Místa, kde by vyhozený Pavel Vrba mohl najít uplatnění

By Vachovec1 – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Cesty bulharského fotbalové klubu Ludogorec Razgrad a Pavla Vrby se po necelé roční spolupráci oficiálně rozešly. Přestože zbytky střelného prachu ještě ani nestihly dopadnout na zem, tuzemská i zahraniční média už hojně spekulují o trenérově blízké budoucnosti. Naordinuje si zkušený lodivod zaslouženou přestávku, nebo snad rovnou převezme otěže nového týmu? V nadcházejících řádcích popřemýšlíme nad tou druhou možností a zároveň probereme adresy, které aktuálně přicházejí v úvahu.

Slovenská fotbalová reprezentace

Slovenský národní tým opustil zkušený český trenér Pavel Hapal, jehož nahradil Štefan Tarkovič. Budoucnost sedmačtyřicetiletého kouče ovlivní výsledky nadcházejícího měsíce, protože pokud reprezentační mužstvo nevybojuje vytoužený postup na mistrovství Evropy 2021, dočasná spolupráce pravděpodobně skončí. Ani příznivé vyústění kvalifikace však pro setrvání v prestižní funkci nemusí stačit.

Slovenský fotbalový svaz totiž pochopitelně zaregistroval, že Pavel Vrba opouští Bulharsko a momentálně nemá žádné další smluvené angažmá. Deník Šport.sk jej dokonce považuje za vůbec nejžhavějšího kandidáta na brzké povolání k osiřelé reprezentaci. Nutno připomenout, že specifickou úlohu by rodák z Přerova nevykonával poprvé. Kdysi už vedl český národní tým a minimálně ze začátku dosahoval ohromných výsledků.

FC Baník Ostrava

Ostravský Baník prochází nesmírně složitým obdobím, který si nejspíš vyžádá jisté personální změny. Ačkoli během minulé sezóny odváděl kvalitní práci a ukořistil příjemnou šestou příčku, na podzim se zatím herně i výsledkově trápí. Průběžná třináctá pozice, minimální střelecká produktivita a zisk pěti bodů v dosavadních šesti odehraných kolech dokonale odráží aktuální stav klubu.

Určité procento fanoušků věří, že cestu z krize představuje odvolání Luboše Kozla z postu hlavního kouče. Toho by posléze mohl nahradit Pavel Vrba, jehož druhá zahraniční mise skončila neúspěchem a proto nejspíš uvítá opětovné působení v domácím prostředí, kde se těší zaslouženému uznání podpořenému třemi mistrovskými tituly. Baník navíc moc dobře zná, několik let v něm vykonával funkci asistenta trenéra.

FK Mladá Boleslav

Na české fotbalové scéně netrpí pouze fanoušci Baníku Ostrava. Obrovské dilema momentálně řeší také představitelé klubu FK Mladá Boleslav. Kdysi tradičního účastníka evropských pohárů trápí dlouhodobé výkonnostní výkyvy, které vyvrcholily úvodem právě probíhajícího ročníku. Po šesti odehraných kolech mají Středočeši opravdu bídné skóre, krčí se na průběžné čtrnácté příčce a hlavní trenér Jozef Weber cítí, jak se pod ním nebezpečně houpe židle. V případě jeho odvolání může teoreticky nastoupit Pavel Vrba, který by tak do třetice všeho dobrého okusil tuzemské prvoligové angažmá.

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

3 komentáře: „Místa, kde by vyhozený Pavel Vrba mohl najít uplatnění

 • 7 prosince, 2020 (8:22 am)
  Trvalý odkaz

  nebo je tady ještě jedna možnost Plzeňská Viktorka,která je totálně v krizi a neumí dát gol, zatím ještě Gulu drží ,ale pokud se v dalším kole nezvednou ,tak končí.

  Reagovat
 • 12 ledna, 2021 (11:12 am)
  Trvalý odkaz

  Reálný je přechod ke slovenské repre. Ale Český rybník je pro Vrbu příliš malý. Jde jednak o plat i ambice. Vzhledem k jeho racionalitě, zcela určitě padá možnost jakéhokoli spojení se Spartou. To by mohl přebít jen Baník. Předpokládám, že Vrba nakonec skončí v zahraničí. Pravděpodobné je Polsko či Rusko, které se nabízejí i po jazykové stránce.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.