Pátek, 24 března
Shadow

Nepříliš povedená střídání české reprezentace. Náhradníci, od kterých se čekalo víc

By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Česká fotbalová reprezentace zaznamenala úspěšnou kvalifikační premiéru, koronavirem zdecimované Estonsko pokořila rozdílem třídy. Se svými svěřenci může zkušený hlavní trenér Jaroslav Šilhavý zaslouženě oslavovat nesmírně důležité body, celkový dojem mu nicméně částečně pokazila nepříliš povedená střídání. V případě koho se snaha oživit herní projev národního týmu minula účinkem, zjistíte prostřednictvím nadcházejících odstavců.

Matěj Vydra

Během posledních týdnů opětovně pronikl do základní sestavy anglického Burnley, zaznamenal jeden přesný zásah a stejný počet finálních přihrávek. Působení v nejslavnější fotbalové lize světa ovšem není automatickým předpokladem k paralelním reprezentačním úspěchům. Dokladem tohoto tvrzení budiž osmadvacetiletý útočník Matěj Vydra, který proti Estonsku s úderem 68. minuty nahradil Lukáše Provoda. Odchovanec jihlavské Vysočiny rozhodně netrpěl nedostatkem odhodlání, diváckou pozornost nicméně upoutal pouze přihraným pádem uvnitř pokutového území a jedním ofenzivním faulem.

Lukáš Masopust

Nepříliš povedené vystoupení v typických národních barvách zaznamenal také univerzální fotbalista Lukáš Masopust. Osmadvacetiletý božejovský rodák zásadním způsobem podcenil start, už po dvou minutách na hrací ploše málem způsobil nebezpečný ofenzivní výpad improvizovaného estonského týmu. Riskantní přihrávka směrem k nohám středního obránce Ondřeje Čelůstky měla fatální parametry, nakonec se ale naštěstí obešla bez trestu. Směrem dopředu tento zkušený slávista moc nebezpečný nebyl. Jeho přítomnost zaznamenalo v podstatě jenom oko velmi pozorného diváka.

Tomáš Pekhart

Je nejlepším střelcem polské nejvyšší fotbalové soutěže. Devatenáct ligových zápasů okořenil stejným počtem přesných zásahů a zaslouženě tudíž upoutal pozornost reprezentačního trenéra. Jednatřicetiletý útočník Tomáš Pekhart během středečního večera absolvoval obnovenou premiéru v národním dresu, navzdory pověsti nelítostného kanonýra ovšem zůstal daleko za očekáváním. Soupeřovo brankoviště ohrožoval pouze sporadicky, k dobru mu tak budiž jedině odvrácení nebezpečného centru, který v nastavení ohrožoval svatyni Jiřího Pavlenky.

6 Comments

 • František Mlejnek

  Jsem jenom laik, chápu trenéra, že chtěl vyzkoušet hráče, kteří budou muset nahradit hráče zaměstnané v Německu, možná je měl pouštět na hřiště postupně, aby nedošlo rázem ke změně stylu hry.

 • Pavel

  Pekhart nedostal jediný balón, tak z čeho měl hrozit? Za 20minut mu nikdo nedokázal přihrát. Fakt je, že všichni co tam přišli, začali hrát hlavně na svoje triko a ono to nejde ani proti Estonsku. V tom vynikal hlavně Masopust.

 • alles

  Největší bída-Lukáš Masopust. Absolutně ztracený na hřišti, jakoby nevěděl kam patří. A podle toho taky vypadaly jeho přihrávky-hlavně soupeři.

 • Jaroslav Bláha

  Dávám za pravdu panu Pavlovi. Kdo někdy hrál fotbal ví, že na hřišti je jedenáct hráčů, kteří by se měli snažit svojí hrou přispět k ohrožení branky soupeře. Pokud si někdo myslí a obzvlášť v našich fotbalových poměrech, že tady jsou hráči, kteří dokážou bez pomoci druhých spoluhráčů rozhodnout utkání, tak je velký naiva. Naše reprezentace vždy vynikala na poctivé souhře všech hráčů. Jestliže záložník nedostane kvalitní přihrávku od obránce a zrovna tak nedá kvalitní přihrávku útočníkovi, tak nemůžeme čekat, že se najde genius, který sám utkání rozhodne. Naši hráči – až na některé čestné výjimky – nikdy neoplývali výraznou technikou a rychlostí. O to víc uměli bojovat a improvizovat. Standartní situace byla kdysi naše pýcha. ( myslím tím útočné ). Obranné jsou naopak naše slabina. Hráči by měli být soustředěni na svůj výkon až do konce utkání. Myslím si, že utkání v kvalifikaci MS by nemělo být bráno jako “ přípravné“. I proti tak oslabenému soupeři. ( střídání hráčů, které vlastně nic nového do vývoje utkání nepřineslo). Neviděl jsem, že by někdo ze střídaných hráčů to potřeboval. Na vyzkoušení dalších hráčů jsou přípravná utkání. A výmluva, že je potřeba hráče šetřit na důležitější utkání je dle mého názoru zbytečná. Každý hráč chce především hrát a pokud mu to zdraví dovolí, tak chce být na hřišti.

 • Thom

  Jako za stavu 6:1 jste čekali co, že hráči co přijdou na plac se přerazí, když zbytek už přestal taky hrát? Ve vyrovnanějším zápase si myslím a věřím tomu, že by to vypadalo jinak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *