Nejen Burnley. Protest proti Black Lives Matter zahájili i fandové Chelsea

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Pondělí zápas anglické Premier League mezi Manchesterem City a Burnley narušilo letadlo táhnoucí nápis ‘White Lives Matter Burnley’. Klub se od akce okamžitě distancoval a když vyšla najevo pilotova totožnost, udělil mu doživotní zákaz vstupu na všechna domácí utkání. Protesty proti kampani Black Lives Matter se ovšem netýkají pouze jednoho člověka a jednoho konkrétního místa. Hrstka demonstrantů se ve čtvrtek sešla také před stadionem londýnské Chelsea FC a ruskému majiteli Romanu Abramovičovi zazpívala, aby hráče nenutil padat na kolena před dle jejich názoru rasistickou organizací, která podkopává základní hodnoty Velké Británie.

Ne všichni jedou na vlně Black Lives Matter

Restartovaná sezóna Premier League se zatím zcela jednoznačně veze na trendu hlasitého odsuzování rasismu. Masivní protesty po celém světě podnítila smrt George Floyda, který skonal následkem policejního zákroku Dereka Chauvia. S demonstranty sympatizuje celá řada slavných osobností a právě anglická nejvyšší liga se do podpory kampaně Black Lives Matter zapojila vůbec nejvýrazněji ze všech evropských sportovních soutěží. Prvním zápasům po koronavirové přestávce předcházelo hromadné klečení a všeobecně známé oblékání do speciální edice dresů bez tradičních jmenovek. Ačkoli kluby jsou v otázkách podpory zmíněné organizace za jedno, mezi fanoušky to tak jednoznačné není. Všichni si jistě pamatujete události z pondělního zápasu mezi Manchesterem City a Burnley. Ve čtvrtek k něčemu podobnému došlo také před stadionem londýnské Chelsea FC.

Nedaleko Stamford Bridge se bezprostředně před výkopem sešla hrstka fanoušků, která prostřednictvím hromadného zpěvu a transparentů dala najevo svou nespokojenost. Black Lives Matter je podle nich jen prachsprostou globalizační oligarchií, jíž navíc většina obyvatel Velké Británie neuznává. V tomto směru se protestující lidé odvolávali na výsledek referenda o vystoupení z Evropské Unie. Demonstranti dále ruského majitele klubu Romana Abramoviče prosili, aby hráče nenutil poklekat před rasistickou organizací. Záleží prý totiž na životech úplně všech a nelze “nadržovat” jen určitým skupinám, což se údajně děje.

Fanouškovi z Burnley se létání pěkně vymstilo

Jake Hepple, který je zodpovědný za pondělní přelet nad stadionech Manchesteru City, byl v reakci na události posledních dnů navždy vykázán z tribun stadionu Burnley a navíc přišel i o zaměstnání, přestože policie neshledala jeho akci za protiprávní. Lidé ale hromadně navštěvovali jeho profily na sociálních sítích a když narazili na příspěvky zavánějící rasovou nesnášenlivostí, okamžitě si stěžovali na povolaných místech. Sám Hepple patřící k pravicové fandovské skupině The Suicide Squad se však nařčení z rasismu vehementně brání. Snažil se prý jenom poukázat na to, že i na životech bílých záleží.

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

38 komentářů: „Nejen Burnley. Protest proti Black Lives Matter zahájili i fandové Chelsea

 • 26 června, 2020 (10:38 am)
  Trvalý odkaz

  Vždy nám bylo vštěpováno do hlavy, že jsme si všichni rovni. Dnes se ukázalo, že to není pravda. Černoši ve jménu BLM rabují, zapalují a páchají vyloženě trestné činy, a nic se neděje. Ale zkuste někam napsat WLM. V tu chvíli jste v hledáčku policie, a jste terčem pomatených ultralevičáckých anarchistů a máte na krku soud. To jako nám chce systém naznačit, že bílý život je méně ceněný než černý? V tom případě je tento systém rasistický a je nutno jej odstranit. Mimochodem, asi si nikdo z těch co si přihřívají svou polívčičku na této násilné kampani neuvědomuje, že se to velmi rychle může zcela vymknout kontrole a může to vyústit v občanskou válku. A to nejen v USA. Černí totiž pro to, aby nemuseli pracovat a mohli si i přesto žít v přebytku z dávek na které jim vydělávají právě ti “bílí rasisti”, jsou ochotni udělat cokoliv. Třeba i rozpoutat válku.

  Reagovat
  • 26 června, 2020 (11:27 am)
   Trvalý odkaz

   Naprostá pravda….tleskám tomuto komentáři 🙂

   Reagovat
  • 26 června, 2020 (5:44 pm)
   Trvalý odkaz

   v zájmu “rovnýho metru” mezi bílými a černými se dopouštíš tak blbejch zjednodušení a generalizace, (černí nechtějí pracovat, chtějí válku a bílí jim vydělávají na dávky), že fakt nejsi o nic lepší než nějakej degeš, co tvrdí, že na bílejch životech nezáleží. možná se na tu válku těšíš.

   Reagovat
   • 26 června, 2020 (6:25 pm)
    Trvalý odkaz

    Mate dojem, ze je to obracene? Fakt? Odvazne tvrzeni…

    Reagovat
  • 26 června, 2020 (8:03 pm)
   Trvalý odkaz

   Přesně tak. Ještě by mohli požadovat změnu barvu cocacoly protože ta černá je rasistická.No,a taky Nigerie by se měla přejmenovat.Nejhorší je,že ty blbosti většinou vymýšlí degenerovaný běloši.Lezou každému do zadku a ještě jsou na to hrdý.Dobře to nedopadne.

   Reagovat
  • 27 června, 2020 (1:16 pm)
   Trvalý odkaz

   Koukám že všichni nepochopily o co jde takže to shrnu do jednoho kdo nepochopil má IQ tykve

   Reagovat
   • 27 června, 2020 (5:35 pm)
    Trvalý odkaz

    No zato u Vas to IQ tykve taky nic moc….takova hrubka. Fuuuuj.

    Reagovat
  • 27 června, 2020 (7:45 pm)
   Trvalý odkaz

   správný pohled na věc a veliká odvaha to napsat takhle veřejně.
   problém je taky v tom, že “mlčící absolutní většina” se za strach raději nechá šikanovat a terorizovat asociály a kriminálníky a nedochází ji, že je to začátek konce, začátek PLANETY OPIC

   Reagovat
  • 30 června, 2020 (6:02 am)
   Trvalý odkaz

   Svatá pravda,lépe bych to nenapsal,jen bych dodal,že nemalá část těchto černých rasistických nadlidí jsou muslimové.

   Reagovat
 • 26 června, 2020 (10:58 am)
  Trvalý odkaz

  Už s tema cernochama běžte někam!!!

  Reagovat
 • 26 června, 2020 (11:06 am)
  Trvalý odkaz

  Bylo by nejlepší, kdyby byli všichni barvoslepí… nebo úplně slepí, možná se nám to i brzy vyplní. Covid umí už brát čich, tak vydržme, třeba se ještě vylepší…

  Reagovat
 • 26 června, 2020 (11:12 am)
  Trvalý odkaz

  Černoši historicky nepatří do Evropy! Ale když už tu jsou, ať respektují její hodnoty a pravidla, pak je budeme brát jako sobě rovné.

  Reagovat
 • 26 června, 2020 (12:35 pm)
  Trvalý odkaz

  Začala Křišťálová noc. Zdivočelý dav lynčuje a vypaluje obchody příslušníků jiné rasy jen proto, že se cítí být nadřazeni a v davu. A tzv. Západní demokracie k tomu mlčí stejně, jako mlčela k dění ve 30.tech letech v Německu.

  Všechny rasy jsou si rovny. Ale jestli někdo pronásleduje někoho jen za to, že napíše, že na bílých životech také záleží, je to fašista, byť by měl černou kůži a odznak cenzora.

  Reagovat
  • 26 června, 2020 (8:14 pm)
   Trvalý odkaz

   Vrací se nám zpátky nacizmus podporovaný světovýmy médii.

   Reagovat
  • 28 června, 2020 (6:05 am)
   Trvalý odkaz

   me alespon tesi,e jsme povetsinou za jedno.Me staci nasi romsti spoluobcane a jejich aktiviste.Jeste cernochy do toho….A prejmenovat Nigerii kvuli jmenu ,kterou nese po rece Niger?Nebo uz i ta reka ma po tisiceleti rasisticky jmeno?Vzdyt i slovo Neger z ni vychazi..

   Reagovat
 • 26 června, 2020 (1:30 pm)
  Trvalý odkaz

  Hnusná to doba…..doufám, že se ten západní blázinec nedostane do českých luhů a hájů – dědictví našeho Praotce Čecha

  Reagovat
 • 26 června, 2020 (3:20 pm)
  Trvalý odkaz

  To, co se dnes děje je k zblití, k zblití , k zblití !!!!!!!!!!!!

  Reagovat
 • 26 června, 2020 (3:46 pm)
  Trvalý odkaz

  Kolikrát naši předkové zabránili v pádu muslimů do Evropy,stydím se kam se tento celý svět řítí. Před pár lety jsme nemohli říkat co jsme si mysleli a teď to tady začíná být znovu. Člověk nemůže říct nic na plnou hubu co si myslí,hned je rasista. Pokud by se všichni přistěhovalci chovali slušně a dodržovali naše zákony,je mi to jedno,ale oni se snaží prosadit si svoji víru a pošpinit a zničit naši EVROPSKOU kulturu. Neziskové organizace a vlády jim v tom úžasně pomáhají.!!!!!!

  Reagovat
 • 26 června, 2020 (3:49 pm)
  Trvalý odkaz

  Zvláštní doba, podívat se na ženskou je sexuální obtěžování, vyslovit černá barva je rasismus. Chtěl bych ale v dnešní uvědomělé době upozornit na jeden závažný, ale naprosto přehlížený projev a symbol rasismu, a to vykonání velké potřeby. Má rasistickou barvu a její vykonávání může budit dojem, že na tmavé spoluobčany házíme bobek. Navrhuji proto přidávat do potravy zelené barvivo, stolice by pak neurážela žádnou rasu ( afroameričany, indiány, asiaty ani bělochy), ovšem pouze do té doby než nás navštíví delegace zelených mužíků z Marsu.

  Reagovat
 • 26 června, 2020 (5:32 pm)
  Trvalý odkaz

  Tady je svoboda slova – ale jenom toho správného. Běda jak zapochybuješ, jsi okamžitě nálepkován, obviněn, vyhozen z práce… Pracuješ, jsi heterosexuál, nedejbože bílý? Tak to máš smůlu.

  Reagovat
 • 26 června, 2020 (7:02 pm)
  Trvalý odkaz

  Najednou někomu začínají vadit sochy tzv.rasistů,které tam stojí několik desítek let ne-li stovky.Proč je neodstranili už tak před 50.lety.

  Reagovat
 • 26 června, 2020 (9:41 pm)
  Trvalý odkaz

  Západní politici jsou debilové na entou. Po dlouhých desetiletích jsme se s obtížemi a se štěstím vymanili z vlivu SSSR, abychom skončili v područí zdegenerovaného Západu… My máme prostě smůlu… Dokud u nás nebude nějaká početnější skupina černoušků, popřípadě muslimáčků, tak bychom mohli žít celkem v pohodě. Takže kategorické NE všem pokusům o povinné kvóty !!!

  Reagovat
 • 29 června, 2020 (4:18 am)
  Trvalý odkaz

  Reseni je uplne jednoduche ..prestat chodit na fotbal ….mesic prazdne stadiony ..sem tam poklekavajici tmavohned a pani majitele by hodne rychle soupli zpatecku az by nemeli pro koho hrat ..fanouskove by hodili bobana a hraci by mohli poklekavat jak by chteli ..zadni fandove -zadna dobra reklama zadne prebendy nulove zisky .Hodne rychle by si to rozmysleli a zakazali by kdyz nic jineho tyhle politicke vylevy od hracu ..kteri nejsou placeni za politiku ale sport ..do sportu proste politika nepatri ..

  Reagovat
 • 29 června, 2020 (12:47 pm)
  Trvalý odkaz

  Resení je jeste jednodušší – nevolit levičácké a vitačské strany , nebýt v zajetí kultu předposranosti a touhy se všem líbit
  Být sám sebou , stát si na svém a třeba se i zmýlit , ano to vše je právo svobodného človeka , rovnež je pravo svobodného človeka myslet si co chce a říkat ( slušne ) co chce
  Nenechat se zastrašit – všechny nás zavřít nemužou

  Neakceptovat socialisticky způsob života :
  1. Přerozdelovani majetku
  2. Placení daní
  3. Participace na systemu

  Reagovat
  • 29 června, 2020 (5:06 pm)
   Trvalý odkaz

   Vám pane asi hrabe, jak nás
   – hromadění majetku jednotlivci,
   – neplacení daní, a
   – ignorování politiky
   ochrání před BLM?

   Reagovat
 • 30 června, 2020 (6:27 am)
  Trvalý odkaz

  Svět se zbláznil a už i i bílá barva je rasizmus Vždy bílá barva symbolika větší něco správné a opak černá barva a to už tisíc let ale nezaměnil červá a barva černá ale myšlení .To ,že je nčkdo býlí ,černý ,tmavší a nebo žluťáci není v té barvě ale v myšlení lidí a ,že je pravda,že jsou lidé slušní a parchanti ale bohužel i ta barva pleť bohužel není v té barvě ale v lidéch ale bohužel negativa ,že u černochů a pod. je pravda,že ta barva i to něco něco špatného a největší rasisti jsou muslimáci ,kteří prodali kdo byl černý ,takže nejhorší jsou islám a jejich lidé.Oni prodali, hlavně černochy islamisté a muslimé a po oni jsou a vždy nyli největší rasisté a ne jenom i u bílých ale u všch kteří nejsou islamisté a muslimáci.Takýe to černoší by měli se bouřit proti islámistům a muslimákům a ne bylí ,oni jen ,třeba v Americe a jinde jen využili bohužel to co oni dělali a udělali.Dneska je to skoro negr nebo černoší jsou daleko větší rasisté a kdyby zůstali v Africe a v evropané byli možná ještě byli polodivoši.Ale dnaska je doba a ti co nemají slušnost a hlavně inteligenci a jsou líní a nechce se jim pracovat ,takže se bouří a jak to jeden napsal,tak by bez podpor od ostatních by s prominutí chcípli hlady a nebo budou nepokoje ,krást a vraždit.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.