Internet se baví vypouklým bříškem Jadona Sancha

Аutor: Marco Verch – Flickr, Licence: CC BY 2.0, Zdroj: Wikipedia Commons

Fotbaloví fanoušci se o víkendu konečně dočkali. Německá Bundesliga se po několika týdnech půstu ve značně pozměněném režimu vrátila na scénu. Ne všichni hráči se však na první pohled zdáli být v té nejlepší formě. Rozpaky vzbudilo především vypouklé bříško Jadona Sancha, které naznačuje, že fotbalista po čas karantény rozhodně nestrádal a možná zanedbal individuální přípravu.

Jancho nastoupil jen jako náhradník

Ozubená bundesligová kolečka se během uplynulého víkendu dala do pohybu, přestože v dokončení sezóny už mnozí ani nedoufali. Borussii Dortmund, jednoho z hlavních aspirantů na titul mistra, čekal po dlouhé pauze způsobené pandemií koronaviru poměrně silný soupeř. Od měření sil s FC Schalke 04 se očekávalo vyrovnané klání, nakonec ovšem výsledek vyzněl jednoznačně ve prospěch favorita.

Svěřenci Luciena Lavreho dokázali čtyřikrát skórovat, přičemž soupeř se nezmohl ani na jednu odpověď. Trefili se Haaland, Thorgan Hazard a dvěma přesnými zásahy přispěl Raphaël Guerreiro. Že vám ve výčtu tradičních střelců někdo chybí? Talentovaný anglický útočník Jadon Sancho patrně neměl svůj den a k překvapení všech se ani nevešel do základní sestavy. Na hřiště nastupoval až coby náhradník za rozhodnutého stavu.

Výkon dvacetiletého rodáka z Londýna nebyl ničím výrazný, přesto však jeho jméno po zápase zahltilo sociální sítě. Sancho si totiž podle internetových diskutujících po čas karantény nehlídal váhu, následkem čehož se dalo pod dresem zpozorovat vypouklé bříško. Někteří jej dokonce přirovnávali k Edenu Hazardovi, jenž po přestupu do Realu Madrid taktéž zanedbal životosprávu a stal se terčem veřejného posměchu.

Zájem o Sancha trvá i přes váhové nedostatky

Mladičký reprezentant Anglie sice v obnovené premiéře příliš neoslnil, i tak ale stále platí za horké zboží na přestupovém trhu. Ačkoli jsou zástupy bohatých nápadníků rozprostřeny prakticky po celé Evropě, zahraniční média největší šance přičítají fotbalistově návratu na rodnou hroudu.

Slavnou Premier League si odchovanec Watfordu přeci jen ještě nikdy nezahrál a pokud platí staré české přísloví, že na každém šprochu pravdy trochu, bude si Jadon Sancho moci vybírat mezi Manchesterem United, Chelsea a Liverpoolem. Takové dilema mu rozhodně nezávidíme.

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.