Jürgen Klopp popsal šance Liverpoolu v boji o nové posily

Léto se kvapem blíží a s ním také tradiční tahanice o hvězdné fotbalisty. Už teď je však jasné, že zápolení na přestupovém trhu bude kvůli pandemii nového koronaviru od roků předchozích diametrálně odlišné. Mnoho klubů se nehodlá pouštět do zběsilého utrácení peněz, protože jejich příjmy v posledních měsících značně utrpěly a nikdo zatím nedokáže říci, zda ztráty na podzim ještě neporostou. Půst se možná dotkne také slavného Liverpoolu FC, jenž byl donedávna mediálně spojován hned s několika významnými transfery. Trenér Jürgen Klopp naznačil, že hráči jako Timo Werner a Kai Havertz mu pravděpodobně proklouznou mezi prsty, přestože by si je v červených dresech nepochybně dokázal představit.

O krajánky se nejspíš poperou jiné týmy

Německého fotbalového trenéra Jürgena Kloppa mnozí považují za nejlepšího muže ve svém oboru. Dvaapadesátiletý taktik sbíral úspěchy už na domácí scéně a po přesunu do anglického Liverpoolu FC v roce 2015 z tohoto trendu pochopitelně neslevil. Minulý rok své svěřence dovedl k prvenství v prestižní Lize mistrů a letos skálopevně drží otěže v rámci bojů o titul mistra Premier League s komfortním náskokem pětadvaceti bodů. Pod rukama rodáka ze Stuttgartu se sešla banda, která šlape jako dobře promazané hodinky a člověk by si pomyslel, že příchod nových hráčů vlastně není vůbec potřeba. Před propuknutím pandemie se přesto jména několika výrazných letních posil skloňovala.

Klopp si pochvaloval především kvality dvou německých fotbalistů – Tima Wernera a Kaie Havertze. Zatímco útočník Lipska vévodí klubovým statistikám a v rámci celé Bundesligy platí za druhého nejlepšího střelce, mladičký Havertz roste v barvách Bayernu Leverkusen v záložníka světových rozměrů. Oba v létě pravděpodobně zamíří na nové adresy a oběma by nepochybně slušel červený dres. Jenže k takovému scénáři nejspíš nedojde. V závodech o Wernera si teď nejlépe stojí Chelsea a co se Havertze týče, toho asi uloví Bayern Mnichov.

Finanční stabilita klubu musí být na prvním místě

Přestože by si Jürgen Klopp přál, aby zmínění němečtí fotbalisté nastupovali pod jeho vedením v barvách Liverpoolu, dopředu takovou možnost z devadesáti procent vyloučil. Podle slavného kouče by bylo velmi nezodpovědné rozhazovat miliony za nové tváře, když v současné době nemůžete říci, jestli zvládnete adekvátně zaplatit i těm stávajícím. Pandemie koronaviru se podepsala na rozpočtu většiny klubů a jelikož vyhlídky na podzim zatím přinášejí jen další dávku chladné nejistoty, dobře zavedené podnikání prostě není možné ohrozit obřími transfery, které by z dlouhodobého hlediska mohly spíše uškodit.

Zdroj: Independent.co.uk

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.