Případ Kanga: Tomáš Rosický vysvětlil okolnosti hráčova odchodu

Budoucnost Guélora Kangy se konečně vyjasnila. Gabonský záložník na Spartě pokračovat nebude, jeho příchod oficiálně potvrdila FK Crvena zvezda. Tak to alespoň vyplývá z vyjádření sportovního ředitele letenského klubu Tomáše Rosického, který prostřednictvím klubového webu vylíčil, za jakých okolností se cesty Pražanů a jejich zahraniční opory rozešly. A nutno podotknout, že si někdejší hráč Arsenalu či Borussie Dortmund opravdu nebral servítky.

Oficiální rozloučení přišlo během posledního červencového dne

Byla to komedie, která poslední týdny bavila tuzemské fotbalové fanoušky. AC Sparta Praha jednala s Guélorem Kangou o nové smlouvě, nicméně chování gabonského záložníka tak nějak naznačovalo, že vůle pokračovat v Čechách z jeho strany jaksi schází. Nejprve se na sítích opřel do nabídky, jíž mu letenský celek připravil. Rozpory prý panovaly především nad délkou kontraktu, která podléhala hráčově výkonnosti a chování. Když se podíváme do minulosti, není se čemu divit, že vedení klubu postupovalo obezřetně. Ačkoli totiž devětadvacetiletý rodák z městečka Oyem v posledním ročníku šlapal jako dobře promazaná mašina na branky, ze začátku jeho angažmá to tak jednoznačné vpravdě nebylo.

Šikovný Afričan nehodlal přistoupit na smlouvu “za zásluhy” a proto dával fanouškům svými veřejnými projevy poměrně jasně najevo, že chce zmizet v zahraničí. S klubem pak podle zákulisních zdrojů prakticky nekomunikoval, mezitím si už ale hledal práci jinde. Pražané do celé situace vnesli jasné světlo během pátečního dopoledne, kdy se se zkušeným středopolařem oficiálně rozloučili skrze sociální síť Twitter. Následně pak sportovní ředitel Tomáš Rosický vylíčil, proč mezi hráčem a klubem nedošlo ke vzájemné shodě.

Guélor Kanga byl týmovým hráčem až ke konci angažmá

Devětatřicetiletý Tomáš Rosický cítil povinnost vyjádřit se ke kauze “Kanga”, která v posledních týdnech rozvířila stojaté mediální vody. Kovaný odchovanec Sparty prý do funkce sportovního ředitele nastupoval s jasným cílem – proměnit soubor individualit na skutečný tým složený z hráčů, pro které bude čest na Letné hrát. Guélora Kangu sledoval přes dva roky a po všech stránkách s ním byl spokojený bohužel až v závěru uplynulého ročníku, kdy naslouchal radám trenéra Kotala, nehrál sobecky a hlavně respektoval stanovená pravidla. Na přípravu dvouletého kontraktu to ovšem nestačilo. Vedení klubu proto přispěchalo s motivačním plánem. Kangovi nabídnou jistotu v podobě roční smlouvy a prodloužení o dalších dvanáct měsíců si musí zasloužit disciplinovaností a pílí. To však Gabonec nebyl ochoten akceptovat.

Zdroj: AC Sparta Praha

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

6 komentářů: „Případ Kanga: Tomáš Rosický vysvětlil okolnosti hráčova odchodu

 • 31 července, 2020 (3:48 pm)
  Trvalý odkaz

  Kanga si hrál na strašnýho machra a neměl na to.Z deseti gólů dal sedm s pentlí. Navíc v kabině nesmí vládnout černej rasismus.Tetteh a ten Mandjek ať fofrem mažou za nim a na jejich místo nastoupěj naši mladí kluci.Určitě nebudou namachrovaný a budou se snažit.

  Reagovat
  • 1 srpna, 2020 (7:55 am)
   Trvalý odkaz

   “Naši” mladí kluci….. Nepleteš si náhodou šovinismus a sport🤔

   Reagovat
   • 2 srpna, 2020 (9:31 pm)
    Trvalý odkaz

    Sparta má fotbalovou akademii v TOP 10. Není čas s tím začít něco dělat ? Nevidím v tom nic šovinistického. Jsou to prostě ,,Naši kluci” a každý,který se objeví v Áčku je odměna pro trenéry mládeže

    Reagovat
  • 1 srpna, 2020 (7:58 am)
   Trvalý odkaz

   “Naši” mladí kluci ! Nepleteš si náhodou šovinismus a sport🤔

   Reagovat
 • 1 srpna, 2020 (2:59 pm)
  Trvalý odkaz

  Rosicky to s Kangou vyresil velmi dobre!!!Hrac se musi podrobit muzstvu a kdyz ne tak at jde o dum dale!!!

  Reagovat
 • 1 srpna, 2020 (3:05 pm)
  Trvalý odkaz

  Rosicky to vyresil velmi dobre!!Hrac ktery se nechce prizpusobit muzstvu musi odejit i kdyz ma kvalitu.A to Rosa dal jasne najevo,ze to musi ve Sparte dodrzovat!!!!

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.