Bučení a pískot. Hráči americké MLS to za protesty pořádně schytali

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Fotbalová MLS se po vzoru dalších zámořských sportovních soutěží vrátila na scénu. První duel restartovaného ročníku připadl nováčkovi z Nashvillu, jemuž se do cesty postavil Dallas s českým útočníkem Zdeňkem Ondráškem. Utkání plné dramatických momentů skončilo překvapivým vítězstvím ligového debutanta, nicméně hlavní díl pozornosti zahraničních médií si pro sebe ukradla úvodní ceremonie. Fotbalisté na znamení protestu pro rasové nesnášenlivosti hromadně poklekli, což několik přítomných diváků odměnilo ohlušujícím pískotem a bučením.

Kampaň Black Lives Matter u diváků neuspěla

Přestože pandemie nového koronaviru ještě rozhodně není pod kontrolou, zámořské sportovní soutěže se postupně vracejí na scénu. Po hokejové NHL či basketbalové NBA mohou diváci opět sledovat také zápasy fotbalové MLS. Hned prvnímu klání obnovené sezóny mezi Dallasem a Nashvillem se dostalo ohromné mediální pozornosti, což ale s výkony hráčů na hřišti nemá bohužel vůbec nic společného.

Krátce před úvodním hvizdem se stadionem rozezněla americká státní hymna a fotbalisté po vzoru kolegů z jiných oblastí sportu hromadně poklekli, aby tak vyjádřili nesouhlas s rasismem ve společnosti a zároveň podporu kampani Black Lives Matter. Celkem 2912 diváků v ochozech s nimi tento názor nesdílelo. Z tribun proto vycházel ohlušující pískot doprovázený neméně hlasitým bučením. Jeden z přítomných fanoušků byl dokonce vyveden pořadatelskou službou poté, co na hřiště hodil lahev s vodou.

Někteří hráči vyjádřili naprosté znechucení

Obránce Dallasu Reggie Cannon byl děním při úvodní ceremonii evidentně rozhozen. Po zápase se netajil obrovským zklamáním, chování fanoušků na tribunách označil za naprosto nechutné. Dvaadvacetiletého mladíka se velice dotklo, že na něj lidé bučeli jen kvůli odlišnému názoru. Všichni ti hlasití oponenti dle jeho názoru vůbec nechápou, proč je potřeba klečet a poukazovat tak na rasovou nesnášenlivost. Rána do zad způsobená diváky z vlastních řad prý ohromně bolí a zřejmě se jen tak nezahojí.

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

23 komentářů: „Bučení a pískot. Hráči americké MLS to za protesty pořádně schytali

 • 15 srpna, 2020 (7:35 am)
  Trvalý odkaz

  To je jeho problém, že byl znechucen chováním fanoušků. Ono totiž je potřeba pohlédnout i na to, že i ti fanoušci mají odlišný názor a pokud je tento názor navíc většinovým, tak je to on, kdo musí srazit paty a jít. Navíc tyto fanoušky určitě nezajímá nějaký politický názor trouby na hřišti. Oni si zaplatili za zábavu pro kterou si na zápas přišli a ne za politickou agitaci. Takže ať si to z hřiště vezme domů a založí si politickou stranu za práva černých.

  Reagovat
  • 15 srpna, 2020 (9:13 am)
   Trvalý odkaz

   Osobně mám stejný názor. Vždycky se říkalo, že se do sportu nemá míchat politika. Ostatně taková byla vize i pro olympijské hry. Jenže se někdo chce zavděčit politikům a je to úplně jinak. Navíc si myslím, že skutečně převážná většina lidí má jiný názor, než politici.

   Reagovat
  • 15 srpna, 2020 (5:24 pm)
   Trvalý odkaz

   Kdybych byl kameník, vytesám Vaše slova do mramoru (pochopitelně bílého). 🙂

   Reagovat
  • 16 srpna, 2020 (9:36 am)
   Trvalý odkaz

   Hraje pro fanoušky. Tak ať drží kušnu a politiku si nechá na doma. Klacek jede rozjívenej.

   Reagovat
 • 15 srpna, 2020 (3:56 pm)
  Trvalý odkaz

  To jsou ti ušlechtilí bojovníci za spravedlnost.Jen musí jít o jimi propagovanou spravedlnost,jinak jsou znechuceni.Pravdu mají pisatelé nade mnou.Když chce dělat politiku,tak mimo sport!

  Reagovat
 • 15 srpna, 2020 (5:39 pm)
  Trvalý odkaz

  A potom co je Black Lives Matter další rasisté co znají jediné rasismus divim se že se lidi nikdy nepoučí at máš jakoukoliv rasu je to jedno jen musíš dodržovat lidskost zákony které jsou správné a vědět že rasismus neskončí nikdy vždy se najde kdo je rasista

  Reagovat
 • 15 srpna, 2020 (6:12 pm)
  Trvalý odkaz

  U hymny se odjakživa stojí. Všechny potrestat.

  Reagovat
 • 15 srpna, 2020 (6:25 pm)
  Trvalý odkaz

  Jo mě zas přijde naprosto nechutný , jak protestující ničí a rabuji!!

  A za druhé co to má co dělat se sportem ? Ať si ve svém volnu děla co chce ale na hřišti má hrát a netahal tam politiku !!

  Reagovat
 • 16 srpna, 2020 (8:41 am)
  Trvalý odkaz

  Nevím co je to za blbý hnutí, pokleknout, proč? Před kým? Jak to řekl ruský závodník, myslím z F1, který odmítl pokleknout, jsem Rus a my rusové klečíme jen před bohem a vlastí. A má pravdu. Proč třeba nenosí ti co jsou pro tu přihlouplou kampan’ nějakou pásku přes ruku nebo tak něco? Nekleknul bych ani kdyby klečelo mých deset spoluhráčů!

  Reagovat
 • 16 srpna, 2020 (9:44 am)
  Trvalý odkaz

  Ať bílí rasisti přestanou vyplácet soc.dávky černým a pak uvidíme!!!!

  Reagovat
 • 16 srpna, 2020 (2:45 pm)
  Trvalý odkaz

  “… několik přítomných diváků odměnilo ohlušujícím pískotem a bučením.” K tomu není co dodat. 🤣

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.