Princ William se coby prezident fotbalové asociace vymezil vůči rasové nesnášenlivosti

Princ William – vnuk královny Alžběty, vévoda z Cambridge a také čestný prezident anglické fotbalové asociace – se prostřednictvím sociální sítě Twitter otevřeně vymezil vůči projevům rasové nesnášenlivosti, kterým bylo v posledních několika týdnech vystaveno nemalé množství slavných prvoligových hráčů. Mezi postiženými sportovci figuruje například Marcus Rashford, Anthony Martial nebo Axel Tuanzebe. Případy zavrženíhodných internetových útoků se nyní intenzivně zabývá policie.

Nespokojenost s výsledky dali fanoušci najevo obzvláště hrubým způsobem

Manchester United FC prožívá naprosto zasloužené obrození. Tradiční fotbalový klub poměrně dlouhou dobu vévodil průběžné tabulce anglické Premier League, zásluhou posledních dvou zápasů nicméně vedoucí postavení ztratil. Domácí porážku proti tápajícímu Sheffieldu United FC a následnou remízu na stadionu londýnského Arsenalu nesli skalní fanoušci lačnící po úspěších opravdu nemile. Řada z nich skrze sociální sítě dokonce osočila samotné hráče, s jejichž výkony byla krajně nespokojena.

Masivní vlně nenávisti čelili především Marcus Rashford, Axel Tuanzebe a Anthony Martial, kterým v komentářích pod jednotlivými příspěvky přistálo několik hrubých rasistických urážek. Šokujícím případem se nyní intenzivně zabývají manchesterské policejní složky. „Prohlášení GMP týkající se řady nenávistných komentářů online vůči hráčům fotbalu. Budeme i nadále brát všechny zprávy této povahy neuvěřitelně vážně.“ uvedly oficiální zdroje.

Vévoda z Cambridge se veřejně postavil na stranu postižených fotbalistů

Výše zmíněné trojice populárních fotbalistů se veřejně zastal Princ William, jenž zastává mimo jiné i funkci čestného prezidenta anglické fotbalové asociace. Osmatřicetiletý Vévoda z Cambridge se prostřednictvím sociální sítě Twitter otevřeně vymezil vůči veškerým projevům rasové nesnášenlivosti a zároveň pochválil kluby či organizace, které proti předsudkům nadále aktivně vystupují. „Rasismus – ať už na hřišti, na tribunách nebo na sociálních sítích – je opovrženíhodný a musí být zastaven. Všichni máme povinnost vytvářet prostředí, kde takového chování nebude tolerováno, a ti, kteří se nenávist rozhodnou šířit, ponesou odpovědnost. Odpovědnost se samozřejmě vztahuje také na platformy, kde k této činnosti nyní dochází. Chválím všechny hráče, příznivce, kluby a organizace, které nadále odsuzují rasové předsudky,“ uvedl člen královské rodiny.

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Jeden myslel na “Princ William se coby prezident fotbalové asociace vymezil vůči rasové nesnášenlivosti

 • 1 února, 2021 (4:48 pm)
  Trvalý odkaz

  Taky se vymezuju vůči rasové nesnášenlivosti! Nikomu by se nemělo říkat černej lempl, nebo neschopná opice! Úplně stačí lempl a opice!
  Nebo ,,neschopná opice,, můžu taky? Já už nevim co všechno je ten rasizmus…..Může se vůbec nadávat colorovaným lidem, nebo je to taky rasizmus bez ohledu na to, co mu říkám?
  A co feudalismus? To se Willy nestydí mít královskej titul? Neni to taky rasizmus, vzhledem ke koloniální minulosti Británie?
  Ty a tvůj zrzavej bratříček jste zabili tolik ,,stejnejch lidí jako jsme my, akorát s jinou barvou pleti,, že bys měl držet zobák Wilíku. Co je proti tomu nadávání nějakejm přeplacenejm zhejčkanejm čutálistům, co sou tu akorát pro to, aby bavili bezmozky jako jsi ty.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.