Pátek, 24 března
Shadow

Reprezentace v nedohlednu. Fotbalisté, které Jaroslav Šilhavý momentálně přehlíží

By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Česká fotbalová reprezentace navzdory již tradičnímu fanouškovskému skepticismu senzačně postoupila mezi elitu Ligy národů. Přestože mohl hlavní trenér Jaroslav Šilhavý vinou četných zdravotních omluvenek (dlužno podotknout, že zejména těch koronavirových) protočit větší množství fotbalistů, než je obvykle zvykem, některá zajímavá jména překvapivě vynechal. Kdo konkrétně neodehrál jediné podzimní utkání tuzemského národního týmu, ačkoli na klubové scéně odváděl kvalitní výkony, se dozvíte hned záhy.

David Zima

Přestože ještě nedávno brázdil mládežnické fotbalové soutěže a mateřská Sigma Olomouc jej přizvala pouze ke dvěma zápasům tamního Áčka, zájem projevil úřadující mistr české nejvyšší soutěže a takovou nabídku pochopitelně nešlo odmítnou. Teprve dvacetiletý střední obránce David Zima okamžitě pronikl do základní sestavy, kde adekvátně zastoupil vážně zraněného jmenovce Davida Hovorku. Během letošního jara ovlivnil dvanáct ligových zápasů a do hry se často dostává také na podzim. Vzhledem k nízkému věku dosud pravidelně nastupoval za juniorskou reprezentaci, v listopadu ho pak překvapila pozvánka k dospělým. Radost ovšem částečně pokazila skutečnost, že Jaroslav Šilhavý zvolil sestavu, která s talentovaným mladíkem jaksi nepočítala.

Aleš Čermák

Cestu do českého reprezentačního týmu dlouhodobě nenachází Aleš Čermák, který si přitom ještě jako mladík na nedostatečné mezinárodní vytížení rozhodně nestěžoval. Šestadvacetiletého odchovance letenské fotbalové školy, jehož služeb poslední tři sezóny využívá západočeská Viktoria Plzeň, bohužel vcelku pravidelně limitují různé zdravotní komplikace, vinou nichž zatím neodehrál prakticky ani jediný ročník kompletně. Ačkoli musíme zaklepat, že letošní podzim se zatím z hlediska zdraví i herní pohody šikovného záložníka vyvíjí dosti nadějně, Jaroslavu Šilhavému to k pozvánce do národního týmu jednoduše nestačilo.

Lukáš Juliš

Člověk se skoro ptá, kolik toho ještě musí pětadvacetiletý útočník Lukáš Juliš vykonat, aby jej reprezentační trenér začal brát v potaz. Vezměme to pěkně popořádku. Odchovanec Chrudimi se během letošního jara blýskl povedeným hostováním v barvách olomoucké Sigmy, které mu vyčarovalo opětovnou šanci na Spartě. Důvěra kouče Václava Kotala začala okamžitě přinášet sladké plody. Momentálně tento věčně usměvavý kanonýr se šesti brankami vévodí tabulce ligových střelců a aby náhodou nevypadl z role, dalšími pěti přesnými zásahy v Evropské lize zdemoloval Celtic Glasqow. Pokud pozvánku do českého národního týmu nevybojuje s takovými statistikami, pak už mu nepomůže nic.

40 Comments

 • fotbalová reprezentace

  přehlíží je proto,že to není žádný trenér narodního mužstva,rosazovat neustále dočkala a jemu podobní je hrza,to samé s brankáři,stále prosazuje ty kteří nechytají v ligách a jsou trapní,zde dojde nový trenér udělá nominaci a do doby než ho vyhodí hrají stále jeho koníci

 • Anonym

  Je spousta daleko lepsich hracu, ktere prehlizi…. tahle druha cenova z ceske ligy vubec neni strop.

 • Anonym

  Zima promrhaný talent který byl sice naděje ale ztratil se v průměru Ligy. Čermám nestála vykonnost a průměr. Juliš. To že dal 5 Branek Celtiku z něho neděla reprezentanta. Vždyt i ve Spartě se teprve zašíná prosazovat jinal lítal z jednoho hostování do druhého.
  Tak asi tak vážený pane.

 • Anonym

  Dobrý den
  Naprosto souhlasím, jenom si myslím že tu jsou i další jmena Fotbalistu které se přehlíží ,
  Už dlouho se nehraje na to jaké Fotbalisti máme ale na jmena, musí byt vaše jméno spojené s českým fotbalem, to znamená Děda Táta pokud hráli Fotbal tak to mate o padesát procent lehčí , nebo musíte myt známe ve vedeni pokud nemate peníze samozřejmě, ono to není o tom že chceme úspěch pro naši zem, nebo pro naše fans Fotbalu , je to jenom o penězích prosadit známa jmena a ukázat je světu , zkratka řečeno jde zase jenom o peníze .
  Je opravdu ubohé že ukazujeme na pana Berbra , položme si otázku kdo ho tam dostal ? upřímně kdo od něho čekal že bude poctivě pracovat v českém fotbalu ? opravdu si myslíte že nikdo nevěděl o jeho jednaní ovlivňovaní českého fotbalu ? ptáte se proč se přehlíží ? na tu otázku se da odpovědět otázkou , proč máme v českém fotbalu takové vedeni co máme? nepřehlížíme náhodou už tam něco ? až dojde k veřejným volbám tak možná že nebudeme muset vypínat televize až bude hrat ČR Fotbal.
  Nejspíš se zase zvolí nový předseda a zase budeme čekat až ho policie odvede klasika posledních let Českého Fotbalu ,
  Pan Trpišovský říká jmena nedělají úspěch , a všichni ho obdivujeme a chválíme proč to neřekne pan
  Šilhavý ? on si to možná mysli ale nemůže dělat nic bez souhlasu , je jenom loutka která musí dělat co se mu řekne, jenom pro upřesněni nejsem Fanda Slavie ale musím s panem Trpišovským souhlasit je to člověk který chce úspěch podle toho si vybírá hráče .
  přeji hezky den

 • Hatatlita

  Já bych je přehlížel taktéž , to zatím nejsou hráči pro reprezentaci . Možná až za delší dobu , momentálně ani jeden z nich žádnou velkou kvalitu nemá .

 • přehlížní

  On tam neustále cpe jen Slavisty, hrají sice dobrý fotbal, ale jsou jiní fotbalisté, kteří se raději ze srazu omluví, protože nedostanou čuchnout.

 • Anonym

  Nejlepším hráčem a stěžejní osobností Zlína je Petr Jiráček, vrátil se do reprezentační formy, je nesmírně zkušený, jenže ze Zlína do Prahy je daleko……

 • Anonym

  Tahounem, osobností a nejlepším hráčem Zlína je Petr Jiráček. Hraje v reprezentační formě a má spoustu zkušeností , takový typ fotbalisty v reprezentaci chybí. Jenže ze Zlína je do Prahy a reprezentace daleko……

 • Anonym

  Promrhany talent? Vzdyt je to nas nejlepsi stredni obrance do 21 let a jeden z nejlepsich ceskych strednich obrancu bez ohledu na vek. Jako, jestli je promrhanym talentem to, ze jiz od 19hraje v zakladu Slavky (aktualne nejlepsiho tymu v CR), tak pak mi ukazte nekoho, kdo talent nepromrhal 🙂

 • Anonym

  To teda opravdu čumím kolik máme fotbalových odborníků ,kolik z vás se věnovalo třeba trenerské práci pochopitelně zadara.

 • Kudy běží zajíc?

  Faktem je ,že musí pan Šilhavý odolávat tlaku oddílů a hlavně manažerů.Opírá se v současnosti o Slávii a o koho jiného by se mněl opřít ,než o hráče,kteří váleli v Evropských pohárech a prorazili viz.nákupy Součka a Coufala do Premiér league.Nechápu jen pozvánky pro Dočkala,který září ale v Brně nebo slabím Celtikem.Kde byl při zápase v Plzni a s Budějovicema.Všichni přeceňují debakly s Celtikem pravdu nám ukáže zítřejší zápas v Teplicích.

 • Petr Majevský

  Kudy běží zajíc?To máte ze své hlavy,nebo od někoho?Údajný trenér národního týmu nemusí odolávat tlaku klubů a jejich manažerů.Musí poslouchat hráčské agenty!To byla největší chyba,že byli agenti přijati do FAČR.Pamatujete ME vPolsku?Darida je mladý,musí se zviditelnit.Krejčí je mladý,má ještě čas.Kdopak to asi Bílkovi rozkázal?

 • Anonym

  Máte pravdu,moje zkušenost z posledni čty roky je stejná…. Děda Táta pokud hráli Fotbal tak to mate o padesát procent lehčí. Fotbalových talentů je zde hodně a dalekuó šíkovnějších, ale protože se jejich otcové neznaji osobně funkcionáři tak nedostávají šanci se prosadit.

 • Hanz

  Za me reprezentace po dlouhe dobe šlape, koukatelnejsi fotbal nez za éry trenera Bílka.. omlazený mužstvo.. trener Šilhavý je zodpovednej za vykony a vysledky .. a pokud jsou, je mi vcelku jedno kdo to uhraje.. narodak je tym.. a jako celek ho taky vnimam.. tesim se na Euro.. verim ze mame sanci prekvapit!

 • Anonym

  To je výběr jak prase a ještě přehlíží Pilíka z Příbrami, Potočnýho, Jindříška a Mageru 🙂

 • Repre

  Autor trošku pozapomněl na polské duo Pospíšil, Přikryl které již delší dobu (hlavně v minulosti) měli obrovskou formu a Pospíšil se dostal jednou do náhradníků… Toť vše….
  Dále také Lüftner s Lecjaksem kteří až zázračně dostali Omoniu do EL… ve které má Lecjaks již dvě asistence. A ani jeden není ani v náhradnících
  Momentálně ještě třeba Tomáš Hájek, ve Vitesse hraje poslední dobou poměrně pravidelně a po celém roku sezení na lavičce se prokousal do základu. Ač mám Jemelku jako člověka neuvěřitelně rád a stojím si za tím že měl v reprezentaci být již v tu dobu co hrál v Olomouc, dost si ho cením tak měl podle mého na Německo, Izrael a Slovensko jeden z tří výše zmíněných. Šanci dle mého mohl dostat také Tomáš Holý. Chytá již druhým rokem pravidelně za Ipswich (ikdyž dnes nechytal) který má ambice postoupit do Championship…

 • Anonym

  Nevím proč tam dává Masopusta v repre katastrofa nemá na to tak maximálně na ligu

 • martin

  nebudu kritizovat šilhavého, ale asi má na ostravaky spadeno každý trenér. Mikloško byl lepší a chytal Stejskal, Srníček byl lepší a chytal Kouba. Prosadili se ti repre golmani venku? Prd. A znovu Pavlenka zachytalal a v nominaci byl Kolář. Že nakonec nechytal je jedno.

 • Anonym

  Na trenéru Šilhavým je znát,že byl výborným fotbalistou a ví jak má pracovat trenér.Uvedený Zima je velkým příslibem a je jen na něm jak toho dovede využít.V širší nominaci už je!
  Čermák na naší ligu velmi dobrý fotbalista,ale náladový a často zraněný,na evropskou úroveň zatím nedorostl a asi nedoroste.
  Juliš hraje ligu vlastně až tento rok,ale na evropu určitě nemá,nemá startovní rychlost a je nedostatečně technicky vybavený což mu neumožňuje prosadit se přes kvalitní stopery.Na tak slabě hrající obránce jako měl Celtik,už nenarazí a navíc musel by mít vedle sebe nahravače Karlsona !
  Jarda Šilhavý vede nároďák velmi dobře !

 • Puška

  Panáčku, to byl z tvé strany takový festival hoven, ty asi moc nesledujes fotbal, viď?????

 • Luboš

  Jó,to s Kolářem by byla alespoň sranda ve vápně s jeho hrou nohama!

 • Trenéři

  Mnoho komentářů a mnoho trenérů. Kdo vedl Slavii a získal titul? Šilhavý. Kdo vede Slavii dnes a získává tituly? Trpišovský! Proč asi.

 • Anonym

  Jejich ublíženectví a mindráků se nikdy nezbaví. Můj kamarád z Českých Budějovic mi řekl před cca 20 lety, že proti pražákům nic nemá. Žádný mu nic špatného neudělal a v Praze byl hodně často obchodně. Řekl, ale jednu větu, kterou nikdy nezapomenu. „Já nemám důvod mít něco proti pražákům. Jediný problém jsou ti pražáci z Moravy, kteří si hrají na něco, co nejsou.“
  A já osobně jsem nepoznal zlomyslnější lidi, než právě Moraváky. Mohl bych napsat několik hodně smutných příběhů jejich malosti a bezdůvodné zloby.

 • Anonym

  Přece nechcete Bílka nebo chovance co hráli na 0:0 Pan Brückner to byl trenér volové co u repre mícháte Moravu a Česko šilhavý má jen určitý počet míst a všem se nezavděčí vy mistři sportu

 • Paolo

  Sdílím názor, že trenér Šilhavý je pod tlakem agentů, kteří potřebují prodat toho či onoho. Třeba nyní případ Dočkal, toho se budou chtít zbavit. Další případ je nekopa Krmenčík i když do toho kluk dává vše, tak musí uznat, že na víc než okresní přebor nemá. A takových případů je mnoho. Prostě kdyby Šilhavý šel cestou G. Southagata musel by tým být mladší, běhavější, víc technicky vyspělejší. Žel naše mládežnické akademie jsou mizerné. Krásně to řekl Coufal když přišel na první trénink West Hamu a to tam nejsou žádní zázraci, že si uvědomil, že je to jiná dimenze. Nečekejme, že naši kluci, byť možná v mládežnických kategoriích drží krok a to jenom díky taktice, se budou prosazovat v zahraničí. Žel, když dáte možnost těm klukům kudrnatým tak naši mají po chlebě. Kolik se jich prosazuje v Premier lize, tak za chvíli nebude pro Evropana místo. Možná, že De Bruine a Jack Grealish jsou výjimky ale vidím to tak, že svět jede rychlíkem a my stojíme na nádraží. Ale to je problém společenský a ne sportovní.

 • Sámo

  Na tvůj příspěvek je jenom jedna v současnosti pravdivá odpověď: Sparťani ubrečení. V době, kdy dělal Chovanec předsedu Komise rozhodčích si stěžovali na to, že rozhodčí straní Plzni a Slávii- teď, když je Berbr i Chovanec pryč, tak si zase stěžují. Hlavně by se měli podívat do vlastních řad, protože výkon doma proti Č. Budějovicím byl úplně žalostný.

 • Mik

  Na fotbal už nikdy, díky těm hajzlům a korupčníkům z Prahy nepůjdu nebudu se dívqt.

 • Nazdar,

  taky mám dlouhodobě pocit že se 1.polská liga zbytečně přehlíží z pohledu CZ repre.Petrášek,Pospíšil,
  Přikryl,Schwarz a teď i Pekhart patří mezi “ hvězdy “ Ekstraklasa. T.Hájek v NIZ hraje více než pravidelně a je levonohý SO/LO což je velká výhoda a Jemelka má v BEL zatím jen pár štěků a přesto je nominován stejně jako ryzí charakter Krmenčík.Co se týče Lecjakse tak mám dlouhodobě dojem už od jeho působení v YB Bern je stejně přehlížený a nedoceněný hráč podobně jako donedávna Čelůstka.
  Máme spoustu zajímavých hráčů v nižších ligách Matějů/ITA,Zmrhal/ITA,Kalas/ANG,Žambůrek/ANG a bránkáři T.Holý+M.Štěch+V.Hladký,ale druhá liga (NEBO I NÍŽE) i když kvalitní není přímá konkurence s elitou,ale pokud jsou oporami a hrají a postup,tak proč nevyužít.Nemluvě o brankářských“juniorech“
  … Jedlička,Trmal,L.Zima,Horníček,Jaroš,Adam Stejskal a trio z MAN.UNTD Kovář,Mastný,Vítek.Jsem zvědavý na kometu z KAR Ostráka jak dlouho vydrží a co se týče D.Zimi,L.Sadílka,S.Simice,Ro.Vacka tak je to až risk takovéhle fotbalisty přehlížet pro další kvalifikační cyklus.Jo,L.Juliš ukazuje za poslední cca rok vysoce nadstandardní čísla v 1.ČFL. Co se týče Luftnera a J.Brabce, tak dle mého názoru na rozdíl od Kopice patří do širšího kádru REPRE.
  Celkově mám pocit že vedení REPRE neovládá fotbalovou politiku-pokud je hráč z ČR na hraně základní sestavy,nebo v elitní 14 členné skupině hráčů daného týmu v uznávané evropské lize,tak má být nominován na REPRE srazy aby posílila jeho pozice na klubové úrovni. Každý reprezentant natož z EUR je dobrá vizitka pro daný tým…!!!

  MOJE IDEÁLNÍ NOMINACE NA EURO 2000 🙂

  B:O.Kolář,Vaclík,Pavlenka
  O:Čelůstka,Petrášek,Kalas,Hájek,Coufal,Kadeřábek,Matějů
  Z:T.Souček,A.Král,Darida,Jankto,Barák,Pavelka,Masopust,L.Sadílek,V.Černý
  Ú:Schick,Ondrášek,Hložek,Vydra

  náhradníci: KOUBEK,NGUYEN,JEDLIČKA – D.ZIMA,HOVORKA,KÚDELA,BOŘIL,J.BRABEC,STRONATI,
  JEMELKA,BŘEČKA,LUFTNER – DOČKAL,P.ŠEVČÍK,L.KREJČÍII,KALVACH,PROVOD,ROMAN VACEK,ZMRHAL,
  SCHWARZ,POSPÍŠIL,PŘIKRYL – T.PEKHART,JULIŠ

  VARIANTA 3-2-3-1-1 :
  O.Kolář – Petrášek,Čelůstka“A,Kalas – T.Souček“A,Darida“C – Kadeřábek,A.Král,Jankto – Vydra – Schick

  VARIANTA 4-3-2-1 :
  Pavlenka – Coufal,Čelůstka“A,Petrášek,Kadeřábek – T.Souček“A,Darida“C,A.Král- V.Černý,Hložek – Schick

 • Nazdar,

  taky mám dlouhodobě pocit že se 1.polská liga zbytečně přehlíží z pohledu CZ repre.Petrášek,Pospíšil,
  Přikryl,Schwarz a teď i Pekhart patří mezi ” hvězdy ” Ekstraklasa. T.Hájek v NIZ hraje více než pravidelně a je levonohý SO/LO což je velká výhoda a Jemelka má v BEL zatím jen pár štěků a přesto je nominován stejně jako ryzí charakter Krmenčík.Co se týče Lecjakse tak mám dlouhodobě dojem už od jeho působení v YB Bern je stejně přehlížený a nedoceněný hráč podobně jako donedávna Čelůstka.
  Máme spoustu zajímavých hráčů v nižších ligách Matějů/ITA,Zmrhal/ITA,Kalas/ANG,Žambůrek/ANG a bránkáři T.Holý+M.Štěch+V.Hladký,ale druhá liga (NEBO I NÍŽE) i když kvalitní není přímá konkurence s elitou,ale pokud jsou oporami a hrají a postup,tak proč nevyužít.Nemluvě o brankářských”juniorech”
  … Jedlička,Trmal,L.Zima,Horníček,Jaroš,Adam Stejskal a trio z MAN.UNTD Kovář,Mastný,Vítek.Jsem zvědavý na kometu z KAR Ostráka jak dlouho vydrží a co se týče D.Zimi,L.Sadílka,S.Simice,Ro.Vacka tak je to až risk takovéhle fotbalisty přehlížet pro další kvalifikační cyklus.Jo,L.Juliš ukazuje za poslední cca rok vysoce nadstandardní čísla v 1.ČFL. Co se týče Luftnera a J.Brabce, tak dle mého názoru na rozdíl od Kopice patří do širšího kádru REPRE.
  Celkově mám pocit že vedení REPRE neovládá fotbalovou politiku-pokud je hráč z ČR na hraně základní sestavy,nebo v elitní 14 členné skupině hráčů daného týmu v uznávané evropské lize,tak má být nominován na REPRE srazy aby posílila jeho pozice na klubové úrovni. Každý reprezentant natož z EUR je dobrá vizitka pro daný tým…!!!

  MOJE IDEÁLNÍ NOMINACE NA EURO 2000 ?

  B:O.Kolář,Vaclík,Pavlenka
  O:Čelůstka,Petrášek,Kalas,Hájek,Coufal,Kadeřábek,Matějů
  Z:T.Souček,A.Král,Darida,Jankto,Barák,Pavelka,Masopust,L.Sadílek,V.Černý
  Ú:Schick,Ondrášek,Hložek,Vydra

  náhradníci: KOUBEK,NGUYEN,JEDLIČKA – D.ZIMA,HOVORKA,KÚDELA,BOŘIL,J.BRABEC,STRONATI,
  JEMELKA,BŘEČKA,LUFTNER,F.NOVÁK,LECJAKS– DOČKAL,P.ŠEVČÍK,L.KREJČÍII,KALVACH,PROVOD,
  ROMAN VACEK,ZMRHAL,SCHWARZ,POSPÍŠIL,PŘIKRYL – T.PEKHART,JULIŠ

  VARIANTA 3-2-3-1-1 :
  O.Kolář – Petrášek,Čelůstka”A,Kalas – T.Souček”A,Darida”C – Kadeřábek,A.Král,Jankto – Vydra – Schick

  VARIANTA 4-3-2-1 :
  Pavlenka – Coufal,Čelůstka”A,Petrášek,Kadeřábek – T.Souček”A,Darida”C,A.Král- V.Černý,Hložek – Schick

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *