Balotelli začíná zlobit a vedení Brescie lituje, že jej angažovalo

Mario Balotelli po několika klidných měsících znovu vystrkuje drápky, přestože už si mnozí mysleli, že má období vzdoru definitivně za sebou. Podle zahraničních médií se fotbalista dvakrát za sebou nedostavil na společný trénink klubu Brescia Calcio a aby toho nebylo málo, navrch ještě požaduje finanční odškodnění ve výši deseti milionů korun. Tréninky totiž údajně bojkotoval proto, že mu zaměstnavatel nedokázal zajistit kvalitní podmínky. Majitel tradičního italského celku Massimo Cellino začíná litovat, že věčného potížistu vůbec kdy přivedl.

Balotelli hraje podle vlastních pravidel

Mario Balotelli si během své bohaté kariéry zahrál hned za několik úspěšných klubů. Všude pak zanechal výraznou stopu na fotbalových trávnících, ale bohužel také mimo ně. Kupříkladu José Mourinho jej jako hlavní trenér Interu Milán, s nímž hvězdný útočník třikrát ovládl Serii A a jednou i prestižní Ligu mistrů, kritizoval za nedostatečnou snahu při trénincích a četné osobní skandály, které vrhaly neblahé světlo na celý tým. Balotelli od té doby ušel dlouhý kus cesty a když se v polovině roku 2019 přestěhoval z Francie do Brescie Calcio, vedení italského klubu se naivně domnívalo, že období výstřelků už má snad definitivně za sebou. Jak moc se ovšem mýlilo.

Devětadvacetiletému potížistovi se během první sezóny na nové adrese příliš nedařilo střelecky ani herně, poslední místo v průběžné tabulce Serie A to ostatně jenom potvrzuje. Spoluhráč Aleše Matějů a Jaromíra Zmrhala se navíc po skončení koronavirové přestávky vrátil v tristní fyzické kondici a když měl tento týden dorazit na společný trénink, bez jakéhokoli zdůvodnění tak dvakrát neučinil. To se samozřejmě nelíbí jeho spoluhráčům, trenérům a ani majiteli klubu Massimu Cellinovi. Ten Balotellimu podle italského deníku Gazzetta dello Sport dokonce nabídl možnost předčasného ukončení spolupráce, což ale fotbalista odmítl a namísto toho požaduje kompenzaci ve výši 400 tisíc eur.

Fotbalista trénovat chtěl, údajně ale nemohl

Mario Balotelli sice dlouhodobě neuznává autority a k tréninkům se staví tak nějak po svém, v tomto případě ovšem hází vinu na vedení Brescie. Rodák z Palerma by před opětovným startem sezóny údajně rád ladil formu, jenže nemůže. Kvůli špatným podmínkám pro přípravu teď požaduje odškodnění deset milionů korun a o vážnosti situace svědčí i fakt, že se věcí zabývají kluboví právníci. Přestože se Massimo Cellino na příchod jednoho z nejvýraznějších hráčů posledních let opravdu těšil, s odstupem času bohužel přiznává, že přivést ho do týmu bylo obrovskou chybou. Super Mario si zkrátka nedá říci a rád dělá věci zcela opačně, než po něm lidé chtějí. Jako týmoví hráč je tedy naprosto nepoužitelný, byť po stránce individuálních se mu málokdo dokáže rovnat.

Zdroj: x-sport.news

David Břach

Sportovní nadšenec a zarytý milovník psaného slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.