Fanoušek Burnley se za nápis na obloze omlouvat nehodlá

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Ačkoli se opětovný start anglické Premier League zatím zcela jednoznačně nese v duchu boje proti rasismu, ne každému je iniciativa ‘Black Lives Matter‘ po chuti. O tom se přesvědčili fotbalisté Manchesteru City FC a Burnley FC, jejichž vyjádření podpory utlačovaným menšinám narušilo letadlo táhnoucí ohromný nápis ‘White Lives Matter Burnley‘. K akci se krátce na to přihlásil Jake Hepple, který prostřednictvím sociálních sítí dodal, že omlouvat se skutečně nemá v plánu. Policie vyšetřování případu hned druhý den uzavřela, jelikož nedošlo k žádnému trestně postižitelnému činu. Fanouškovi tak za vyjádření názoru reálně hrozí “pouze” celoživotní zákaz vstupu na fotbalový stadion svého milovaného klubu.

Hepple uvedl, co jej ke spontánnímu činu motivovalo

Nejprve krátká rekapitulace. Násilná smrt afroamerického občana George Floyda vyvolala celosvětovou vlnu nepokojů, do kterých se zapojilo i mnoho slavných osobností. Anglická Premier League je pak z hlediska vyjadřování veřejné podpory iniciativě ‘Black Lives Matter’ ze všech sportovních soutěží vůbec nejaktivnější. Vedení slavné ligy vysílá tamní hráče do všech zápasů ve speciálně upravených stejnokrojích a aby toho nebylo málo, po úvodním hvizdu se všichni hlavní aktéři sesunou na kolena, aby ještě umocnili poselství, které se snaží předat dál. Pondělní utkání mezi Manchesterem City a Burnley ovšem bylo kvůli nečekanému narušiteli v nebeských výšinách hodně specifické. Zrovna během zmíněné protestantské chvíle se totiž nad stadionem prohnal letoun táhnoucí nápis ‘White Lives Matter Burnley’.

Policie začala incident na popud obou týmů vyšetřovat. Hledání viníka jim pachatel značně usnadnil. K činu se na sociálních sítích přiznal Jack Hepple, kterého vyděsili pohoršené komentáře valící se na jeho hlavu ze všech stran. Dlouholetý fanoušek Burnley nechápe, proč je jeho akce označována za rasistickou. Podnětem se prý stala vražda tří bílých lidí, která se odehrála o den dříve v Readingu. Jelikož domácí televizní stanice o této tragické události nepodaly téměř žádné bližší informace, vzal situaci do vlastních rukou. Údajně chtěl poukázat na to, že zvěrstva a brutální vraždy se netýkají pouze jedné komunity, ale nás všech.

Fanouškovi hrozí doživotní zákaz vstupu na stadion

Případem provokativního nápisu, který si ukradl všechnu mediální pozornost pro sebe, se v úterý zabývala policie. Došla ovšem k závěru, že nelze podnikat další právní kroky, protože jednoduše nebyl spáchán žádný trestný čin. Vedení Burnley navzdory rozhodnutí bezpečnostních složek ubezpečilo fanoušky, že se s názorem Jacka Heppleho neztotožňuje a naopak plně podporuje kampaň ‘Black Lives Matter’ po vzoru ostatních anglických klubů. I když Hepplemu za projevení názoru nehrozí žádný právní postih, nejspíš si jím definitivně zavřel brány na domácí stadion. Alespoň tak to podle zákulisních zdrojů aktuálně vypadá.

Zdroj: RT.com

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

41 komentářů: „Fanoušek Burnley se za nápis na obloze omlouvat nehodlá

 • 24 června, 2020 (6:00 am)
  Trvalý odkaz

  Premier League je rasistická organizace , která nechápe že záleží na všech životech ne jen černých a po jejím prohlášení by měli všichni slušní lidé bojkotovat jejich zápasy

  Reagovat
  • 24 června, 2020 (1:41 pm)
   Trvalý odkaz

   To je zvláštní, takže na bílých životech nezáleží, ale na černých ano? Proč?

   Reagovat
  • 24 června, 2020 (3:39 pm)
   Trvalý odkaz

   Rasistická organizace to není, ale je poplatná sponzorům a světovému trendu.

   Reagovat
  • 24 června, 2020 (9:46 pm)
   Trvalý odkaz

   Souhlas.Dnes je v módě,že většina bělochů poleze do za**u každé pomatené iniciativně.Za svoje životy protestovat nebudou a budou hledat rasismus tam kde není.Afroameričané za svoje práva bojovat umí a také dokáží se situace vytěžit.Mají to v genech.Hodně bělochů jsou bohužel ochočené a zalepené loutky.
   Když ubijou bělocha černoši tak se nic neděje.Nikdo neprotestuje a černoši už tuplem ne.Běloši se,ale budou omlouvat a klečet před černochy za úplné kraviny.Třeba za otroctví i když to nepamatuje ani jejich babička a to někomu,kdo otroctví zná jen z filmů a vůbec se ho netýká.To dost nechápu a potvrzuje můj dojem,že se z bělochů stávají degenerovaný otroci.Necháme si na**** na hlavu.Samozřejmě policajta,který zabije člověka spoutaného s rukama za zády by měli odsoudit za vraždu.Je úplně jedno jestli oběť byl narkoman nebo zloděj.Tobu namyšlenému blbovi bylo úplně jedno jestli klečí na černochovi nebo bělochovi.Machýrek s rukama v kapsách si užíval,že ho někdo natáčí věřil,že ho bude někdo obdivovat.Myslel,že je nedotknutelný policista protože to tak fungovalo po staletí.

   Reagovat
 • 24 června, 2020 (6:51 am)
  Trvalý odkaz

  The Most Racist Footbal Club in the World. #BoycottBurnley

  Reagovat
   • 24 června, 2020 (8:52 am)
    Trvalý odkaz

    smysluplný komentář pro vymaštěnýho člověka,kterej nechápe,že na všech životech záleží,ne jen na těch černých.V roce 2016 Tony Timpa zemřel při zatýkání a nikoho,kromě pár regionálních deníků to nepohoršovalo a teď jeden černoch zemře,všechny hlavní média to rozmáznou a ty jako tupá ovce přikyvuješ svou tupou hlavou…

    Reagovat
     • 24 června, 2020 (7:44 pm)
      Trvalý odkaz

      Ti, co nejvíc řvou “Black Lives Matter” byli první, co přikládali polínka pod hranice s čarodějnicemi, pálili zakázané knihy a udávali své známé, rodiče, sousedy za něco, co se nesmělo říkat…
      Já ale chci říkat, co si myslím !!!
      Ten chlapec má pravdu 🙂 A říká jen to, co si myslí…
      Daniel

      Reagovat
  • 24 června, 2020 (8:54 am)
   Trvalý odkaz

   Další tupej dement,kterej je línej zjistit si informace.Zadej si Tony Tempa blbe

   Reagovat
   • 24 června, 2020 (9:47 am)
    Trvalý odkaz

    Tony Timpa zemřel následkem užití drog a stresu. Pokud vím,tak Floyd užíval drogy taky, tak proč tady nadáváš do dementů?

    Reagovat
 • 24 června, 2020 (6:53 am)
  Trvalý odkaz

  Do hajzlu už s těma negrama. Začíná to připomínat film Úsvit planety opic. Jestli jim bude svět i nadále jen pochlebovat, tak nám sežerou.

  Reagovat
 • 24 června, 2020 (6:56 am)
  Trvalý odkaz

  Do hajzlu už s těma negrama. Začíná to připomínat film Úsvit planety opic. Jestli jim bude svět i nadále jen pochlebovat, tak nám sežerou

  Reagovat
 • 24 června, 2020 (7:18 am)
  Trvalý odkaz

  Tady už neplatí 1 + 1 = 2, nám tvrdí že to kolečko je příliš hranaté. Za popsání reality budueme velmi brzy zavírání do koncentráků.

  Reagovat
 • 24 června, 2020 (7:32 am)
  Trvalý odkaz

  Takto vypadá zánik Západní (Evropské) civilizace v přímém přenosu..

  Reagovat
 • 24 června, 2020 (7:46 am)
  Trvalý odkaz

  Jejich způsob boje za práva černochů má absolutně opačný efekt…..lidé co rasisti nikdy nebyli se jimi stávají…to je masáž

  Reagovat
  • 25 června, 2020 (10:08 am)
   Trvalý odkaz

   Souhlasím. Pomalu se ze mne rasista opravdu stává. Nemám totiž moc na výběr. Stává se ze mě pokrytec. Snažím se vycházet “jiným” spoluobčanům vstříc, snažím se s nimi vycházet a to i přesto, že je prostě rád nemám. Nevěřím jim. Není to správné, ale zneužívají své pozice “utlačovaných” a to mě vadí. Oni umí držet pospolu a využít tak své síly oproti nám, ostatním. Je pouze otázka času, kdy nám i tady ukáží co umí. Rabování je ukázkou toho, že pouze zneužívají svoji pozici utlačovaných a celá věc je pro ně jen záminkou obohatit se na úkor druhých, poničit cizí majetek a zase si tak nějak o malý krůček posunout hranice toho, co si mohou dovolit . A my samozřejmě pomalu , ale jistě uhýbáme… Nevím, jestli jsem sám kdo má ten pocit, že prakticky pokaždé, když se rabuje, tak se jedná o černošskou demonstraci? Mám pocit, že většinou ano. Budu se nadále chovat slušně, ale trochu se v budoucnu bojím reakcí na to, když některého z nich někdy zapomenu třeba jen pozdravit. Pokud nepřestaneme uhýbat, tak to může nakonec blbě dopadnout.

   Reagovat
 • 24 června, 2020 (8:24 am)
  Trvalý odkaz

  Jedna věc je USA,kde žádný černo-bílý problém tak jak ho ta banda ničemů Americe vyčítá,dávno neexistuje,naopak stát USA vydává každoročně mnoho miliard na edukační programy pro černochy a existuje tam tzv. pozitivní diskriminace která černochy upřednostňuje před bělochy a to trvá desítky let.Tam ten problém bude asi uměle vyvolaný Clintonovci aby podrývali Trumpa.
  Angli je zase cosi jiného-je to země degenerovaná,rozložená muslimy i vlastní labouristickou vládou.Prostě cizáci už tam mají navrch a tohle je jen další příležitost jak plivat na vlastní předky a posunout se dál na šikmé ploše.

  Reagovat
 • 24 června, 2020 (8:49 am)
  Trvalý odkaz

  LOL – smrt afroamerického občana George Floyda …. von to byl sice feťák a kriminálník, ale jinak to byl docela pohoda kluk, no ne?

  Reagovat
 • 24 června, 2020 (10:31 am)
  Trvalý odkaz

  No zákazem vstupu na stadion se to jistě nevyřeší. Minimálně podmínku a doživotní zákaz pilotovat. Pak se divíme, že nám ta letadla padají na hlavu, když smí pilotovat kdejaký pomatenec.

  Reagovat
  • 24 června, 2020 (12:26 pm)
   Trvalý odkaz

   Tobě evidentně na hlavu už nějaký to letadlo spadlo. Nebo jsi tak vymaštěnej od narození?

   Reagovat
 • 24 června, 2020 (10:44 am)
  Trvalý odkaz

  Az si daji na dresy Uigur lives matter, tak by se dalo uvazovat o dalsi akci a mozne omluve za recesi. Ale na to nemaji koule, Cina by je sezrala. Ale slusni lide, kteri se nebrani dostanou dozivotni zakaz. Jsou to slabosi, ubozaci a hlavne RASISTI, ztratlii v mych ocich jakoukoliv uctu. Po teto akci si s jejich Black lives matter tak akorat vytru svoji bilou …. za vice nestoji. At se podivaji do statistik kriminality odkud ze se ti lide, kteri porusuji zakony berou. A vubec, nelibi se vam to? Tak mate zustat doma, zadni uprchlici a zadna humanitarni pomoc, az zase budete pachat nejakou genocidu, nebo jinou kratochvili.

  Reagovat
 • 24 června, 2020 (1:42 pm)
  Trvalý odkaz

  To je zvláštní, takže na bílých životech nezáleží, ale na černých ano? Proč?

  Reagovat
 • 24 června, 2020 (4:14 pm)
  Trvalý odkaz

  Za to,že klub znevážil bílého člověka,že neuznává jeho hodnotu,by měl být okamžitě vyloučen z anglických lig a kapitán,co tuto rasistickou prasečinu podpořil,by měl být doživotně suspendován.Stop Black Rasizm- White Lives Matter

  Reagovat
 • 24 června, 2020 (5:07 pm)
  Trvalý odkaz

  Co takhle nápis:na všech životech záleží!!!
  Nějaký migrant z Afriky zabije tři bílé lidi v Londýně a pomalu se nic neděje…..kdyby Floyd poslouchal pokynů policie tak by se nestalo co se stalo i když zákrok policie je totálně neomluvitelný.A úplná pecka je to jak někomu nejednou vadí sochy kolonistů které jsou v Anglii a USA několik desetiletí.Vrchol všeho je zneuctění soch Churchilla a de Goola (nebo jak se to píše).

  Reagovat
 • 25 června, 2020 (6:40 am)
  Trvalý odkaz

  Ať chceme nebo nechceme stávají se z nás Calhounovi myši (viz. https://ifenomen.cz/veda/dokonaly-zivot-zabiji-experiment-ktery-prekvapil).
  Máme dostatek všeho a už nevíme coby. Sociální vztahy se vyvíjejí podle jednoho scénáře s minimálními odchylkami.
  Těšil jsem se na to, že nějaký iniciativní právník autora WLM zkusí pohnat k soudu za rasizmus a že to vyhraje. Bylo by to ohromné vítězství protože by tím zároveň prohlásil, že BLM i jeho přívrženci jsou rasisti.
  I v Evropě je známo, že při zatýkání je vhodné neklást odpor. Poslední dva případy “černých” ukázané v TV jasně dokumentují kladení odporu. V jednom případě dokonce odebrání zbraně policistovi. Položme si i otázku proč asi ten polda tak dlouho na něm klečel. Nebylo to proto, že byl kolem dav a policisté místo toho aby v klidu dotyčného naložili byli nuceni sledovat co ten dav dělá. Podívejte se na to jiným pohledem. Americký policajt není ve stejné situaci jako český nebo německý. Při zatýkání v některých čtvrtích riskují, že zatýkanému přijde na pomoc některý z “bratří” (z gangu). Floyda zabil přihlížející a policisty obtěžující dav. Rovněž si je potřeba uvědomit, že policisté si vás nevšímají pokud nemají důvod, a ten jim dotyčný dal.

  Reagovat
 • 25 června, 2020 (6:40 am)
  Trvalý odkaz

  No life matters. Only money matters. Unfortunately.

  Reagovat
 • 25 června, 2020 (6:47 am)
  Trvalý odkaz

  Doživotní zákaz vstupu na stadion …
  Na základě čeho? Letadlo s fotbalem nemá nic společného. Výtržnost na stadionu to také nebyla.
  Myslím si, že by z takového zákazu nakonec mohla být hezká permanentka. Měl by k tomu stačit šikovný právník.

  Reagovat
 • 25 června, 2020 (5:14 pm)
  Trvalý odkaz

  tenle kluk co to udelal s tim letadlem si zaslouzi uctu udelal to za vsechny slusne lidi a ten klub by se mel stydet politika do sportu nepatri

  Reagovat
 • 26 června, 2020 (3:09 am)
  Trvalý odkaz

  Každý zdravě uvažující ví, že slovo rasizmus zneužívá pouze ta část populace, která do toho svou barvou, leností, používaním nasilí, tlupovou stádností, a dalších parazitujících skutečnostech na státech které je živí, pouze totálně zneužívají systém svých zemí kde žijí. Po posledních událostech ve Státech je naprosto varujících vidět, že se jedná o totální terorismus, který se musí potlačit všemi silovými prostředky. Kopal bych do prdele všechny politiky, představitele klubů, manažery, kteří prodají svou hrdou minulost za za pár populistických keců a bodů. Fuj jim, hajzlům. Naše rasa tu ještě je a dlouho bude. To, že naše fotbalové mužstva jsou probarvené, není chybou fanoušků, ale nenažraných a neschopných a zbytečných rádobymanažerů.

  Reagovat
 • 26 června, 2020 (11:48 am)
  Trvalý odkaz

  negr patří do Afriky ! proč se tim vůbec zabývat ? rasisti jsou negři !

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.