Terminátor padl v ringu i světových kinech

“IMG_7824a” by btckeychain is licensed under CC BY 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Karlos Vémola a jeho sobotní prohra v ringu není jedinou smutnou zprávou, kterou značka “Terminátor” zaznamenala. Do kin totiž nedávno vstoupil šestý díl stejnojmenné filmové série, jíž si pod taktovku vzal dříve úžasný James Cameron. Výsledek ale zůstal daleko za očekáváním a stejně tak tomu je i po finanční stránce. Temný osud bude více než 100 milionů dolarů v mínusu a stane se jedním z největších letošních propadáků.

Karlos Vémola jako Terminátor nepřesvědčil

Český zápasník Karlos Vémola se v sobotu představil na galavečeru Oktagon 15, kde změřil síly se svým slovenským protějškem Atillou Véghem. Ačkoli měl Terminátor veřejnost na své straně, přesto nedokázal evidentní výhody přetavit v úspěch. Prohrál po 127 vteřinách a dveře do UFC se mu tak nejspíš definitivně uzamkly.

Terminátor: Temný osud propadl po celém světě

Arnold Schwarzenegger se znovu představil v ikonické roli vražedného stroje z budoucnosti. Na získání přízně obecenstva navíc nebyl úplně sám jako v předchozím díle. Po dlouhé době se po jeho boku objevila vyžilá Linda Hamilton jako Sarah Connor. Mackenzie Davis a Gabriel Luna (Ghost Rider ze seriálu Agenti S.H.I.E.L.D.U.) pak byli jen příjemným bonbónkem navrch, který měl pomoci vrátit značku Terminátora zpět na vrchol.

Projekt však ztroskotal na slabé reklamní kampani a předchozích propadácích. Arnie si očekávaný comeback vyčerpal v pětce, Linda Hamilton příliš netáhla. A co takový James Cameron? Jasně, Avatar nebo Titanic se řadí mezi kinematografické skvosty. Jenže v poslední době už není režisér a producent stejným člověkem, jakým býval kdysi. Alita: Bojový anděl to v kinech ostatně dokázala o rok dříve.

Podtitulek “Temný osud” byl pro poslední díl Terminátoří série zvolen vskutku trefně. Producenti kvůli němu přijdou minimálně o 130 milionů dolarů, pokud se zájem obecenstva ještě výrazněji nepropadne. Nyní se ani neodvažujeme říci, jestli má kultovní značka vůbec nějakou naději, že se dočká dalšího pokračování. A proč by vlastně taky měla…

Zdroj: Bussines Insider

David Břach

Rád pracuji s informacemi a ještě raději se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.