Úterý, 7 února
Shadow

Česká kocábka ztroskotala. Víkendové reprezentační utkání nesedlo těmto fotbalistům

„File:Jaroslav Šilhavý, CZE-NIR 2019-10-14 (2).jpg“ by Tadeáš Bednarz is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Namísto dramatického kvalifikačního střetnutí zasloužené vítězství belgického mužstva. Víkendové představení tuzemské reprezentace nedopadlo ideálně, Šilhavého zdecimovanou posádku vyřídil favorizovaný cizozemský konkurent. Pozitivní hodnocení sklidili například Staněk, Pešek nebo Hložek. Společně si rozebereme domácí fotbalisty, kterým nedělní zápas absolutně nesedl.

Aleš Matějů

Nemastné individuální vystoupení zaznamenal Aleš Matějů, kterého momentálně využívá italský druholigový celek Brescia Calcio. Příbramského rodáka evidentně svazovaly defenzivní povinnosti, výpady tuzemského reprezentačního mužstva prakticky neovlivnil. Během posledního belgického úderu zaspal, rozeběhnutý křídelník Alexis Saelemaekers měl úplně volnou cestu. Kvalitám zraněného Bořila se prozatím nevyrovnal.

Filip Kaša

Sedmadvacetiletý fotbalový obránce Filip Kaša absolvoval hrůzostrašnou reprezentační premiéru. Těžkopádnou rozehrávkou prohnal vlastního brankáře Vaclíka, který následkem bolestivého přišlápnutí zanedlouho odstoupil. Mezičas vyplnil pomalým stíháním hvězdného Lukakua, jehož levačka otevřela zápasové skóre. Postupně se zlepšoval, ideální výkon to ale rozhodně nebyl.

Antonín Barák

Zatímco nedávný kontinentální šampionát ozdobil nápaditou rozehrávkou, dokonalými standardkami a tvořivými myšlenkami, belgickým hvězdám vůbec nestíhal. Šestadvacetiletý ofenzivní záložník Antonín Barák si začátkem utkání nasadil neviditelnou masku, kterou odstranil teprve zbytečný karetní trest. Směrem dopředu nic kloudného nevymyslel. Podprůměrným výkonem mnohé zklamal.

Matěj Vydra

Česká fotbalová reprezentace během víkendového kvalifikačního utkání zazdila několik interesantních příležitostí. Obrovské zklamání vyvolal především devětadvacetiletý Matěj Vydra, který trestuhodně neproměnil samostatný únik. Jihlavský odchovanec tradičně naběhal velké množství kilometrů, pracovitosti ovšem chyběla nadstavba. Vykartovaného Patrika Schicka zastoupit nedokázal.

20 Comments

 • Jiri Kotalik

  Vydru jsem nikdy nevidel zahrat dobry zapas. Nepochopim proc je povolavan do repre kdyz v klubu zahriva lavicku nahradniku?

 • Pavel

  Ve Wotfordu byl dva roky za sebou nejlepší střelec championchip a byl k nezastavení.Viděl jsem spoustu utkání,takže ty jsi toho moc neviděl.

 • Bery

  Vydra je totální dřevák, uvědomte si, že ten kluk nedělá od rána do večera nic jinýho než že kope do balonu a pak nedokáže přehodit ze 3m ležícího golmana. Takovou šanci prostě musí proměnit, to je jako kdyby se autobusák netrefil s busem na zastávku. Místo 1-2 za chvíli 0-3, hotovo vymalováno, nemá tam co dělat, o čem se tady bavíme?

 • Vašek

  Já si myslím, že máte pravdu ale hlavní problém vidím v základní strategie mužstva.Za celkovou koncepci odpovídá trenér a proto by se měla změnit strategie hry včetně typologicky odolnějších hráčů s momentem překvapení – hlavně vůli po vítězství .To může změnit jen nový trener.

 • Petr

  No, myslím že komu to nesedlo zatím nikdy je Hložek. Vubec neví co hrát. Nepochopím…… Jinak slušné, nebo někdo čekal něco víc?

 • Gilmak

  víš, že je to 7 let? Z toho nemůže nikdo žít. Nemá v repre co dělat.

 • Jorry

  Asi jste viděl jiný zápas, Hložek byl s Belgií jeden z nejlepších hráčů

 • Petr

  Zdravím
  Herní výkon našeho mužstva byl v pohodě dobře se na to koukalo, problém byl v efektivitě, Belgii vyšlo úplně všechno, naši nedokázali zakončit bohužel dlouhodobě nemáme žádného útočníka světových parametrů (kromě Schicka), Hložek není špatný a jeho čas ještě přijde, Vydra je totálně marný už delší dobu, nemá v repre co dělat.

 • Zdeněk

  Kaša, děs a hrůza. Jak někdo takový může hrát stopera a to hned proti Belgii. Zranění brankáře Vaclíka jde jednoznačně za ním a jeho pomalou malou domů !!! Když to neumí, tak ať hraje raději směrem do předu. Již zápas s Běloruskem měl být pro nás varováním, že s takovým nemasným a neslaným výkonem nemůžeme v Belgii uspět. Jinak souhlasím s předřečníky, že někteří hráči nemají v reprezentaci vůbec co dělat a když jsou ještě tito upřednostňováni trenérem, tak je něco opravdu špatně !!!

 • Zdeněk

  Naprosto souhlasím s uvedeným komentářem. Nic jiného, než fotbal celé dny nehrají a tak by to i dřevo zakončilo lépe !!!

 • Anonym

  Silhavy je nejslabsi clanek v muzstvu neumi rict jednu souvislovou vetu jak muze mit respekt takovy moula?

 • Ivan

  Silhavy je nejslabsi clanek v muzstvu neumi rict jednu souvislovou vetu jak muze mit respekt takovy moula?

 • Marty09

  V čem byl proboha nejlepší? Běh tam jak splašený, motá se po celém hřišti, ale nenaběhne si tam, kde by mohl dostat balon. Ostatní ho nejdřív hledají, kde vůbec je, a to zbrzdí celou akci. To je ovšem i chyba trenéra, že není schopen určit jednoduchou taktiku podle toho, jaké má hráče, pořád se ohlíží na to, jak hraje soupeř.

 • Anonym

  Začal to Kaša vyřadil Vaclíka , Mtějů největší omyl nominace, Souček ,Coufal nic nepředvedli. Jediný Barák hraje dopředu a Hložek s Peškem se taky snažily hrát fotbal.

 • Jaromír

  Nejdříve by bylo dobré si přiznat, že reprezentační mužstvo je obrazem hráčské kvality v klubech. repre trenér nemá možnosti je učit první dotek, přihrávku, briblink, dynamiku a rychlost. Naši hráči bohužel nemají ani dostatek sebevědomí a když k tomu přidáme jednoznačný rozdíl mezi kvalitou jednotlivých hráčů, tak je náš problém na světě. Z toho vyplývá, že repre trenér hledá takovou taktiku, aby mužstvo bylo alespoň výsledkově konkurence schopné. Dokud se na klubové úrovni se nic nezmění, nezmění se výrazně ani repre. Kolik našich hráčů hraje v nejlepších klubech v Evropě? Abychom byli tam, kde si to všichni přejeme, tak při zraněních a pod. musíte mít alespoň ve výběru v top kvalitě 20 hráčů a to bohužel nemáme.

 • Homolka

  myslím, že by měl pan Šilhavý okamžitě skončit aby jsme se opět pokoušeli hrát fotbal!!!

 • Hanzl

  Mužstvo je slabší i z toho důvodu,že jsme se jako republika rozdělili.
  Jinak těch důvodů je pochopitelně více.

 • Petr Kuš

  Četl jsem glosář pana Csaplara, v jednom má pravdu, problém je v lize. Nač nadstavba, 18 týmů a nejlepší je mistr a basta. Ale co dál, Slavia z formy, Plzeň jakbysmet odkud brát. Ti co jsou v zahraničí, o těch, kromě Součka, nic nevíme, ale nejsou tam srdcaři, Darida se už na to vykašlal.
  Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *