkyvům neminul historický sukces. Uherskohradišťský fotbalový klub zanedlouho načerpá jedinečnou atmosféru evropských pohárů. Úspěšná sezóna rozhodně není dílem náhody. Představuje naopak vcelku logické vyústění pozitivního výsledkového trendu. Speciální poděkování náleží hráčům, které momentálně zdobí úctyhodné individuální statistiky.

Václav Jurečka

Absolvoval opavskou mládežnickou přípravku, odkud zanedlouho pronikl mezi dospělé. Tradičnímu slezskému klubu obětoval sedm fotbalových ročníků, které proložil dvojnásobným hostováním. Během podzimní fáze sezóny 2019/2020 se talentovaný ofenzivní univerzál nepohodl s vedením (údajně kvůli podobě nové smlouvy), což způsobilo poměrně emotivní “rozvodové řízení”. Václav Jurečka nakonec posílil Slovácko, kterému letos pomohl sedmi soutěžními brankami a třemi gólovými přihrávkami. Většinou navíc oprávněně patřil do základní sestavy.

Vlastimil Daníček

Významnou roli bezpochyby sehrál také zkušený defenzivní záložník Vlastimil Daníček, který letos zaznamenal osm přesných zásahů a jednu finální asistenci. Devětadvacetiletý napajedelský rodák je dlouhodobě neodmyslitelnou součástí uherskohradišťské základní sestavy a pokud se během nadcházející letní přestávky neobjeví zajímavá nabídka, bude úspěšná spolupráce pravděpodobně pokračovat i nadále.

Jan Kliment

Slovácko se během letního přestupového okénka pochopitelně nevyhne bolestivým odchodům. Zatímco výše zmíněných fotbalistů se zaječí úmysly patrně netýkají, další uherskohradišťská vystoupení na podzim určitě nepřidá sedmadvacetiletý útočník Jan Kliment. Jihlavského odchovance, který sezónu 2020/2021 doposud okořenil deseti ligovými brankami a dvěma asistencemi, intenzivně sleduje několik zahraničních klubů. Vyloučit tudíž nelze nizozemskou, belgickou ani polskou nejvyšší soutěž.

Lukáš Sadílek

Individuálním statistikám Slovácka momentálně pevnou rukou vládne Lukáš Sadílek. Čtyřiadvacetiletý záložník nastřílel pět důležitých branek, které doplnil devíti přesnými přihrávkami. V útrobách mateřského klubu odehrál několikanásobný mládežnický reprezentant další povedenou sezónu. Nadešla konečně chvíle velkolepého přestupu? Odpověď poskytnou nadcházející letní měsíce.

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

2 komentáře: „Slovácko vyhlíží evropské poháry. Úspěšnou sezónu dirigovali tito produktivní fotbalisté

  • 19 května, 2021 (9:31 pm)
    Trvalý odkaz

    Bylo by fajn, kdyby se stávající kádr nejen udržel, ale ještě posílil…. zvýšilo by to šance na úspěch v evropských pohárech. A v případě úspěchu v pohárech by se zvedla cena hráčů, což by regionálnímu klubu jako je 1.FC Slovácko do budoucna moc pomohlo… Možná, že i trenér Svědík by pak….. V každém případě zaslouží za tuto sezóny všichni poděkování. A držím palce…

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.