Plzeňskou Viktorii možná opustí další útočná jednička

Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Ačkoli se západočeský klub během jarní fáze Fortuna ligy a zejména po skončení koronavirové přestávky opravdu snažil, opětovné vítězství pražské Slavie nakonec neodvrátil. Svěřenci Adriána Guľy se však za druhé místo rozhodně nemusejí stydět, jejich hra totiž bavila diváky a učinila soutěž zajímavou až do samotného konce. Lví podíl na plzeňském znovuzrození neslo hned několik šikovných fotbalistů, mezi které zcela jednoznačně patří i Jean-David Beaguel. Francouzský útočník skvěle nahradil kanonýra Krmenčíka a vybojoval si roli útočné jedničky. S tou se ale možná zase rozloučí, protože mu rasismus na stadionech vzal veškerou chuť v tuzemském prostředí pokračovat. Údajně by ze všeho nejraději odešel do zahraničí.

Beaguel se nové výzvy zhostil na výbornou

FC Viktoria Plzeň zažila zimu plnou bolestných ztrát. Nejprve se rozloučila s oblíbeným trenérem Pavlem Vrbou, následně odešel také její nejlepší střelec (v té době i celé soutěže) Michael Krmenčík. Bylo jasné, že klub musí jednat rychle, aby měl ještě šanci zvrátit nepříznivý vývoj sezóny ve svůj prospěch. Post hlavního kouče zanedlouho připadl Adriánu Guľovi. Žádná nová ofenzivní tvář však do týmu nepřišla a roli útočné jedničky musel slovenský taktik svěřit někomu ze stávajícího kádru. Šťastnou kartu si nakonec vytáhl Jean-David Beauguel.

Osmadvacetiletý útočník se do té chvíle příliš neprojevoval a na trávník se většinou dostával jen coby náhradník. Už první přípravné zápasy ovšem naznačily, že důvěra trenéra mu vlila novou krev do žil. Během jarní části sezóny patřil společně s Tomáše Chorým k lídrům klubové produktivity, odváděl kvalitní práci a domácím fanouškům vnukl naději, že dokonce i Krmenčík se dá nahradit. Euforie z nově nalezeného kanonýra ale zřejmě nevydrží dlouho. Francouzský fotbalista projevil zájem opustit západočeské valy, ba dokonce zmizet z prostředí českého fotbalu.

Útočník si stěžuje na tuzemské fanoušky

Určitě si pamatujete, že jméno Jeana-Davida Beauguela přibližně před měsícem plnilo přední stránky sportovních novin. Rodák ze Štrasburku si nevídanou pozornost vysloužil díky aktivnímu boji s rasismem na českých fotbalových stadionech. Nejprve se ostře ohradil proti opičím skřekům při venkovním utkání se Sigmou Olomouc, následně se situace opakovala také v útrobách pražské Letné, kdy urážky s rasovým podtextem fanoušci mířili na hlavu Joela Kayamby. Šikovný útočník tehdy v pozápasovém rozhovoru řekl, že za těchto okolností se mu v České republice nechce zůstávat.

Vedení Viktorie Plzeň zatím Beauguelovi ve všem vycházelo vstříc, takže se dá očekávat, že ani k bránění případnému odchodu nepřistoupí. Každopádně svého střelce určitě nepustí úplně zadarmo. Uslyší jedině na adekvátní odstupné, protože jinak má hráč platnou smlouvu ještě na další dva roky.

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

16 komentářů: „Plzeňskou Viktorii možná opustí další útočná jednička

 • 12 července, 2020 (8:20 am)
  Trvalý odkaz

  Jean-David Beaguel si stěžoval na jakýsi rasismus českých fotbalových fanoušků, pak začaly jeho výkony upadat. Možná, kdyby dal gól, klekl si a ukázal pěstí do vzduchu, všichni by si uvědomili, co za blázna to je. V době, kdy černoši společně s deviantními bělochy – ano, takových je v USA hodně – napadají nevinné lidi na ulici, vypalují obchody, střílí na policisty, vše podporováno Demokratickou stranou, která RUŠÍ policejní sbory ve městech, a ne jen v USA, viz. rasová politika BBC proti bílým lidem, si Beaguel stěžuje na pár debilů na tribuně. Jeho problém. Ať táhne! Stoprocentně se může přestěhovat do Premier League, rasistické ligy s nápisem Black Lives Matter na dresu, perzekucí bílých fanoušků za údajně rasistické heslo White Lives Matter, a poklekem před zápasy. Určitě na to má kvalitu a s napětím tam čekají aby před ním rozvlnili červený koberec, protože to je přeci černá fotbalová hvězda a ikona první třídy. No, anebo tam na něj nečekají a může maximálně průměrnému hráči Premier League nosit tašku s balóny a ručník. Uvidíme. Hodně štěstí, černý brachu.

  Reagovat
 • 12 července, 2020 (8:31 am)
  Trvalý odkaz

  Rozmazlenej až se člověk diví. No jo, černý Francouzi jsou jiná úroveň. Ve Francii řídí stát antifa i za pomoci násilí. Rodák z pralesa.

  Reagovat
 • 12 července, 2020 (9:08 am)
  Trvalý odkaz

  Nevím co se nám to snaží Beauguel namluvit, tady samozřejmě vůbec nejde o nějaký rasizmus i když se mi taky nelíbí tyto výlevy mentálně postižených fanoušků. Ale jde jen a jen o prachy a myslím že kdydy mu někdo nasypal 1,5 nebo 2 mil. měsíčně tak ještě rád v naší lize zůstane. Jenže taková hvězda zase není, aby mu je někdo nabídl. Kdyby byl chlap tak to řekne narovinu a nebude se tak hloupě vymlouvat.

  Reagovat
 • 12 července, 2020 (9:28 am)
  Trvalý odkaz

  V zápase Sparta Praha- Viktorie Plzeň šlo skutečně o čistý rasismus toho nejhloupějšího typu. Jak jinak se dá nazvat reakce sparťanského kotlu na tmavé hráče Viktorky jenom kvůli tomu, že jsou dobří fotbalisté a tudíž nebezpeční v tom zápase proti Spartě.

  Reagovat
 • 12 července, 2020 (9:45 am)
  Trvalý odkaz

  Koukám, že rasistický zvěřinec z našich stadionů nemá žádnou sebereflexi. Místo, aby se chytli za nos jak jejich tupé chování na tribunách škodí ČESKÉMU fotbalu (to nejsou jen odchody špičkových hráčů – co něco opravdu umí! A těch na našich trávnících běhá poskromnu – max. do 30) z ČESKÝCH fotbalových klubů. Ale je to i vizitka celé naší soutěže. Pak nebudou přicházet ze zahraničí dobré jména ani když dostanou dobrou finan. nabídku. Pak nebudou přicházet zahraniční investoři. Pak nebudou přicházet sponzoři. Opravdu mě připadá, že těm náckům opravdu o to jde. Snaží se, aby se Fortuna liga stala pralesní ligou. Pokud ČESKÁ liga se chce alespoň přibližovat (nenalhávejme si, že se někdy dostaneme na úroveň 1:1 s Premier lig. apd…), tak jsou potřeba peníze od investorů. Tak jsou potřeba zahraniční hvězdy vedle kterých v základ. jedenáct. budou růst 3 – 4 čeští talenti toho daného klubu. Ani kvalitní repre nevybudujeme pokud začínající talenti nebudou hrát v české lize po boku kvality a proti kvalitě. Ano pak ve 20 – 22 – 25 letech odejdou do zahraničí. Ale proto, aby český kluci hráli v TOP ligách a vraceli se domů na repre srazy, ME, MS atd…, tak nejdřív musí vyrůst od 15 do 22, 25 v našem fot. ryb. . vedle hvězd. Ale co se tu snažím vysvětlovat někomu kdo jde na stadion, aby se ožral porval a nadával rozhodčímu a lidem s jinou barvou pleti. Mozeček žádnej a hlavně to potřebuje, aby si večer mohl přijít ke staré a postavilo se mu “brčko” v nápoji, že?

  Reagovat
  • 12 července, 2020 (11:07 am)
   Trvalý odkaz

   Podle mě to je jen výmluva,anonpár blbů z kotlů se najde co rasisticky uráží ale co kolikrát vidím jinde v jiných a věhlasnějších ligách je mnohem horší..je to spíš tak ze tu dal pár gólů a už se vidí v realu madrid.Nakonec přeestoupí do nějakého malého klubu do Itálie kde mu zaplatí a kde je rasistické uražení v kažďých kole na denním pořádku.

   Reagovat
  • 12 července, 2020 (11:28 am)
   Trvalý odkaz

   koukám,že příznivci pročernošského rasismu vylézají z děr.Černoši ve fotbale nejsou ve většině lepší,než čeští hráči,ale je to korektní.Je zajímavé,že dokud zde černoši nehráli,byl náš fotbal na podstatně vyšší úrovni.Takže jsou tady zbyteční a ať se raději vrátí do země svého původu.A zdejší pročernošstí rasisté mohou jít s nimi.Ani oni nebudou nikomu chybět,stejně jako černí běloši na hřišti.

   Reagovat
 • 12 července, 2020 (10:00 am)
  Trvalý odkaz

  Ať táhne do země svého původu, když je ta zlá bílá ne-civilizovaná Evropa tak xenofobní.Oni mu to černí bratři v Africe vysvětlí až vyvraždí 1/2 populace vlastního státu k vůli jinému tvaru nosu jako neo-marxistický terorista a držitel Nebelovy ceny za genocidu pan Mandela. A po cestě na letiště soudruha Havla může uspořádat symposium na krajně levicové Filosofické fakultě UK a vše mu písemně přetiskne pro A2larm kádrová příslušnice Apolena Rychlíková

  Reagovat
 • 12 července, 2020 (11:56 am)
  Trvalý odkaz

  Uz jsen to psal jinde. Jestli si on sam mysli ze je opice a hu hu hu ho pohorsuje tak je sam rasista. Kazdy normalni clovek na hu hu hu nereaguje kdyz neni opice. A co chrochtani? To by si myslel ze je prase., nebo bu bu a je to vul. On sam je rasista kdyz se prirovnava k opici. Takovy kopalista nema co delat na stadionech.

  Reagovat
 • 12 července, 2020 (2:04 pm)
  Trvalý odkaz

  Nepouštět magory na zápasy. Přijde tam mnohem víc lidí s dětmi a slušných. Na to ještě nikdo nepřišel? Mezi to co tam je děti přece nemohou, nebo snad ano? Poslali by na takové zápasy funkcionáři své vnuky?

  Reagovat
 • 12 července, 2020 (6:18 pm)
  Trvalý odkaz

  Vzhledem k, negativním jevům které se zákonitě čas od času budou ve fotbale
  vyskytovat bych byl pro aby byl zakázána možnost afrických fotbalistů startovat v českých fotbalových klubech.Měla by být dána větší možnost pro české dorostence aby se uplatnili v lze.
  Byl by tak jednou provždy klid a tento problém by nebyl. Jiné lepší řešení nevidím.

  Reagovat
 • 14 července, 2020 (6:08 am)
  Trvalý odkaz

  No, protoze jsem ho trenoval tak vim jaky je. Myslim ze se spálí. Muze byt rad ze dostal v Cechach sanci a vykopal se pres Duklu, Zlin az do Plzne. V jeho pripade jsem si 100% jisty ze ho pali dobre bydlo.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.