19/04/2024

"File:Jindřich Trpišovský, Ze-SL18 (7).jpg" by Вячеслав Евдокимов is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Dokázala to. SK Slavia Praha přemohla slavný Leicester City FC a zaslouženě postoupila do další fáze Evropské ligy. Českou republiku zachvátila euforie. Sociální sítě plní upřímné gratulace osobností.
By Вячеслав Евдокимов, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Šokující. Nemožné. Jedinečné. SK Slavia Praha se během čtvrtečního pohárového večera postarala o obrovskou senzaci mezinárodního formátu. Úřadující šampion české nejvyšší fotbalové soutěže šokoval celý sportovní svět, když navzdory úvodním předpokladům fanoušků, televizních expertů i sázkových kanceláří pokořil slavný Leicester City FC a zaslouženě tudíž postoupil do další fáze Evropské ligy. Svěřenci Jindřicha Trpišovského předvedli heroický výkon, anglického soupeře opětovně nepustili k žádné výraznější gólové příležitosti a nyní mohou sklízet plody své tvrdé práce. Sociální sítě zaplavila masivní vlna upřímných gratulací z řad široké veřejnosti i slavných osobností. Záhy si některé přímé reakce projdeme.

Dvojnásobná gólová nadílka ve druhém poločase zajistila úžasný postup

V prostředí domácího edenského stadionu uhrála bezbrankovou remízu, o týden později ze soupeřova luxusního svatostánku odcházela jako vítěz. SK Slavia Praha během čtvrtečního večera opětovně vyzvala anglický Leicester City FC, jemuž před zraky celého světa uštědřila parádní lekci. Přestože v úvodních minutách druhého vzájemného utkání zbytečně ztrácela balóny a evidentně bojovala s přehnaným respektem vůči slavné značce, nakonec dokázala srovnat tempo a rozhodně byla více než jen vyrovnaným protivníkem. První poločas okořenila několika zajímavými ofenzivními výlety, které bohužel neskončily gólovými oslavami.

Nesmírně sympatický výkon hostujícího mužstva se dočkal odměny až na začátku dějství druhého. Rumunský kouzelník Nicolae Stanciu našel ideálním centrem Lukáše Provoda, který překvapivě otevřel skóre. Domácí se záhy dostali pod obrovský tlak, načež musel hlavní trenér Brendan Rodgers okamžitě reagovat. Trojitým střídáním se marně pokoušel oživit dění na hrací ploše, slávisté nicméně nadále kontrolovali hru a nepřipustili žádné komplikace. Talentovaný senegalský univerzál pak jedenáct minut před koncem základní hrací doby upravil na 0:2.

Vynikající práce. Sociální sítě zaplavila masivní vlna upřímných gratulací

Brendan Rodgers během pozápasového rozhovoru otevřeně přiznal, že do další fáze Evropské ligy jednoznačně postoupil lepší tým. Obdobný názor prostřednictvím sociální sítě Twitter zveřejnil také český novinář a komentátor Jiří Hošek. „Tímhle postupem si Jindřich Trpišovský dobré zahraniční angažmá definitivně vykopal. Leicester měl za 180 minut jednu vyloženou šanci. Neskutečné. Slavia byla ve 2.půli po úvodních rozpacích ukrutně dobrá a prostě soupeře suverénně šmikla. Bravo,“ napsala hlavní tvář oblíbeného internetového podcastu Angličan.

Glosu si pochopitelně neodpustil ani předseda slávistického klubového představenstva Jaroslav Tvrdík, podle kterého se velkolepé vítězství vepsalo do historických memoárů tuzemské kopané. „Historické vítězství. Věřím, že jsme všem našim fanouškům udělali radost v těžké době. A skvělé body do národního koeficientu. Jdeme dál,“ uvedl spokojeně dvaapadesátiletý funkcionář.

Čtvrteční utkání samozřejmě sledoval také někdejší bulvární novinář, starosta pražských Řeporyjí, známý provokatér a hlavně skalní fanoušek sešívaných Pavel Novotný. Prostřednictvím sociálních sítí naznačil, jak může vypadat nadcházející scénář slávistické pohárové cesty.

Neobjektivní Novinář zas poukázal na skutečnost, že SK Slavia Praha během jediného týdne dokázala vyřešit několik věcí najednou. „Slavia dokázala nemožné. Během jednoho týdne zvládla vyřadit ze hry Leicester i Prymulu…“