Pátek, 24 března
Shadow

Fotbalisté, kterým podzim v útrobách pražského Edenu vůbec nevychází

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Před pěti lety procházela finanční i výsledkovou krizí, díky přílivu čínských peněz se ovšem odrazila ode dna a neohroženě vykročila vstříc asi nejúspěšnějšímu období novodobé historie. SK Slavia Praha poskládala vskutku kvalitní kádr, který zaslouženě vládne domácí nejvyšší soutěži a skvělé výkony podává také v pohárových soubojích, kde pokořil nejednoho slavného soupeře. Přestože i podzimní statistiky zatím vypadají opravdu slibně a tým šlape jako dobře promazané hodinky, zdaleka ne každému sešívanému fotbalistovi momentálně kvete pšenka.

Ladislav Takács

Český fotbalista se slovensko-maďarskými Ladislav Takács bezpochyby patřil k těm nejpříjemnějším překvapením minulé sezóny. Defenzivní univerzál, jehož dlouholetý zaměstnavatel z Mladé Boleslavi uvolnil do hlavního města formou hostování, začal vinou obrovské konkurence pouze na lavičce náhradníků. Závažné zranění středního obránce Davida Hovorky ovšem pořádně zamíchalo s kartami. Trenér Jindřich Trpišovský musel hledat alternativu a právě čtyřiadvacetiletý odchovanec Františkových Lázní se v základní sestavě perfektně osvědčil. Stabilními výkony si dokonce vybojoval oficiální přestup. Během jara ještě nastupoval vcelku pravidelně, na podzim už ale dostává příležitost jen opravdu výjimečně. Všudy jinde by přitom fotbalista jeho kvalit určitě neleštil střídačku.

Ondřej Karafiát

Během letního přestupového okénka opustil liberecký Slovan, který jej pravidelně stavěl do základu, aby následně podepsal v Edenu, kde paradoxně nehraje skoro vůbec. Pětadvacetiletý Ondřej Karafiát je nesmírně pracovitým hráčem, těžko však může pomýšlet na výraznější herní zapojení, když proti němu stojí trojice nesmírně kvalitních středních obránců a zároveň reprezentantů. Minuty si spravedlivě rozdělují David Hovorka, Ondřej Kúdela a David Zima (U21), odchovanec letenské fotbalové školy proto vychází takřka naprázdno. Ačkoli nedávno odehrál premiérový zápas v seniorském národním týmu, čemuž většinou předcházejí úspěchy na scéně klubové, on šanci dostal jenom díky četným koronavirovým omluvenkám.

Tomáš Malínský

Stejnou trasou jako výše zmíněný Ondřej Karafiát během letní pauzy zamířil také Tomáš Malínský. Devětadvacetiletého záložníka loni zdobily skvělé individuální statistiky, fanoušci tedy logicky doufali, že stejná čísla zopakuje také na nové adrese. Jaké zklamání ale bohužel následovalo. Odchovance chrudimského fotbalového klubu limituje obrovská konkurence, přes kterou se do pole dostává pouze sporadicky. Podzimní měsíce většinou trávil mezi náhradníky, odehrál jen pět soutěžních zápasů bez jediného bodu a jeho budoucnost nevypadá příliš pozitivně.

Stanislav Tecl

Hlavně nepřepálit start. Tímto notoricky známým heslem se evidentně neřídil třicetiletý Stanislav Tecl, který první ligové utkání podzimu okořenil třemi přesnými zásahy, nicméně od té doby už střeleckou radost nezažil ani jednou. Sarkastičtí fanoušci prostřednictvím internetových diskuzí hlásají, že rodák z Jindřichova Hradce dokonal svůj každoroční standard a proto už na další branky do konce sezóny jednoduše nemá nárok. Tato poměrně štiplavá tvrzení přiživuje fakt, že ostatní útočníci pražské Slavie mají mnohem lepší statistiky a proto logicky dostávají více prostoru.

17 Comments

 • Špatné nákupy

  Z těch výše jmenovaných je Tecl už za zenitem a ve Slavii v podstatě nikdy nic moc nedokázal, Karafiát potřebuje delší čas, ale je hráčem s potenciálem. To Malinský byl omyl už při nákupu. Hráč, jehož filosofií je utíkat s balonem k vápnu a tam spadnout a získat trestný kop nebo penaltu. Nezapomenutelný byl jeho výkon za repre v utkání s Skotskem, kde prakticky rozhodl o naší porážce.

 • Tvrdý úděl náhradníka ve Slávii.

  Všichni tři jsou velmi kvalitní fotbalisti a je jen škoda,že v konkurenci ,jakou vytvořil pan Trpišovský musí čekat na svou šanci.Systém běžný ve světě čili tvrdá cesta k úspěchu u nás toto praktikuje právě Trpišovský a daří se mu .Nikdo nemá jistý dres nikdo nedostává milionový plat zadax,jako třeba ve Spartě.Proto je Sparta o tři parníky za Slávií.Nikde není napsáno,že se jmenovaní hráči nemohou v krátké době prosadit do základu.Slávie má nabitý program a Trpišovský dobře ví proč mám v záloze právě je.Na víc pokud budou přestupovat mohou i do kvalitních zahraničních klubů,neboť Slávie má ,již v Evropě velmi slušné renomé.

 • Anonym

  K výše uvedeným, Tecl je už za zenitem a v podstatě ve Slavii nikdy nic velkého nedokázal, Takács je hráč, který ještě může mnoho dokázat jen si musí zvyknout na treninkové tempo, Karafiát je hráč s potenciálem , jeho čas ještě přijde. Malinský , to byl nákupní omyl. Hráč jehož fotbalovou filosofií je pádit k trestnému území a tam upadnout a získat trestný kop nebo penaltu. V dnešním fotbale s VARem je už k nepoužití.

 • arco

  Ono přijde zranění, jednoduchá chyba, poklesne psychika a vše je jinak. Jen musí kluci vydržet a být pozitivní, i když se to dobře povídá, ale špatně provádí. Jednou jsi nahoře, jednou dole a role se otočí.

 • Anonym

  Sezóna je dlouhá,ještě šance přijde.Poporadku:Tecl- nikdy to nebyl super střelec,ale je bojovný,presujici hráč,který zastane spousty černé práce.Nevynecha jediný souboj,žádný míč není ztracený.Karafiat čeká na příležitost.Hovorka třeba po euru odejde do ciziny.Takacz alternativa za Holese.Za očekáváním je Malinský,ale i on se může chytit.

 • Slavia

  Mohou přijít zranění, v zimě nějaký odchod, tak šance na základní sestavu může mít každý z nich. Slávie bude hrát nejen ligu ale i v Evropě a širší kádr je nutností. Možná by ale tito hráči měli od pana trenéra dostávat víc šancí v lize – třeba proti relativně slabším týmům.

 • Prak

  Ano, to je normální, je jich tam hodně. Někdo zazáří, někdo naopak. Rozhoduje trenér kdo bude hrát a může jich hrát jen 11. Každý chce hrát. Buď vydrží, nebo odejdou. Ale kam… chachachá když všude je to napiču 🙂 a k nám nelezte sešívaná lůzo z vršovik.

 • Marty2019

  No, dneska někteří šanci proti relativně slabšímu soupeři dostali, a jak to dopadlo.

 • Anonym

  Tecl bez pardonu,je jeden z nejhorsich fotbalistu neben v lize,ale je druhe lize,zu Katastrophe es na nej divat,hruza,ti ostatni sanci maji sikovni kopaci.

 • Petr Majevský

  Jen malá poznámka.Hovorka je hráč,který podává skvělé výkony,ale jenom když tým také skvěle šlape.Už při mírném poklesu formy Slavie začal chybovat.Dokud Slavia pojede,bude dobrý.V opačném případě k ničemu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *