Kapitánovi Watfordu prý přejí, aby se jeho dítě nakazilo koronavirem

Troy Deeney je jedním z nejhlasitějších odpůrců toho, aby se Premier League v časech nedořešené pandemie nového koronaviru vrátila na scénu. K takovému názoru dospěl čistě z osobních důvodů. Doma má totiž malé dítě, které od narození trpí respiračními obtížemi a tudíž je kvůli nemoci Covid-19 v reálném ohrožení života. U některých jedinců se ovšem kapitán Watfordu neshledal s pochopením. V soukromých zprávách si prý občas přečte nehorázná přání, aby se jeho synek nakazil.

Fotbalista sklízí kritiku za “VIP podmínky”

Anglické fotbalové kluby v průběhu tohoto týdne postupně zavádějí společné tréninky a zároveň hráče hromadně testují. Pokud se epidemiologická situace v zemi nijak výrazně nezhorší, návratu Premier League se fanoušci pravděpodobně dočkají 17. června. Jak jsme vás ovšem informovali již dříve, ne všichni hráči se zpátky do práce těší. Mezi hlasité odpůrce obnovení sezóny patří i jednatřicetiletý útočník Troy Deeney, jenž má strach o zdraví svého malého syna. Ten už od narození trpí vážnými respiračními obtížemi a jak je známo, lidé s touto diagnózou platí v časech pandemie nového koronaviru za velmi rizikovou skupinu. Fotbalista se dále odvolává na nedávnou studii, která upozorňuje, že se lidé tmavé pleti mnohem častěji potýkají s vážným průběhem nemoci Covid-19 a více kvůli ní taktéž umírají.

Když své pohnutky začal dlouholetý kapitán Watfordu ventilovat na veřejnosti, drtivá většina lidí se s jeho názorem ztotožnila a nebo jej alespoň pochopila. Našli se ovšem i tací, kteří vyplodili skutečně odporné reakce daleko za hranicí morálky. Rodák z britského Birminghamu se v soukromých zprávách údajně dočetl, že když se mu nechce pracovat, měl by se jeho synek na oplátku nakazit koronavirem. Čekat na sebe samozřejmě nenechala ani pro internet zcela obvyklá přání smrti jemu a celé jeho rodině. Lidská zloba bohužel nezná hranic a když se doba vymyká zcela normálním kolejím, o to víc vybublá do popředí.

Odpůrci brzkého návratu jsou prý doslova lynčováni

Troy Deeney, který byl hostem nedávno hostem televizní stanice CNN Sport, nechal nahlédnout do každodenního chleba těch, kteří se otevřeně postavili proti obnovení fotbalové sezóny. On a Danny Rose našli odvahu, aby veřejně projevili svůj názor, načež se jim dostalo jen mediálního lynče a povinnosti neustále odrážet nadávky těch, kdo za jejich nespokojeností vidí pouze snahu “ulít se z práce”. Věci jsou přitom někdy mnohem složitější, než se na první pohled zdají. A určitá sorta lidí by měla zkrátka zkusit zapřemýšlet ještě před tím, než se o svůj zkreslený a naprosto nechutný názor podělí s ostatními.

Zdroj: BBC Sport

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.