Lionel Messi získal rekordní Zlatý míč

“Save the Dream at the Match of Champions” by Save the Dream is licensed under CC BY 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Povedlo se! Argentinský šikula Lionel Messi unikl svému letitému sokovi a získal už šestý Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu planety. Cristiano Ronaldo si oproti loňskému roku pohoršil, když skončil až na místě třetím.

Messi zvítězil, ačkoli Barcelona tápe

Messi si Zlatý míč samozřejmě zaslouží, přestože na klubové i mezinárodní scéně neprožil úplně ideální sezónu. Barcelona sice získala titul španělského mistra, nicméně Ligu mistrů opustila už v semifinále a ani domácí pohár nevyzněl v její prospěch. Na jihoamerickém šampionátu měla Argentina smělé cíle, nakonec ale skončila těsně před branami finále a brala “jen” bronzové medaile.

Lionel Messi má za letošní rok na kontě celkem 46 branek z 54 zápasů a jen díky němu se tápající Barcelona drží na čele tabulky La Ligy.

Messiho návrat na vrchol a zasloužený Zlatý míč

Dvaatřicetiletý fotbalista si po minulém ročníku Zlatého míče spravil chuť, jelikož tehdy totiž skončil až pátý. Letos díky zisku šesté trofeje (2009, 2010, 2011, 2012, 2015, 2019) překonal pětinásobného mistra Cristiana Ronalda, který se v rámci hodnocení propadl až na třetí místo. Před ním skončil ještě obránce Liverpoolu Virgil van Dijk.

Zdroj: Forbes.com

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.