Hon na čarodějnice. Lékař podezřelý z Maradonovy smrti promluvil

Zhruba před měsícem jej celá Argentina zaslouženě opěvovala jako národního hrdinu. Náhlá smrt fotbalové legendy nicméně pořádně zamíchala karty a raketově nabytou popularitu proměnila v čirou nenávist. Zkušeného neurochirurga, který provedl úspěšnou operaci mozku zesnulého Diega Maradony a zároveň tím legendárnímu fotbalistovi zachránil život, nyní kvůli údajnému zabití z nedbalosti vyšetřují úřady. Leopoldo Luque prolomil mlčení a zdůraznil, že jakákoli obvinění kategoricky odmítá. Sám sebe považuje za obětního beránka.

Hledání viníka je v plném proudu. Maradonovy dcery ukázaly na lékaře

Náhlé úmrtí teprve šedesátiletého fotbalového kouzelníka Diega Maradony provází řada dosud neobjasněných otazníků. Argentinské úřady aktuálně vyšetřují několik podezřelých okolností, mezi než se řadí například příliš pomalá reakce záchranné služby nebo údajné pochybení lékaře, který zesnulé legendě přibližně před měsícem zachránil život úspěšnou operací mozku. Překvapivé obvinění vůči zkušenému neurochirurgovi mají na svědomí Maradonovy dcery. Ty totiž během policejních výslechů naznačily, že právě Leopoldo Luque svému slavnému pacientovi nasadil špatné léky.

Netrvalo dlouho a uznávaného doktora v útrobách vlastní domácnosti navštívila třicetičlenná skupina vyšetřovatelů. Stejný počet policistů obsadil i jeho vyhlášenou ordinaci. Nesmírně závažná obvinění fotbalistových ratolestí devětatřicetiletého experta velmi zasáhla. Není se ostatně čemu divit. I kdyby jej úřady nyní nakrásně prohlásily za nevinného, hlubokou reputační jizvu už bohužel nikdo neodstraní. Emočně zraněný Luque během tiskové konference a navíc se slzami v očích prohlásil, že jakékoli zavinění Maradonovy smrti zásadně odmítá. „Chcete vědět, za co jsem zodpovědný? Za to, že jsem Diega miloval, staral se o něj a úspěšnou operací mu prodloužil život. Pro svého pacienta a přítele jsem udělal vše, co bylo v mých silách. Možná ještě víc.“

Za domácí péči nenesu žádnou zodpovědnost, brání se Luque

Diego Maradona byl svérázným člověkem a bohužel také pacientem. Ačkoli mu klinika po absolvování úspěšné operace doporučila hospitalizaci v jiném zdravotnickém zařízení, on neoblomně trval na propuštění do domácí péče, což shodou okolností podpisem posvětily právě jeho výše zmíněné dcery. Z tohoto vcelku logického důvodu se Leopoldo Luque brání veškerým obviněním, za péči mimo areál kliniky prý nenese žádnou zodpovědnost. „Měl jít do rehabilitačního centra. Nechtěl. Jsem hrdý na všechno, co jsem udělal. Nemám co skrývat. Jsem k dispozici spravedlnosti, ale znovu zdůrazňuji, že pochybení odmítám. Někdo se ze mě snaží udělat obětního beránka,“ uzavřel zřejmě nejznámější neurochirurg dnešní dní.

Zdroj: Buenos Aires Times

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.