Hráči Krasnodaru se vzepřeli, před utkáním s Chelsea jich většina nepoklekla

“Black Lives Matter” by Johnny Silvercloud is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přestože fotbalisté klubu FK Krasnodar v rámci středečního utkání Ligy mistrů proti londýnské Chelsea FC tahali za kratší konec provazu, navzdory výslednému debaklu se stejně postarali o pořádný rozruch. Zatímco jejich soupeř před úvodním hvizdem hromadně poklekl, aby tak podpořil hnutí Black Lives Matter, ruský tým zůstal z většinové části na nohou. Televizní kamery okamžitě reagovaly, do záběrů se tedy dostal prakticky jen hostující celek. Internetoví diskutující se tradičně rozdělili do dvou nesmiřitelných táborů.

Fotbalisté ruského Krasnodaru vykročili z davu, sklízí respekt i kritiku

Středeční utkání Ligy mistrů mezi Krasnodarem a Chelsea mělo vcelku jednoznačného vítěze. Anglický velkoklub dominoval po všech stránkách. Vynikal z hlediska držení míče, kvality přihrávek, počtu střeleckých pokusů a pochopitelně také branek. Konečný výsledek 0:4 budiž pro domácí mužstvo vzhledem k průběhu obou poločasů ještě milosrdný. Ačkoli ze hřiště ruští fotbalisté odcházeli jako poražení, podle mnoha internetových diskutujících zvítězili alespoň morálně. A nebo také ne, záleží totiž na úhlu vašeho pohledu.

Pozornosti sportovních médií i široké veřejnosti neunikla úvodní ceremonie, při níž tradičně všichni zúčastnění hromadně poklekávají. Činí tak proto, aby upozornili na rasové předsudky a zároveň vyjádřili podporu hnutí Black Lives Matter. Právě gesto spojené s ohýbáním kolene se ovšem nezamlouvá každému. Vzpomeňme například českou fotbalovou reprezentaci, která za pokleknutí před zápasem ve Skotsku sklízela kritiku fanoušků či politiků. Obdobnému scénáři se chtěl FK Krasnodar elegantně vyhnout, takže zůstal z většinové části stát.

Oněch sedm “rebelů” následně opustilo televizní obrazovky, kamery se snažily zabírat pouze klečící hráče. Mezi internetovými diskutujícími se okamžitě strhla vášnivá diskuze na vcelku očividné téma. Určitá skupina lidí nedokázala pochopit, že v mnoha částech světa ještě existuje otevřený rasismus. Jiní zas kontrovali, že odmítnutí naprosto zbytečného gesta z nikoho nedělá rasistu a celý problém je uměle vytvořený.

Nejen Krasnodar se vzepřel všeobecnému očekávání

Že se nálada ve společnosti čím dál tím více polarizuje, dokázalo také úterní utkání mezi Olympique de Marseille a Manchesterem City. Zatímco hostující celek z Anglie pokleknul a vyjádřil podporu hnutí Black Lives Matter, francouzské mužstvo zůstalo tiše a navíc v hromadném objetí stát kolem středového kruhu. Minuta ticha patřila středoškolskému učiteli Samuelu Patymu, který se stal kvůli přednáškám o svobodě slova obětí radikálního islamismu. Při hodinách totiž ukazoval karikatury proroka Mohameda.

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

94 komentářů: „Hráči Krasnodaru se vzepřeli, před utkáním s Chelsea jich většina nepoklekla

 • 29 října, 2020 (3:26 pm)
  Trvalý odkaz

  Jsem naprosto s Krasnodarem,kdo poklekne je kriminálník a černý rasista.Podporovat BLM je hnus.

  Reagovat
   • 29 října, 2020 (10:48 pm)
    Trvalý odkaz

    správně oni nám budou řezat hlavy a my budeme ještě za ně klečet? Apropo nechystají se náhodou ti , co poklekli , nechat si je dobrovolně uříznout!? Přijde mi ten poklek jako tréninkové pózy pro budoucí akt popravy. V tomto případě snad i dobrovolné …
    .

    Reagovat
    • 30 října, 2020 (12:34 pm)
     Trvalý odkaz

     Všetko treba brať v kontexte doby!!! Naše národy nikoho nekolonizovali skôr opačne, okrem toho , že mocní predávali vlastných ľudí do otroctva, do otroctva boli braný naši ľudia hordami z Turecka,Sýrie, Mongolska a pod. Žiadajme, aby oni kľačali pred nami!!!! Nikto z nás nevyhlasuje, že ich treba zničiť, ako ich náboženstvo o našom ( ateisti netešte sa – podľa nich i PES v niečo verí, takže ste ešte na nižšom poste, ako kresťan). Ich krajiny si svoje kultúry a náboženstvo chránia, ak by niekto konvertoval na kresťanstvo, väčšinou je za to rozsudok smrti. Chráňme si to naše a dajme takýto rozsudok všetkým štetkám, čo si zobrali obrezancov!!! A občianstvo – až v tretej generácii, pokiaľ nik predtým nespáchal trestný čin. Ak áno okamžité vyhostenie celej rodiny (bez prieťahov, ktoré sú väčšinou smiešne a účelové) – že niet kam ich vrátiť – je!!! gumenný čln a v strede Stredozemného mora nech sa rozhodnú pádlovať do nového domova…..

     Reagovat
    • 30 října, 2020 (7:35 pm)
     Trvalý odkaz

     Palec hore- jaký rozdíl mezi nimi a našimi sportovci.

     Reagovat
   • 31 října, 2020 (8:18 pm)
    Trvalý odkaz

    Souhlas s Krasnodarem nekoho k necemu nutit a pokud to dotycny neudela tak ho zacit kritizovat a z neceho obvinovat si nezada s praktikami komousu. White lives matter, pripadne all lives matter, vynucovane black lives matter at jde do haje

    Reagovat
  • 30 října, 2020 (7:41 am)
   Trvalý odkaz

   Souhlas podporovat hnutí které rabuje a ničí vše co jim přijde do cest by mělo být protizakone

   Reagovat
  • 30 října, 2020 (7:49 am)
   Trvalý odkaz

   Rarista krici ostatni jsou rasisti. Hahaha

   Reagovat
  • 30 října, 2020 (8:52 am)
   Trvalý odkaz

   Proboha!! už konečně zastavte to šílenství BLM. Dík patří všem normálním lidem i hráčům, kteří té hysterii nepodlehnou a nebudou poklekávat při jakékoliv příležitosti!! Reakce medií, že potom tyto hráče nebude dávat do záběru je neuvěřitelná, media jsou tím bohužel prolezlá také!!
   Je mi z toho už opravdu zle!!

   BSC

   Reagovat
  • 30 října, 2020 (10:51 am)
   Trvalý odkaz

   Přesně tak dnes je taková moda čím větší krymoš fetak atd.tím ctihodnější občan a potom nikdo mi nebude říkat kdy mám klečet a kdy stát.

   Reagovat
  • 30 října, 2020 (2:35 pm)
   Trvalý odkaz

   A kdo poklekne za ty tři nevinné v Nice, “neggi” určitě ne.

   Reagovat
  • 30 října, 2020 (4:32 pm)
   Trvalý odkaz

   ty hajzly řezat a řezat,jestli jsi černej nebo bílej,když děláš bordel,dostaneš po palici!!

   Reagovat
 • 29 října, 2020 (3:40 pm)
  Trvalý odkaz

  Dělají dobře že se neponižují před černochama proč taky oni před námi taky neklečí.

  Reagovat
  • 30 října, 2020 (7:11 am)
   Trvalý odkaz

   Hlavně jde o velkou manipulaci… Proč musí sportovci veřejně prezentovat předepsaným ritualem názor na jakoukoli věc. Nejsou rasisti, ale ani opice, které budou dělat něco, jen aby se neřeklo…

   Reagovat
   • 30 října, 2020 (8:25 am)
    Trvalý odkaz

    Konečně se někdo odhodlal. Dal bych každému hraci, který poklesne, žlutou kartu.

    Reagovat
   • 30 října, 2020 (8:59 am)
    Trvalý odkaz

    Za ty prachy vám budou metat i kozelce.Za peníze v Praze dům.

    Reagovat
 • 29 října, 2020 (4:33 pm)
  Trvalý odkaz

  Co to tu melete za sračky. Black Lives Matter je oligarchy dotované rasistické a teroristické organizace, jejíž podpora je trestná podle zákona o Podpoře a propagaci hnutí směřujících k potlačování práv a svobod. BLM napadá i černochy a jejími členy či sympatizanty jsou jak běloši, tak černoši. Devianti nejsou rasově jednotní, nýbrž ideologicky! Snahou BLM je zakázat mj. policii a umožnit tak volný pohyb a činnost zločinců, hlavně černochů s cílem krást, znásilňovat, loupit a vraždit. To jsou cílem Black Lives Matter. Rasismus je jen zástěrka a BLM napadají a vypalují i budovy čenochů, pokud se jim nelíbí jejich názor. BLM je zezadu řízeno fašistickou Demoktratickou stranou, která se zároveň stará o jejich beztrestnost.

  Reagovat
   • 29 října, 2020 (10:52 pm)
    Trvalý odkaz

    správně oni nám budou řezat hlavy a my budeme ještě za ně klečet? Apropo nechystají se náhodou ti , co poklekli , nechat si je dobrovolně uříznout!? Přijde mi ten poklek jako tréninkové pózy pro budoucí akt popravy. V tomto případě snad i dobrovolné …
    .

    Reagovat
  • 29 října, 2020 (8:25 pm)
   Trvalý odkaz

   při takovém vzdělání by byl předpoklad i slušný slovník

   Reagovat
   • 30 října, 2020 (9:26 am)
    Trvalý odkaz

    At si kazdy vyjadruje co chce, jak chce, s vyjimkou podpory fasismu, rasismu a terorismu. Poklekavani povazuji osobne za nesmysl, kazdy zivot “matters”, nejen cerny. Stojici hraci Krasnodaru prokazali “common sense”,. That’s all. Paul F. Cat

    Reagovat
 • 29 října, 2020 (4:46 pm)
  Trvalý odkaz

  To jsou správní chlapíci,ne jako ti naši šašci kteří pokleknou i když ví že to dělají špatně.

  Reagovat
 • 29 října, 2020 (4:54 pm)
  Trvalý odkaz

  Furt se mluví o otroctví, dejte kontakt kde nějakého lze koupit.

  Reagovat
 • 29 října, 2020 (5:01 pm)
  Trvalý odkaz

  Toto jsou drobné střípky na kterých je vidět, proč část veřejnosti pokukuje po Rusku, navzdory halasné propagandě a sympatizuje s ním. Třeba takový zákaz zahraničního financování politických neziskovek je také sympatický nebo to, že rodinu tvoří muž a žena.

  Reagovat
  • 30 října, 2020 (6:27 am)
   Trvalý odkaz

   A tak ti ruští sportovci taky hezky klečí, jen ne před černochy, ale před Putinem, který zavedl v rusku nový fašismus. Hnutí BLM není nic jiného, potlačuje práva lidí na vlastní názor a snaží se lidi nahnat do stáda. To dělá Putin i hnutí BLM.

   Reagovat
   • 30 října, 2020 (2:21 pm)
    Trvalý odkaz

    Jsi pitomec a ještě anonymní a Putin by si s tebou měl vytřít…..,tady se píše o něčem co ti nedochází a pleteš do toho své choré vyblinkance.

    Reagovat
 • 29 října, 2020 (5:05 pm)
  Trvalý odkaz

  Také nechápu, proč by měl někdo klečet. Tyto móresy vynucování si čehokoliv zavánějí hlubokými totalitami nikoli ještě tolik vzdálenými. A je jedno zda se tomu říkalo nacismus či komunismus nebo jiný – ismus.

  Reagovat
 • 29 října, 2020 (5:52 pm)
  Trvalý odkaz

  Je hezké,že jsou místa a lidi,kteří nelezou po kolenou a nelíbají nouplísákům boty.

  Reagovat
  • 29 října, 2020 (7:35 pm)
   Trvalý odkaz

   Hlavně tím nepodporují rabující černou bandu, jako naši patolízali.

   Reagovat
 • 29 října, 2020 (5:57 pm)
  Trvalý odkaz

  Když naši fotbalisti poklekli, odpřísáhl jsem před rodinou, že už se na fotbal už nikdy nepodívám. Takhle nás už dlouho nikdo neponížil, jako ta klečící hovada.

  Reagovat
  • 30 října, 2020 (12:46 am)
   Trvalý odkaz

   Já osobně podporuji BLM,poněvadž mám smutné zážitky ze svých služebních cest po světě,zvláště v USA.
   Kriminalita u afroameričanů tam je asi ve stejném rozsahu,jako u nás.Většina afroameričanů má obdobnou mentalitu jako běloši.Dokonce reprezentace USA na olympiádě je složena ze 70% z černochů,
   kteří získávaji olympijské medaile.Jenomže doma na ně není stejný metr,jako na bílé.

   Reagovat
   • 30 října, 2020 (7:59 am)
    Trvalý odkaz

    no právě že by mělo záležet na všech, není to rozdělovat na nějaké skupiny… černí nebo bílí … to je špatně… tohle by se vůbec nemělo řešit, nikdo by na barvu kůže neměl ani poukazovat, natož to dávat do názvu hnutí…to je přesně ten rasizmus… BLM je zlo , těmto normálně stojícvám fotbalistům fandím…

    Reagovat
   • 30 října, 2020 (9:19 am)
    Trvalý odkaz

    Jaké smutné zážitky máš? Víš kolik procent zločinců v USA tvoří pachatelé z řad afroameričanů?
    Jsi naprostý demagog a hlupák. S pozdravem. S Klaus

    Reagovat
 • 29 října, 2020 (6:00 pm)
  Trvalý odkaz

  Záleží na všech životech ne jenom na tom černém

  Reagovat
 • 29 října, 2020 (6:02 pm)
  Trvalý odkaz

  Nevidím jediný důvod proč by měli klecet !!
  A hlavně nechápu proč jsou k tomu nuceni. Všichni jsme mohli vidět jak se BLM zachovalo a co provedli ve ( své zemi ) a tohle máme podporovat a klecet před tím!!!! 💩 💩💩

  Reagovat
 • 29 října, 2020 (6:03 pm)
  Trvalý odkaz

  Ano, proč by měli poklekat. Ať si pokleká ten, kdo podporuje zločineckou organizaci Black Lives Metter, kteří přepadají, rabují a ničí věřejné prostory. Strhávají sochy, no kněz Koniáš by se musel stydět, byl proti nim amatér.

  Reagovat
 • 29 října, 2020 (6:08 pm)
  Trvalý odkaz

  černá kůže automaticky nic neznamená ,úcta se musí zasloužit.ne vynutit.a to platí i o buznách apod.

  Reagovat
 • 29 října, 2020 (6:14 pm)
  Trvalý odkaz

  Na youtube jsem viděl video, kde banda černochů donutila bílou holku klečet a líbat jim boty. Na dalším videu banda černých výrostků zkopala školačku do bezvědomí a ukradli jí batoh. Kdysi jsem říkal, že nejsem rasista. Teď říkám, nebyl jsem rasista.

  Reagovat
 • 29 října, 2020 (6:45 pm)
  Trvalý odkaz

  Zde je důvod proč člověk kleká a tím se ponižuje…
  Slávu nesmrtelného Boha vyměnili za pouhé obrazy smrtelného člověka, ptáků, zvěře i plazů. Bůh je proto vydal nečistotě, po níž v srdci toužili, aby si navzájem prznili těla, když vyměnili Boží pravdu za lež a ctili stvoření a sloužili mu raději nežli Stvořiteli, který je požehnaný navěky. Ř.1-18

  Reagovat
 • 29 října, 2020 (6:49 pm)
  Trvalý odkaz

  Klečí se jedině před ,,Bohem”! Před černochy si kleká jedině vyšinutý tupoun a slaboch !

  Reagovat
 • 29 října, 2020 (7:33 pm)
  Trvalý odkaz

  Ja osobně se za naše reprezentanty hluboce stydím, jsou to ubožáci co nemají v hlavě mozek a netuší na čem stojí naše společnost, kultura a tradice
  P.

  Reagovat
 • 29 října, 2020 (8:33 pm)
  Trvalý odkaz

  Způsobili rozruch tím,že nepoklekli? To snad nikdo nemůže nikdo myslet vážně!! To je snad nějaká povinnost? To nemáme my,bílí žádnou hrdost? Jestli se včas neproberem, tak to bude konec naší bílé rasy……

  Reagovat
 • 29 října, 2020 (9:34 pm)
  Trvalý odkaz

  Já nikdy před nikým klekat nebudu. BLM je politické hnutí a pokud vím tak vždy všichni sportovní potentáti řvali, že do sportu politika nepatří. Nyní když se to týká černých, tak už to neplatí? BLM je rasistická organizace, která jasně prohlašuje, že pokud nebude po jejich, tak svrhnou systém a nastolí jiný.

  Reagovat
 • 29 října, 2020 (9:36 pm)
  Trvalý odkaz

  Já nikdy před nikým klekat nebudu. BLM je politické hnutí a pokud vím tak vždy všichni sportovní potentáti řvali, že do sportu politika nepatří. Nyní když se to týká černých, tak už to neplatí? BLM je rasistická organizace, která jasně prohlašuje, že pokud nebude po jejich, tak svrhnou systém a nastolí jiný.

  Reagovat
 • 29 října, 2020 (11:26 pm)
  Trvalý odkaz

  Klekat by měli ti, kteří měli kolonie v Africe. Rusko ani Čechy žádné kolonie neměly a tak se nemají za co omlouvat.

  Reagovat
 • 30 října, 2020 (12:04 am)
  Trvalý odkaz

  Hráči Krasnodaru mají svoji hrdost a není proč je za to kritizovat, neboď jediní rasisté jsou černí. Klečet pro BLM či kriminálníka a feťáka Floyda můžou jen duševní mrzáci včetně naší fotbalové reprezentace.

  Reagovat
 • 30 října, 2020 (4:06 am)
  Trvalý odkaz

  Chválím ePřehledně, které na rozdíl např. od Forum 24 poskytuje možnost komentovat. Komentáře mě potěšily, jsem na jejich straně.

  Reagovat
 • 30 října, 2020 (6:28 am)
  Trvalý odkaz

  To chce klid mnohem horší je, že když se svatosti BLM neklaní Je s nimi mediálně nakládáno jako s kriminálníky a to je nebezpečné. BLM se stal politikum a na stadiony nepatří. V ČR to nedává smysl a nikde to nejde univerzálně vyžadovat když to dělají v Anglii je to jejich problém ale ať s tím neotravují jinde

  Reagovat
 • 30 října, 2020 (7:01 am)
  Trvalý odkaz

  Poklekat za černochy? Proč? Že by jsme za chvíli klečely za asiaty a araby ne..? Nesmyslná propaganda, příkoří kolik ve světě je a zrovna černoši jsou něco extra? Blbost!! Btw. Jak tu někdo poznamenal: do sportu politika nepatří..

  Reagovat
 • 30 října, 2020 (7:20 am)
  Trvalý odkaz

  A co takhle klečet na hrachu? Nebo pokleknout na podporu hnutí mítů?
  Já jsem se zastyděl a svým černým otrokům jsem dal svobodu.
  Blahoslavení chudí duchem neboť jejich jest království nebeské.

  Reagovat
 • 30 října, 2020 (7:24 am)
  Trvalý odkaz

  ….jasný signál jakým směrem se má v budoucnu ČR ubírat

  Reagovat
 • 30 října, 2020 (9:11 am)
  Trvalý odkaz

  píšete, že na internetu se vyskytují na toto rozdílné názory.
  Ale tady všechny komentáře jsou 100% shodné.
  Všichni kritizují hnutí BLM a jsou proti poklekávání sportovců.

  Reagovat
 • 30 října, 2020 (1:37 pm)
  Trvalý odkaz

  Sportovně prohráli,ale co se týká zdravého rozumu a sebeúcty jsou vítězové.Ti naši trapní čutálisti si z nich můžou vzít příklad.

  Reagovat
 • 30 října, 2020 (2:19 pm)
  Trvalý odkaz

  Jsem zastáncem hnutí MLM (My Lives Matter), takže na BLM s.eru 🙂

  Reagovat
 • 30 října, 2020 (3:13 pm)
  Trvalý odkaz

  Někteří fotbalisté mají nejen odpor k teroristům,ale také zdravý rozum.Není důvod poklekávat před nikým a ničím.Čečtí fotbalisté jen prokázali,že jsou banda prodejných darebáků.Píči čeští,protože pro mne to není náš tým,ale prodejné coury.Pro peníze půjdou negrům líbat nohy.Jak už bylo uvedeno v jednom příspěvku:nebyl jsem rasista,ale díky černému rasismu jsem se jím stal.Rasismus bude existovat do té doby,do kdy se zločinci budou obhajovat barvou kůže a to jsou právě černoši!

  Reagovat
 • 30 října, 2020 (3:14 pm)
  Trvalý odkaz

  Omluva:správné slovo mělo být píši!

  Reagovat
 • 30 října, 2020 (3:36 pm)
  Trvalý odkaz

  V životě jsem poklekl pouze před Bohem a před ženou a tak to i zůstane.

  Reagovat
 • 30 října, 2020 (5:35 pm)
  Trvalý odkaz

  Všichni klekači zřejmě podporují rabování a zvěrstva které dotyčná organizace organizuje a podněcuje.Co jsem viděl v médiích tak většinou policisté zakročovali proti feťákům a násilníkům.

  Reagovat
 • 30 října, 2020 (5:47 pm)
  Trvalý odkaz

  Zasloužili by si trest smrti, za to že nepoklekli darebáci.Asi nepodporují to rabování a násilí nebo né?

  Reagovat
 • 30 října, 2020 (6:07 pm)
  Trvalý odkaz

  Je vidět že sportem se dá prosazovat politický názor.Našich reprezentantů je mi líto,jsou to bohužel jen loutky kterým někdo nařídil si kleknout a ti se bojí o místo v repre tak bi i váleli sudy.Prostě češi (přizdisráči)

  Reagovat
 • 30 října, 2020 (8:47 pm)
  Trvalý odkaz

  Ti co nepoklekli z Krasnodaru palec nahoru. Stejně jako borci z Marseille. Jen ať angláni vidí, že jsou jen loutky.

  Reagovat
 • 31 října, 2020 (9:58 am)
  Trvalý odkaz

  Za touto nevídanou pakárnou z drtivé většiny stojí pseudohumanistická media

  Reagovat
 • 31 října, 2020 (2:14 pm)
  Trvalý odkaz

  Bravo borci, netřeba klekat, před rabující verbeží.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.