Reakce na demonstraci v kostce: Vzácná shoda politiků a poděkování pražské Slavie

Ilustrační foto: Pixabay.com

Nedělní demonstrace proti drakonickým koronavirovým opatřením, jíž členové fotbalových ultras “okořenili” hromadnou potyčkou s přítomnými policisty, překvapivě spojila drtivou většinu zdánlivě nesmiřitelných politických stran. Odsuzující komentář vůči chování agresivních účastníků akce zazněl též z Pražského hradu. Zástupci Ligové fotbalové asociace se od nepovedeného závěru pochopitelně distancovali, SK Slavia Praha naopak děkovala. Úřadující šampion české nejvyšší soutěže pochválil fanoušky, jelikož vyslyšeli apel Jaroslava Tvrdíka a protestů se oficiálně nezúčastnili.

Znesvářené politické strany se téměř jednohlasně shodly

Jakákoli hromadná akce v dobách nouzového stavu a nekontrolovatelného šíření kapénkové infekce představuje obrovské riziko, na které bohužel doplatíme všichni. Potřebu bojovat s bezohledností vnímají i zástupci jednotlivých politických stran, jejichž názorové proudy výjimečně našly společnou řeč. „Jsem v šoku, jak bezohlední a sobečtí jsou někteří naši občané, kteří nedodržují nařízení vlády a ohrožují sebe i ostatní. Jsem pro jejich tvrdý postih,“ uvedl skrze sociální sítě premiér České republiky Andrej Babiš, jehož osobu za normálních okolností skrápí drsná kritika určité části veřejnosti i opozičních konkurentů.

Obdobný názor zastává také prezident Miloš Zeman. „Prezident republiky Miloš Zeman rozhodně podpořil zásah Policie České republiky proti fotbalovým chuligánům a odsoudil ty demonstranty, kteří nedodrželi při demonstraci protivirová opatření,“ zveřejnil Jiří Ovčáček jasné stanovisko hlavy státu. K zástupu kritiků se posléze připojil také kontroverzní starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný. Ani on pro demonstranty nenašel pochopení. „V žádném případě bych nikomu nepřál trochu toho dušení při čekáníčku až se uvolní po někom mrtvém ta umělá plicní ventilace. Lůza je slabé slovo. Plebs také. To bych pořád paušalizoval. Tohle jsou duševní mrzáci nehodní elementárního soucitu, či pochopení.“

Pozadu nezůstala ani TOP 09. „Demokracie nejsou jen práva a svobody. Je také o odpovědnosti. Odpovědnosti k celku a odpovědnosti jeden k druhému. Účastnit se teď demonstrace a vyvolávat tam odporná hesla je vrchol primitivismu a neúcta k lidem, kteří teď v nemocnici na pokraji sil zachraňují nemocné,“ napsala kupříkladu předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová. Příspěvek do debaty připojili také komunisté prostřednictvím svého dlouholetého lídra Vojtěcha Filipa. „Je smutné, že místo pokojné demonstrace je tu střet s Policií a musí být shromáždění rozpoštěno. Myslím, že ti, kteří si nevzali roušky zbytečně ohrozili ostatní, včetně jejich práva na vyjádření názoru. Jen jen smutné, že např. ze ztráty práce viní vládu a ne pandemii Covid 19.“

Ligová fotbalová asociace kritizovala, Slavia Praha naopak chválila

Sportovní soutěže na území České republiky utichly. Jejich čelní představitelé aktuálně bojují o znovuoživení zápasového maratonu. Minimálně Fortuna lize nepřipravilo vystoupení skalních fanoušků během nedělní demonstrace zrovna ideální jednací pozici. Ligová fotbalová asociace se od agresivních účastníků demonstrace pochopitelně distancovala. SK Slavia Praha prostřednictvím sociálních sítí naopak děkovala, protože její příznivce na protestní akci zastupovali maximálně nižší počty jednotlivců. Obávaná Tribuna Sever se nebezpečného setkání oficiálně nezúčastnila.

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

9 komentářů: „Reakce na demonstraci v kostce: Vzácná shoda politiků a poděkování pražské Slavie

 • 19 října, 2020 (5:33 pm)
  Trvalý odkaz

  Toje zajímací, zase by asi měli přiject nějací “osvoboditelové” na tancích a v hranatých maringotkách 🙂 …, abysme konečně našli společnou řeč …. Jinak díky všem, který tyhle blbečky odsoudili do zapomnění v hluboký žumpě sraček !!!

  Reagovat
 • 19 října, 2020 (9:17 pm)
  Trvalý odkaz

  V Itálii si to roznesli díky karnevalu, ve Španělsku tomu nasadili korunu demonstrací feministek a u nás jsme měli fotbalové chuligány. Jde to od 10 k 5 a od 5 k 1: Karneval je příjemná záležitost, feministky jsou (mírně řečeno) otravné a chuligáni jsou naprostá chátra. Jojo…

  Reagovat
 • 20 října, 2020 (5:04 am)
  Trvalý odkaz

  Mnoho příznivců opozičních stran bylo na té demonstraci vidět.

  Reagovat
 • 20 října, 2020 (7:41 am)
  Trvalý odkaz

  Co tím chtěli ti demostranti vlastně sdělit a získat. Jo do budoucna získali to, že se ta všechna opatření a problém v ekonomice prodlouží. Takže jak budete bez práce a peněz vzpomeňte si na 18.10. 2020 čím jste k tomu přispěli.
  A další můj šok když jsem viděla na záznamu, že tam byly i děti. Tak to už mi hlava nebere.
  Tak rodičové nestěžujte si, že nejsou otevřené školy. Vždyť vy všichni odpírači a bouřiči to prodlužujete. Co se týče fanoušků co tam byli je mi jich líto a stydím se jak se světu ukazujeme.
  Tak už zapojte rozum všichni. Ničeho tou vzpourou a demostrací nedosáhneme. Celý svět je K.O.

  Reagovat
 • 20 října, 2020 (9:11 am)
  Trvalý odkaz

  V dnešní době si lidé ničeho neváží, je potřeba padnout na dno, potom si snad většina uvědomí, že život není jen o zábavě. Hodně lidí je líných a myslí si jak jsou důležití, ponižují, vyřvávají a neváží si ničeho.

  Reagovat
 • 21 října, 2020 (11:33 am)
  Trvalý odkaz

  Stávkovat v době kryze kovi19 je neskutečý rysk!Bez roušek,rozestupů,jete vitvořily podhoubí nákazy,nechal bych vám léčbu zaplatit!

  Reagovat
 • 21 října, 2020 (2:02 pm)
  Trvalý odkaz

  Konečně jsem přímo na náměstí viděl opravdovou lůzu! Děkuji.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.