Přestupová aktivita Plzně si může vyžádat oběti

By @el_loko74 – Own work, CC BY 4.0, zdroj: Wikipedia Commons

FC Viktoria Plzeň se od počátku roku pustila do masivního posilování kádru, což se jí navíc podařilo s minimem vynaložených prostředků. Klub však musí nezvyklou aktivitu na přestupovém trhu vyvážit odchody některých hráčů, kteří už buďto nejsou ve vyloženě produktivním věku, nebo se na Západě Čech příliš neosvědčili.

Ubong Moses Ekpai

Nigerijský záložník se do západočeské metropole přestěhoval po povedené sezóně v barvách Zlína, kterému pomohl sedmi brankami a čtyřmi asistencemi. V novém působišti ovšem zůstává výrazně za očekáváním. Během dvanácti odehraných zápasů se ani jednou neprosadil, na podzim dokonce hostoval v Českých Budějovicích.

Nyní už je sice zpátky pod křídly Adriána Guľy, šance na prosazení do základní sestavy mu ale velké nedáváme. Plzeň má na postu krajního záložníka přetlak a právě čtyřiadvacetiletý odchovanec Akwa United FC jej pravděpodobně odnese.

Ondřej Mihálik

Michael Krmenčík si během zimní pauzy vyjednal podmínky pro přestup do belgických Brugg, s nimiž mimochodem díky předčasnému konci soutěže získal ligový titul. Viktoria Plzeň se rozhodla za elitního střelce rozhodla hledat náhradu ve vlastních řadách, konkrétně se nabízel někdo ze trojice Jean-David Beauguel, Tomáš Chorý a Ondřej Mihálik. Prvně zmíněný ze souboje nakonec vyšel jako jasný vítěz, Chorý mu doposud obstojně sekundoval.

No a třiadvacetiletý rodák z Jablonce? Ten by sice vzhledem ke svému věku skvěle zapadal do koncepce Adriána Guľy, prostoru ale zatím mnoho nedostal. Po koronavirové přestávce už sice dvakrát skóroval, pokaždé se však do hry dostal až jako střídající hráč těsně před koncem zápasu. Bude to na prodloužení spolupráce stačit? To nedokážeme odhadnout, nicméně čas se krátí. Západočeši jej totiž přivedli jen formou hostování z nizozemského Alkmaaru, kam se Mihálik v případě neúspěchu zase vrátí.

Iván Santiago Díaz

Situace, v níž se momentálně nachází argentinský záložník Iván Santiago Díaz, je skutečně nezáviděníhodná. Sedmadvacetiletý fotbalista strávil poslední čtyři roky ve službách slovenské Žiliny. Odtud se do plzeňské Viktorie vydal během zimní přestávky, ovšem jen na hostování s opcí. Na jaře nenastoupil ani do jednoho soutěžního zápasu, takže je otázkou, co vedení klubu tímto obchodem vlastně zamýšlelo.

Díazovo setrvání na Západě Čech je nyní krajně nepravděpodobné a to samé bohužel platí také pro návrat do Žiliny, která se kvůli koronavirové krizi rozloučila s drtivou většinou hráčů a vyhlásila likvidaci.

Roman Hubník

Brzy šestatřicetiletý Roman Hubník je bezpochyby jednou z nejvýraznějších postav Plzně v novodobé historii, přestože řada fanoušků nad jeho příchodem v roce 2013 dvakrát nejásala. Zkušený bek ale všem pochybovačům záhy dokázal, že fotbal v Německu hrát nezapomněl a do starého železa rovněž nepatří. Viktorce pomohl vykopat tři mistrovské tituly a kromě krátkého návratu do milované Olomouce jí zůstal věrný až doposud.

Čas ovšem nezastavíš a sám fotbalista určitě tuší, že konec kariéry se proklatě blíží. V létě mu navíc vyprší smlouva a není jasné, zda dojde k jejímu prodloužení. Pokud ano, určitě bude platný hlavně coby mentor mladších spoluhráčů. Pokud ne, v Sigmě Olomouc má dveře stále otevřené.

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.