Prequel seriálu Hra o trůny byl oficiálně zrušen

“Night King cosplayer” by Gage Skidmore is licensed under CC BY-SA 2.0 
Zdroj: Flickr.com

Seriál Hra o trůny inspirovaný knižní předlohou George R. R. Martina po osmi sériích skončil a zůstalo po něm prázdno, které chtěla televizní stanice HBO vyplnit dalšími příběhy ze Západozemí. Nápadů se nabízelo hned několik. Tvůrci se nakonec pustili do prequelu, který nás měl zanést do hluboké minulosti, kdy ještě Jon Snow ani Daenerys Targaryen nebyli na světě. Poslední klapka za pilotní epizodou však sklapla dříve, než bylo původně v plánu…

Seriál se měl zaměřit na Věk hrdinů

Stanice HBO si před časem objednala pilotní epizodu prequelu ze světa Západozemí, který nám měl blíže představit doby dávno předtím, než se zrodili hrdinové ze seriálu Hra o trůny.

První díl „spolkl“ opravdu nemalé peníze, přičemž byly navíc obsazeny téměř všechny důležité postavy. Připravovaný seriál se opíral o jména jako Naomi Watts (Kruh, Hunger Games, King Kong) či Miranda Richardson (Merlin, Ospalá díra, Fantom opery).

Děj se měl zaměřit na zlatý věk hrdinů, tedy časy prvního střetnutí s bílými chodci. Vladimír Furdík coby Night King byl k projektu rovněž povolán, stejně jako početná skupina Dětí lesa. Stanice však po shlédnutí prvního dílu usoudila, že seriál zelenou nakonec nedostane.

Chystají se další tři projekty, mimo jiné i vzestup Targaryenů

HBO sice nad jedním projektem zlomilo hůl, nicméně minimálně další tři se pilně připravují. Před měsícem bylo oznámeno, že začínají práce na natáčení seriálu, který nás zavede do dob vzestupu rodu Targaryenů. Diváci se tedy mohou těšit na rozsáhlé dračí bitvy a náležitou dávku šílenství.

Dějové linky dalších dvou projektů v zárodku dosud nebyla prozrazena. My za vás novinky nicméně bedlivě sledujeme a hned, jak se dozvíme více, se o ně samozřejmě podělíme.

Zdroj: Hollywood Reporter

David Břach

Rád pracuji s informacemi a ještě raději se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.