Pavel Vrba opouští Viktorii Plzeň

Pavel Vrba
Autor: Vachovec1 – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0,
Zdroj: Wikipedia.org

Nadešla vhodná chvíle, aby zkušený trenér Pavel Vrba opustil Plzeň? Po čas celého podzimu visela tato otázka ve vzduchu. Zdá se, že poslední leč přerovského rodáka skutečně započala. Podle zákulisních zdrojů se Vrba dohodl s vedením Viktorie Plzeň na předčasném ukončení smlouvy, které vstoupí v platnost po utkání s Teplicemi.

Pavel Vrba se podruhé loučí, tentokrát zaslouženě

Druhé místo v tabulce Fortuna ligy a účast v předkole evropských pohárů sice na první pohled nevypadá zle, ale v západočeském klubu i přesto vládne nespokojenost. Výkony plzeňské Viktorie nejsou v tomto ročníku optimální.

Kdysi úspěšný tým postrádá jiskru, na hřišti působí odevzdaně, střílí málo branek a hodně jich naopak dostává. Kdo je hlavním viníkem? Podle mnohých jdou problémy za hlavním koučem.

Pavel Vrba opouští Viktorii Plzeň – zprávu, se kterou jako první přispěchal server iSport.cz a později ji převzaly i ostatní česká média (včetně nás), vedení klubu dosud nepotvrdilo. Vzhledem ke všem výše zmíněným skutečnostem však velmi pravděpodobně stojí na reálných základech.

Z minulosti nelze žít

Pavel Vrba poprvé přišel do Viktorie Plzeň v časech, kdy se klub potácel na posledních příčkách tabulky a takřka bojoval o udržení. Jako zázrakem se pak stal naprostým hegemonem české nejvyšší soutěže, před jehož útočnou silou se třásly i přední, evropské celky. Jenže dny slávy jsou už nejspíš minulostí.

Když se dříve Viktorii Plzeň nedařilo, stáli za Pavlem Vrbou alespoň vlastní fanoušci. To však nyní neplatí. Na sociálních sítích se poměrně často vymezují proti současné politice klubu a na pozici lodivoda by uvítali novou krev.

Kam Vrba zamíří tentokrát?

Pavel Vrba se před časem nechal slyšet, že by se rád vrátil blíž ke svému rodnému městu – Přerovu. Ve hře je tedy angažmá u Baníku Ostrava. Není ovšem vyloučeno, že se ještě jednou pokusí uspět v zahraničí. Zláká jej bohaté Rusko nebo sousední Slovensko? Tyto otazníky budou během zimní pauzy určitě zodpovězeny.

Aktualizace 16.12.2019: Pavel Vrba skutečně odchází a míří do bulharského týmu Ludogorec Razgrad.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.