Pátek, 24 března
Shadow

Plzeň dostala další facku, Adrián Gul’a je v nelehké pozici

Autor: Football.ua, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Když se daří, tak se daří. FC Viktoria Plzeň má za sebou měsíc plný hrůzy a utrpení, který si může v brzké době vyžádat první oběti. Západočeši nezvládli udolat zahraniční konkurenci, znovu tak skončili těsně před branami hlavní fáze evropských pohárů. Tristní výkony ale bohužel předvádějí i doma, nedělní remíza na hřišti Olomouce to ostatně jenom potvrdila. Také druhou reprezentační přestávku vnímají svěřenci Adriána Guľy jako vysvobození a šanci k odstranění chyb. Otázkou ovšem zůstává, jak dlouho ještě hájení slovenského kouče potrvá. Vedení klubu už v minulosti přeci jen vyhazovalo za mnohem menší prohřešky.

Lídři závodního pelotonu zvýšili náskok, Plzeň je ale pozadu

Přestože má dokonalost naprosto odlišné parametry, povedlo se oběma pražským „S“ dosáhnout cenných výher a upevnit tak náskok na čele závodního pelotonu české nejvyšší fotbalové soutěže. FC Viktoria Plzeň naopak brala pouze jediný bod, čímž potvrdila dlouhodobou mizérii a zároveň zvýšila manko na své dva metropolitní konkurenty. Utkání proti olomoucké Sigmě nabídlo spoustu dramatických momentů, ale také nepřesností a zbytečných chyb. Západočeši od třinácté minuty prohrávali, stejně rychle však zásluhou Zdeňka Ondráška vyrovnali. Druhý poločas zásadně ovlivnil faul explzeňského obránce Romana Hubníka, který Aleš Čermák ztrestal proměněnou penaltou. Na konečných 2:2 pak skóre upravil Šimon Falta.

Z pohledu Olomouce se remíza pravděpodobně jeví jako pozitivní výsledek. Plzeň to kvůli k událostem posledního měsíce vidí diametrálně odlišně. Svěřence Adriána Guľy stíhá jedna pohroma za druhou. Na domácí scéně střídají dobré výkony s těmi špatnými, průběžné výsledky rovněž nejsou nijak oslnivé a evropské poháry definitivně zamávaly pozdrav. Slovenský lodivod ve službách cílevědomého klubu to zkrátka nemá jednoduché a pokud brzy nenajde řešení, může se s teplým místečkem nejspíš předčasně rozloučit.

K vyhazovu hlavního trenéra dříve stačilo i mnohem méně

Zatímco představitelé klubu SK Sigma Olomouc slavili bod, kterým si krátce před reprezentační přestávkou vybojovali průběžnou čtvrtou příčku, FC Viktoria Plzeň reagovala velice vlažně. Adrián Guľa neskrýval obrovské zklamání. „Nevím, jestli to zapříčinila únava, ale z naší strany to byl slabý první poločas a byli jsme rádi za skóre, jaké bylo. Během druhého poločasu přišlo mírné zlepšení, ale za výkon v prvním poločase jsme si tady nezasloužili vyhrát,“ hodnotil mužstvo pětačtyřicetiletý rodák z městečka Nováky. „Kluci si potřebují oddychnout a potom si musíme vyhodnotit, kde máme citlivá místa. Čeká nás opravdu hodně práce. Víme, že musíme hrát lépe.“

Některá tuzemská média přispěchala s informací, že spolupráce mezi klubem a koučem údajně nestojí na stoprocentně pevných základech a konec podzimu tak nejspíš rozhodne. Někdejším trenérům Plzně se však ultimátum příliš nezdá. Sami totiž lavičku opouštěli kvůli menším prohřeškům. Své o tom vědí například Miroslav Koubek, Dušan Uhrin mladší nebo Pavel Vrba. Roman Pivarník dokonce odcházel v dobách, kdy vedl ligovou tabulku.

17 Comments

 • Hra na náhodu v Plzni pod vedením Guĺy

  Zklamán je v Plzni každý,kdo fotbalu rozumí.
  Postupně :brankář Hruška je zcela neukázněný s nemyslící jedinec a tím,že stále hraje připravil Plzeň o miliony korun !!!
  Obrana : trenér,který nechá hrát Řezníka je tupec s musí pryč !
  Záloha : velmi slabá až tragická a chybí schopnost vstřelit branku!
  Útok :tam je jedno,koho postaví,protože líná záloha nic pro něj nevypracuje !!!
  Je to hra na náhodu a to je strašňá podívaná !!!

 • Petr Majevský

  Plzeň je v současnosti rozhozená.Už její skromné nákupy v létě značily,že je v Plzni něo špatně.Jakoby jim chyběly peníze na nákup lepších hráčů.Jak se objevovaly články,jak Plzeň levně nakupuje,připadalo mi to jako snaha udržet tým na žádané úrovni bez snahy o zlepšení.To všechno si musí Viktorka vyřešit sama.

 • Anonym

  Proč se stále piše o facce Plzni v souvislosti s remízou v Olomouci?Vždyť si odvezla bod ze souboje se sousedem v tabulce,tedy úspěch! Zklamání by mělo byt v Olomouci, že nedokazali doma porazit soupeře se stejným počtem bodů a přeskočit ho.

 • Staré psy, novým kouskům nenaučíš..

  Trenér Gula přišel do Plzně proto, že umí pracovat s mladými hráči. Mužstvo se doplnilo o mladé fotbalisty, ale stále hrají ti, kteří již v éře trenéra Vrby hráli tragicky.Hořava, Hruška, Řezník, Hejda, Limberský, Kopic, Kovařík… Přišly sice nové tváře, ale nejsou vidět. Naděje, září v Pardubicích, jsou oporami i v Č.B. i jinde. Proč nehraje Kaša, Pernica, Hybš ev další mladí kluci? Nestálo by za to stáhnout naše hráče z hostování. Moderní fotbal, pokud se nemýlím mají hrát hráči , kteří na to mají. Mají elán, jsou ochotni se učit a makat na sobě. Na současné Viktorce, s bolestí v srdci musím říci, že to nevidím. Převládá rutina, neschopnost se pohnout odvážně kupředu a to pochopitelně brzní i kluky v záloze, kteří v podstatě nemají s kým hrát. Obrana stažená dozadu. 70% přihrávek z obrany jde na golmana, nikoli na kopačky ofenzivních hráčů. Naši hráči, nejsou schopni přejít přes jednoho hráče!
  Toto není fotbal roku 2020! Toto není Viktorka, jakou chceme jít. Cesta ven vede jedině v omlazení/hráčů máme dost/ a v moderní, rychlé a odvážné hře! Trenéři za všechno nemůžou. Dupnout na hráče musí i vedení. V zimě musí neperspektivní hráči skončit. Bohužel, ke vší úctě k nim už na to nemají. Nikdo. Nová vítězsvtí můžou Viktorce přinést jen noví hráči, tak jako v roce 2010/2011.
  Jarda

 • Láďa

  Předřečník-předpisatel to nazval správně. Také už jsem jednou psal proč nevyužijeme naše mladé kluky jak v Pardubicích, Č.B a jinde. Kdo je ve Slavii. No odchovanci Plzně Provod, Ševčík …. Dál nemá cenu pokračovat. Jak už tu bylo napsáno. Bohužel už na to nemáš , budeš nahrazen. Co se týče Bybše je zraněn. A u přímně Limba si svoje odehraje a kolikrát je na něm vidět jak ho to nemohoucnost některých spoluhráčů štve. Když už máme ty dva tmavé hráče. Dejme je tam od začátku oba. Levá i pravá strana. Honza bude třeba čekat do druhého poločasu atd. Jinak hezký den

 • Anonym

  Alibistický fotbal, 80% přihrávek jde zpět. Když na moderní fotbal někdo nemá, měl by být poslán
  na lavičku ( Limberský- 37 let!!!! , Hejda,…) Když nastoupil Vrba měli atletického trenéra a doslova lítali.
  Pokud to jde, stáhnout všechny z hostování z ČB a Pardubic a okysličit mužstvo. Otázka je kolik
  pravomocí má Gula a kdo všechno do chodu mužstva mluví kromě Šádka. Viktorka hraje stále
  stejný styl a všechna mužstva ho mají dobře přečtený. Myslel jsem si, že Gula změní styl, fotbal
  bude rychlejší, ale zatím nic. Za výkon v Ber Ševě bych jim snížil platy o 20%, na to se nedalo koukat.
  Byl to snad nejhorší výkon za posledních 10 let. A to chodím na Viktorku 40 let.

 • Jan Kaluba

  Co dokáží vyplodit někteří novináři, potažmo někteří fandové je více než zarážející. Každé mužstvo, ať je to v našem případě Sparta , Slávia , Plzeň a ostatní mohou zakopnout. Nikdo z nich není tak dobrý aby nemohl třeba prohrát. Proč by Plzeň nemohla remizovat?Slávia si také myslela že Pardubice hladce přejede a jak to dopadlo to všichni víme.-

 • Stana

  Mě nezajímá jaký hrají sistém ale chci vidět fotbal na který se dá dívat a baví mě to.Toto momentálně v Plzni chybí.Kádr mají dobrý ale musí s ním trenér umět pracovat.Mám dojem , že p.Gula to neumí.

 • Jaroslav Šerý - Viktorce chybí hlavně bojovnost

  Naprosto souhlasím s Jardou. Viktorka je „nejúspěšnější“ tým v naší lize,co se týká počtu přihrávek dozadu i zpět k brankáři. A to i v pasážích,kdy je soupeř delší dobu pod tlakem. Pak nám sdělí statistici informaci, že kapitán Brabec má v lize z obránců největší počet přihrávek. Jo, statistika je někdy svinstvo.
  Pan Šádek by měl zavést praxi – za každou zbytečnou přihrávku min. 500,- Kč pokuty.
  Hráči jsou pomalí, bez pohybu. Přitom i v nedávné úspěšné době i většina starých psů rychlostně stačila. Mimo Pavla Horváta (promiň Horvy), ale ten to vynahrazoval svojí nenahraditelnou fotbalovou genialitou.
  O svoji pozici by se měl obávat hlavně kondiční trenér. Ten nový by měl v zimní přestávce nahnat na atletický stadion všechny obránce vč. Kopice. A dřeli by hlavně kratší sprinty, start na balon i výbušnost.. Odnaučili by se to vyklusávání vedle unikajícího útočníka. I po pětadvaceti letech věku, ale i po osmadvaceti, se dá nadřít rychlost. To mám vyzkoušené na sobě.
  Další negativní faktor u Viktorky je malá bojovnost, touha po vítězství. Může se stát, že některým hráčům odejde forma. O to víc se musí bojovat, dřít, dát do hry větší srdíčko. Fanoušci Viktorky nechtějí vidět hráče, kteří odehrají utkání ve stylu, jako hraje polovinu soubojů v tenisu Karolina Plíšková…
  Pan Gula je určitě výborný trenér, hlavně co se týká metodiky, v realizaci nových moderních prvků v
  taktice a vedení tréninků. Ale na líné české pr..le stále platí větší náročnost, vyžadování naprosto profesionálního přístupu a chování všech hráčů v utkáních v tréninku i mimo hřiště. I když to by měli hráči správně plnit sami od sebe. Trenér Gula i Baky jsou asi až moc hodní kluci. Neškodilo by, kdyby dokázali hráče v kabině pořádně „seřvat“,až by z hlavní tribuny zmizeli pavouci i s pavučinama a zdrhly by všechny krysy, které tam tak neskutečně s..ou! Aby si kluci uvědomili,za jaký klub a peníze hrajou.
  Budu fandit jako patriot dál, přestože mě od současného mančaftu nejvíce chybí bojovnost a nasazení.. Vždyť takto zbaběle se nehraje o poháry ani o přední umístění v lize.
  Zkrátka Viktorka má na víc,než v této době předvádí.
  Šerák

 • aaa

  Olomouci byla odepřena minimálně 1 penalta. Plzeň má stejné cíle jako Olomouc? Jste velmi špatný advokát tohoto trapného souboru.

 • Anonym

  Dobry den všem co sledujete take fotbal ve Viktorce. Vykon mužstva je na urovni možna druhe poloviny německe bundesligy. Za to jsou ovšem kralovsky placeny. Normalni člověk chodi každy den do prace a za směšny plat oproti našim profesionalum, kteři hraji jednou tydně. Pokud hraji pohary tak jsou unaveni. Pokud vim, tak jsou zaměstnanci fotbaloveho klubu. Proč vramci šetřeni nepřijde nový hrač na 3 měsice a ukaže co v něm je. Jako je to u normalni prace, nebo fotbaliste jsou NADLIDI. Nedochazelo by tak k přehmatum a hlavně nesmyslnym nakupum hraču, kteři potom konči v Bečku a nebo na hostovani. O mladych hračich se nebudu vyjadřovat, bohužel nejsme v te bundeslize. Možna trochu blby přiklad ale občas by neškodsilo se podivat na Bayern. Ano je to světovy tym, ale pořad tam hraji lide a ne mimozemštane. Hrači Viktorky, koukněte na zapas. Bayern- Hertha ze 4.10. 2020. Za ty penize co berete to opravdu stoji.

 • není to tak špatný

  Problém je v rychlosti, vše trvá dlouho, všude jsou druzí… musí přidat na rychlosti a agresvitě, pak půjde i jejich hra nahoru a s ní i výsledky.

 • Mirek,

  nekolik let to byla sparta z ktere si kazdy delal prcu, ted to schyta Plzen a pred spartou to byla slavie. vsechny tri predni týmy v cesku prochazeli a prochazi krizí. navyseni evropskeho koeficientu bude chybět.

 • Karlos

  Myslím si, že hráči nejsou dostatečně kondičně připraveni. Mužstvu chybí větší tah na branku, spousta přihrávek dozadu je alibistických, hráči jsou statičtí, jako by snad nechtěli dát branku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *