František Straka skončil na dlažbě, Karviná se jej zbavila

Autor: David Sedlecký  – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0 ,
Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Spekulace táhnoucí se od letošního léta vzaly oficiálně za své. František Straka byl všeobecně považován za jednoho z horkých kandidátů na brzký vyhazov a navzdory předpokladům se držel svého dobrého bydla poměrně dlouho. Dokonce se nestal ani prvním odvolaným trenérem v České republice, na což sázkové kanceláře vypisovaly nejpravděpodobnější kurzy. Šestnácté kolo Fortuna ligy se mu však nakonec stalo osudným, MFK Karviná s ním rozvázala spolupráci. Kam známý cestovatel zamíří nyní?

Karviná se krčí na sestupových příčkách

V minulé sezóně bojovali fotbalisté Karviné o záchranu ve vůbec první baráži a ani nyní tomu, zdá se, nebude jinak. Podzimní část ročníku se pomalu chýlí ke konci a dnes již bývalým svěřencům Františka Straky náleží předposlední příčka a pouhých jedenáct bodů. Tristní je také pohled na posledních pět odehraných zápasů, v nichž hráči nevstřelili jedinou branku a pokaždé prohráli. Takto mizernou bilancí nedisponuje ani Opava na absolutního dně tabulky.

Že vám tyto důvody pro odvolání trenéra nepřijdou dostačující? Můžeme klidně ještě pokračovat. Poslední bod za remízu s výše zmíněnou Opavou získala Karviná koncem září. Jako jediný celek české nejvyšší soutěže před vlastním publikem dosud nezvítězila. Rozdíl mezi vstřelenými a inkasovanými brankami má -12, což je třetí nejhorší výsledek v lize. Je tedy spíš s podivem, že si František Straka nemusel sbalit kufry už mnohem dřív.

Co bude se Strakou dál? Všude byl, všechno zná

Jednašedesátiletý František Straka prošel jako fotbalista jen šesti kluby na české a německé scéně. Když se pak s kopačkami rozloučil a našel zalíbení v trénování, stal se z něj nefalšovaný světoběžník. Od roku 2000 do dnešního dne vystřídal neskutečných šestnáct mančaftů. V naší zemi vedl Teplice, Spartu Praha, Slavii Praha, Viktorii Plzeň, České Budějovice, Příbram a v neposlední řadě právě Karvinou.

Kvůli tomu, že byl v mnoha případech odvolaný vinou neuspokojivým výsledkům, se vcelku často stává terčem internetových vtipálků. Nedávno sám pobavil scénkou, kdy se s reportérem České televize nemohl shodnout na tom, jak zápas mezi Karvinou a Jihlavou z pohledu vstřelených branek dopadl. Pokud se Franz rozhodne odejít do ciziny, tyto drobnosti nám osobně budou určitě chybět.

Zdroj: MFK Karviná

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.