Rozhodčí Zbyněk Proske si znovu zadělal na pořádný průšvih

Zdroj: Pixabay.com

Jedno varování zřejmě nestačilo. Fotbalový sudí Zbyněk Proske byl v březnu tohoto roku vyřazen Komisí rozhodčích ze zápasů první a druhé ligy. Důvod? Často se opakující chyby v důležitých fázích jednotlivých zápasů. Začátkem nového ročníku dostal druhou šanci. Tu však zřejmě promarní stejně jako tu první. Důkazem budiž utkání mezi Viktorií Plzeň a Slovanem Liberec, jehož výsledek výrazně (a prokazatelně) ovlivnil.

Komu není rady, tomu není pomoci

Osmatřicetiletý Zbyněk Proske si pořádně zavařil (už zase). Dostal totiž na povel utkání Viktorie Plzeň a Slovanu Liberec. Nedělní šlágr kola daroval v podstatě zadarmo podnět všem fotbalovým fanouškům, kteří se v internetových diskuzích vyjadřují, že arbitrova příchylnost k Západočechům je více než zřejmá.

Vraťme se ale na začátek. Plzeňané do očekávaného zápasu nastoupili v plné polní a na trávníku přivítali také kapitána Romana Hubníka, jenž byl vinou zranění dlouhou dobu mimo hru. Zkušený stoper bojoval v obnovené premiéře jako lev a nutno podotknout, že možná až příliš.

Roman Hubník a faul, který Proske “přehlédl”

Již v prvních osmi sekundách vyfasoval Roman Hubník žlutou kartu za faul loktem. Ještě v průběhu prvního poločasu měl dokonce odejít předčasně do sprch. Právě probíhala 28. minuta, když bezohledně vystoupil proti Tomáši Malinského, jemuž zajel nebezpečným skluzem pod nohy.

Vcelku jasná situace volající po červené kartě, že? Zbyněk Proske byl však přehnaně benevolentní a zákrok pustil bez povšimnutí. Na druhou stranu neváhal sáhnout pro žlutou kartu v momentě, kdy hostující hráč Alexandr Baluta protestoval. Očividně frustrovaný rumunský záložník o pár minut později sám vyrobil nedovolený zákrok. Jemu už ale prominut nebyl.

Viktoria Plzeň v početní převaze, která trvala téměř šedesát minut, zdolala svého soupeře rozdílem třídy. Může se ale ze zisku tří bodů vůbec radovat? Tím si tak úplně jisti nejsme.

Dvojí metr je dnes velice citlivým tématem

Dnes už je snad většině fotbalových funkcionářů u nás jasné, že návrat Zbyňka Proskeho byl do nebe volající chybou. Situace v Plzni to ostatně jenom dokazuje. Pokud nás chtějí přesvědčit, že prostředí v České republice není křivé jako opilcova chůze, měli by se jej co nejdříve zbavit. A tentokrát už navždycky.

Co si o výkonu Zbyňka Proskeho myslíte vy? Určitě nám napište do komentářů.

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.