Pokleknutí reprezentantů: Politici zuří, někdejší hráči nevidí problém

Photo by David Sedlecký, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Středeční pokleknutí české fotbalové reprezentace, které vyjádřilo podporu protirasistickému hnutí Black Lives Matter, sklidilo rozporuplné ohlasy z řad veřejnosti i slavných osobností. Zatímco někteří politici doslova zuřili a nenašli pro chování národního týmu ani sebemenší náznak pochopení, legendy tuzemské kopané gesto coby hosté oblíbeného televizního pořadu TIKI-TAKA naopak hájily.

Mezi vrcholnými politiky našlo gesto národnímu týmu hlasité odpůrce

Česká fotbalová reprezentace se během středečního večera postavila proti houževnatým Skotům, kterým bohužel podlehla rozdílem jedné branky. Přestože předvedla vcelku solidní výkon, společností rezonoval především kontroverzní moment z úvodního dějství. Zástupci obou mužstev na důkaz solidarity s menšinami hromadně poklekli, čímž vlastně podpořili hnutí Black Lives Matter. Co je ovšem v zahraničních soutěžích naprosto běžnou praxí, nemusí se nutně dočkat ovací mezi našinci. Vůči dnes už typickému gestu se mimo početné zástupy fanoušků ohradilo též několik vrcholných politiků.

„Fotbalisté z české reprezentace poklekli symbolicky před rasisty z Black lives matter. Podporují snad, aby tu hořely ulice, a podporují rasismus proti bělochům?“ ptal se například Tomio Okamura, lídr politického uskupení Svoboda a přímá demokracie. „Skotsko – Česko: oba týmy klečely za #BLM! Hnus!“ souhlasil se svým spolustraníkem Jaroslav Foldyna.

„Klečí se případně v kostele před Bohem. Nikoli před sportováním,“ vyjádřil se jasně Václav Klaus mladší, který před časem opustil Občanskou demokratickou stranu a aktuálně kope za stáje své Trikolóry hnutí občanů.

https://twitter.com/VaclavKlaus_ml/status/1316707608833789957

Někdejší fotbalisté mají pro rozhodnutí reprezentantů pochopení

Zatímco představitelé některých politických stran neměli slitování a tvrdě se vůči pokleknutí tuzemského národního týmu vymezili, vysloužilí fotbalisté byli mnohem smířlivější. Sedmačtyřicetiletý Vladimír Šmicer, legendární záložník pražské Slavie, francouzského Bordeaux či anglického Liverpoolu, v rámci populárního pořadu TIKI-TAKA vysílaného televizní stanicí O2 TV Sport poskytl své osobní zhodnocení situace. „Myslím, že není nic proti tomu, že si naši fotbalisté poklekli. Jestli je o to Skoti požádali, tak vyjádřili respekt nejen ke kampani, ale hlavně k soupeři. Rozumím ale také tomu, že jsme nepoklekli doma,“ připomněl vítěz prestižní Ligy mistrů, že domácí utkání proti stejnému soupeři proběhlo bez jakéhokoli náznaku podpory hnutí Black Liver Matter.

Bez zbytečné dramatičnosti se na celou kauzu dívá i Milan Baroš. Osmatřicetiletý útočník se zkušenostmi z anglické, turecké, či francouzské nejvyšší ligy pronesl, že během své dlouhé sportovní cesty potkal několik hráčů tmavé pleti a náramně si se všemi rozuměl. „Když jsem hrál v zahraničí, tak jsme v kabině měli spoustu hráčů tmavé pleti a můžu říct, že to byli jedni z nejlepších kamarádů, které jsem poznal. Možná proto, že já sám jsem byl takový mulat.“

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

32 komentářů: „Pokleknutí reprezentantů: Politici zuří, někdejší hráči nevidí problém

 • 20 října, 2020 (12:52 pm)
  Trvalý odkaz

  politici at se staraj oč maj a jestli podporují rasizmus Okamuro tak to řekni nahlas o Foldynovi nemá cenu psát ten převlíká hadry každý volby od SSM k Okamurovi ,no zřejmě slušný pako.Je vdět ,že i v tomhle je střední Evropa spíšna balkáně.

  Reagovat
  • 20 října, 2020 (2:51 pm)
   Trvalý odkaz

   Nemyslím si, že odmítnutí hnutí BLM a toho přiblblého klekacího gesta je projev rasismu, spíše naopak je třeba výrazněji čelit protibělošskému rasismu, kterým je náš svět momentálně zamořen!

   Reagovat
  • 20 října, 2020 (4:21 pm)
   Trvalý odkaz

   Lůďa tomu fakt rozumí. Fakt pěkný se podívat na Black jak rabujou v USA.. a před tím klekají, fakt maso….

   Reagovat
  • 20 října, 2020 (6:21 pm)
   Trvalý odkaz

   Rasismus naopak podporujete vy Luďku. Pošlapáváte naše práva!!!

   Reagovat
  • 21 října, 2020 (6:36 am)
   Trvalý odkaz

   Je to neomylné – šikmookého exota Okamuru uráží že si naši chlapci poklekli na žádost skotského týmu. Jednak, co je mu po tom? A druhak
   Měl by ho Souček příležitostně kopnout do rici.

   Reagovat
   • 21 října, 2020 (4:01 pm)
    Trvalý odkaz

    Okamura palec nahoru ,má v sobě i české geny na rozdíl od připos…ných čecháčků ,kteří nemají žádnou hrdost a neznají českou a evropskou historii. Pan Šmicer byl výborný fotbalista a to je tak všechno ,jeho vyjádření trapné.

    Reagovat
 • 20 října, 2020 (2:22 pm)
  Trvalý odkaz

  Měli klečet 90 minut, stejně hovno hrají.

  Reagovat
  • 20 října, 2020 (2:46 pm)
   Trvalý odkaz

   Rozhodně s tímto servilním a protibělošsky rasistickým hnutím i gestem nesouhlasím. Chápu, že fotbalisté jsou zpravidla duše jednodušší a snadno manipulovatelné, ale někdo chytřejší by jim měl vysvětlit, o co vlastně jde a že bychom už měli přestat s tím protibělošsky rasistickým aktivismem, který zachvátil západní svět. Navíc bylo to hnutí BLM iniciováno likvidací, sice nepřiměřenou a profesionálně ne úplně správnou, černošského brutálního zločince a feťáka, který ve snaze získat drogy neváhal vyhrožovat smrtí těhotné ženě a navíc je toto “hnutí” spojeno s naprosto nepřijatelným kriminálním chováním zdivočelých davů tvořených černochy a jejich asociálními podporovateli, kteří jsou začasté rovněž kriminálníci. Přál bych si, aby už někdo konečně začal vyrábět a veřejně prodávat odznaky se zkratkou WLM, hned bych si jeden koupil a hrdě jej nosil.

   Reagovat
   • 20 října, 2020 (4:28 pm)
    Trvalý odkaz

    Řekl jste to naprosto přesně!! Bohužel co chcete od fotbalistu 🤔

    Reagovat
   • 20 října, 2020 (4:34 pm)
    Trvalý odkaz

    Můžeš si to koupit je spousta prodejen kde se to dá pořídit ale všichni máte keci a bojíte se vyjádřit svůj názor

    Reagovat
 • 20 října, 2020 (2:23 pm)
  Trvalý odkaz

  Já nemám slov,nakolik ze sebe lidé nechají udělat ovce,po mediální,vykonstruované kampani levičáckých struktur,pod přikrývkou práv…bolševici chtěli ty samá “práva”,rovnost,bratrství..na ukor jiných.
  Je to zbabělost toho největšího zrna,pokleknout máme pouze před Bohem.

  Reagovat
 • 20 října, 2020 (2:31 pm)
  Trvalý odkaz

  Tak příště, až Skotové požádají, tak si naše repre sundá trenýrky, aby vyhověla přání soupeře?

  Reagovat
 • 20 října, 2020 (2:31 pm)
  Trvalý odkaz

  Politika do sportu a hlavně do hry nepatří- možno klečet před stadionem.
  Pane Šmicr -za okupace byli fotbalisté nuceni hajlovat ale to vy nepamatujete.
  Tak že hlavně zahrát národní hymny a výkop! SPORTU ZDAR -Jarda

  Reagovat
  • 20 října, 2020 (3:38 pm)
   Trvalý odkaz

   Je to hnus ,když vidíte jak banda dementních fotbalistů fotbalistů ničí hodnoty českých občanů a a jakoby podporují černochy ,kteří jen rabují a vykradaji majetek bilich občanů.Toto je odraz naší společnosti ,kterou řídí a rozkrada trestné stíhaný agent StB.Na hradě sedí další svině a jeho banda ,která jen krade.Lidi nebuďte ovce vemte vidle a ty chateau vyžeňte.Stb svině Babiš musí vrátit všechny nakoupené dotace a dát je do zdravotnictví.Proto vás vyzývám k občanské neposlušnosti ,neplaťte daně a serte na svině z Ano oni na vás taky serou. Po

   Reagovat
   • 21 října, 2020 (4:13 pm)
    Trvalý odkaz

    V první větě máš naprostou pravdu. Ten zbytek jsi nezvládl, protože asi neznáš ještě hodně věcí, včetně té kdo jsou u nás ty pravý svině.

    Reagovat
 • 20 října, 2020 (3:32 pm)
  Trvalý odkaz

  Ve Skotsku klečeli hráči a v Praze klekl FAČR

  Reagovat
 • 20 října, 2020 (4:02 pm)
  Trvalý odkaz

  Aspoň v něčem mají politici pravdu☝️☝️☝️☝️☝️

  Reagovat
 • 20 října, 2020 (4:10 pm)
  Trvalý odkaz

  politici jako Vašek Klausů nebo Jarda s Tomiem jsou chudáci…kecy, kecy, kecy…to jsou oni, názoroví onanisti

  Reagovat
  • 21 října, 2020 (4:18 pm)
   Trvalý odkaz

   běž ještě do školy ,moc si toho nepochytil v ČT nic nepochytíš.

   Reagovat
 • 20 října, 2020 (5:58 pm)
  Trvalý odkaz

  BLM je fanatická, nenávistná sekta, která se chová podobně, jako Ku-klux-klan, pouze svou nenávist zaměřují na jinou skupinu lidí. Doufám, že Trump vyhraje volby a vypořádá se těmito nenávistnými chuligány. BLM v USA zabíjí demokracii, vždyť za jejich kritiku vyhazují lidi z práce, především pak učitele. Stydím se, za to pokleknutí našich reprezentantů.

  Reagovat
 • 20 října, 2020 (6:07 pm)
  Trvalý odkaz

  Z historie již víme, že tyto rádoby malé souhlasy vždy přerostly v katastrofální změny, nu čiň čertu dobře, peklem se ti odmění…uvidíme, tak jako tolerance migrace likviduje západní demokracii

  Reagovat
 • 20 října, 2020 (6:07 pm)
  Trvalý odkaz

  Já to plně chápu milionářský čutálisti poklekli hlavně pro kované fandy z české kotliny, prostě větřili prohru a tak prosili za odpuštění…

  Reagovat
 • 20 října, 2020 (7:00 pm)
  Trvalý odkaz

  Nesouhlasím s podporováním rasismu proti bílým. A něco podobného do sportu absolutně nepatří. Zaprodaní čutálisti bez páteře a kousku hrdosti a cti v těle.

  Reagovat
 • 21 října, 2020 (8:10 am)
  Trvalý odkaz

  Jen si dovoluji vyjadrovat svuj pocit a myslenku ktere bude cela evidentne proti vetsina nazoru co jsem tady cetl… Racismus je pekna svinarna a lidi nedokazou si to uvedomovat dokud to nezazijou sami. Ja sam vyrostl jako emigrant na zapade a byl tercem racismus a to ze vsech stran (od belochu či barevne). Dnes ziju v CZ a jsem dale tercem racismus protoze nevyrostl jsem tu v CZ… lidi jsou obecne zly a slabe, bojej se rozdilu a nejsou schopne tolerovat/akceptovat nove či prokokovy nevyhnutelny fakty. Je mi lito cist vasy prispevky a nazory, je zrejmy ze ve vas s skryva neschopnost byt otevrenem k problematice ktere je primo zdrojem te situace. Nenavist nebo Racismus vyvola vztek a chut se branit (viz BLM nebo jine extremni aktivismus). To ze clovek vtom vyroste a je cilem techto praktik cely svuj zivot nemuze mit pozitivni vliv. Pak se divte ze ten clovek se brani a zacina se chovat stejne blbe jako ty ktere o utlacuji cely jeho zivot. Toto vsechno je smutne a bojim se že kvuli tomu spolecnost uplatni nevyhovujici reseni ktere jeste bude zahlubovat ten problem. (predem se omlouvam za moji nespisovnou cestinu a doufam ze pripadny odpovedi nebudou zrovna jen zamerene na tento fakt).

  Reagovat
 • 30 října, 2020 (7:46 pm)
  Trvalý odkaz

  Pan Šmicer má jistě dost peněz na to, aby mohl navštívit USA a tam pokleknout před organizací, která
  chrání pouze životy černochú. Jako fotbalistu ho naprosto respektuji a má moji úctu. Jako reprezentanta Naší země ho však prosím. aby reprezentoval a ctil životy všech našich občanů a nenabádal reprezentaci k devotnímu chování. Věřím, že jeho tchán ho za tento názor nepochválí. !!!!!!

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.